Šta je novo?

FM2 ploča ne pali

offline71

Slavan
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruke
1,470
Poena
355
Ploča GA-F2A68HM-DS2 procesor Athlon 750K,2x4GB rama,samo zavrti kulere na dve sekunde i ugasi se.Nemam drugi cpu da probam,probano sa drugom memorijom i napajanjem i isti rezultat.Drugar je kačio na Rino napajanje pa se bojim da je nešto zeznuo.Kada skinem cpu vrti kuler,ali to mi ništa ne govori,a nema biper na ploči a ni konektor za njega pa da vidim da li pišti.Tipujem pre na cpu nego na ploču,šta ostali misle?
Ako neko ima bilo kakav cpu za probu bilo bi odlično,Banovo brdo,Cerak,Vidikovac.
Hvala.
 
Da li je ikada radio ili sada satavljen ?
Ja tipujem na ploču ako CPU nije vidljivo oštećen, Probaj bez osmopinca ali sa upečenim procesorom i hladnjakom. Ako je kao što mislim da je VRM, vrteće kulere barem.
 
Zaboravio to da napišem,normalno radio do premestanja u novo kućište I probom sa tim glupim napajanjem.E vidiš toga se nisam setio.
Edit:probao bez osmopinca I vrti kuler,znači ploča?
 
Poslednja izmena:
Probaj da pokreneš ploču izvan kućišta, možda neki spoj u tom kućištu.
 
Nema nista od toga, bolje je da se oprostis od ploce i da krenes da stedis pare za AM4 plocu i Ryzen 3000 neki procesor.
 
Otišao VRM, nema tu popravke ali tih starijih ploča ima polovnih na K&P. ako baš mora.
 
Ko kaze da nema popravke. Sredjuje se vrm za 10 min. Nista lakse na mb. U ks je jedan od fet-ova i zato se gasi sa udenutim 12V cpu konektorom.
poz
 
Nema kućnog leka, na to sam mislio, a pravi servis može baš sve da popravi samo je pitanje koliko se to isplati, nije to neka retka i dragocena ploča pa da mora de se popravlja. Bilo koja FM2 ploča je dosta.
 
Nazad
Vrh Dno