Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Arthur Morgan

Slavan
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poruke
2,653
Poena
465
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 7800X3D & NZXT Kraken 240 RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-A gaming WiFi
RAM
32 GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6000Mt/s
GPU
Sapphire 7900XTX Nitro+
Storage
Samsung 980 Pro 500GB + WD SN850 Black 1TB + Kingston KC 3000 1TB + 2TB Lexar NM620
Zvuk
Altec Lansing ATP 3
PSU
Asus ROG Strix 850G
Kućište
Phanteks NV5
Monitor
LG 32GP850-B
Miš & tastatura
ASUS ROG STRIX Scope Red NX TKL Moonlight White & ASUS ROG Strix Impact II Moonlight white
Pristup internetu
  1. Optički internet
...koje, naravno, ne može da se nabavi kod nas.

Jednostavno, ne zna se šta je skladnije i jednostavnije odrađeno, pogotovo što postoje verzije bez vašarskih RGB efekata...

 
I Lancool II (bez mesh-a napred), isto je bombona.
 
Jeste, zaista je lepo, ali ovo ima poprilično bolje mogućnosti za hlađenje. Prava je šteta što ih nema kod nas.
 
Phanteks P300/400/500 serija, BeQuiet 500DX, cak i CM 500 serija su bolje opcije.
LL je imao priliku da napravi odlicno, ako ne i najbolje kuciste u toj klasi ali je napravio par gresaka tako da je no-go opcija (magneti, ona rupcina napred dole koja mora da se zapusi, nedostatak filtera, qc problemi)... Valjda ce to uspeti sledecom iteracijom.
Licno smatram da out of the box i u klasi do 100e BQ 500DX trenutno je verovatno najbolja kupovina - zavrsna izrada, dizajnerska/prakticna resenja, 3 dobra kulera... Mada i ono ima svoje nedostatke.
Nadam se da ce i Fractal da izbaci malcice ispeglanu Meshify/Define C seriju, cak i po nesto visoj ceni, ali sumnjam da ce se to desiti ove godine...

Trenutno ne postoji ni priblizno idealno kuciste, posebno u tom airflow segmentu, postoje samo "different flavors" sto bi rekli ameri, nazalost svakom od tih modela "fali nesto"...
 
Poslednja izmena:
Licno smatram da out of the box i u klasi do 100e BQ 500DX trenutno je verovatno najbolja kupovina - zavrsna izrada, dizajnerska/prakticna resenja, 3 dobra kulera... Mada i ono ima svoje nedostatke.

Ona prečaga sa dve rupe na backplate-u kod BQ 500DX su nešto najgluplje što sam video u zadnjih 5 godina na kućištima, samo jedan USB spreda i jedan USB-c, ona pomerajuća pregrada pozadi...iskreni, ovo LL kućište bar meni deluje jedno dve klase bolje. Mada mi se onako "na oko" najviše sviđa CM TD500 mesh.
 
Magnetne fiksirane stranice no go (magneti koji su pritom okrnjeni, fioke za HDD koje se raspadaju, itd). Svabe takve propuste u QC-u sebi ne dozvoljavaju, a taj backplate je bolja opcija za skrivanje kablova od ostalih gumenih...
Samo sto je zavrsna izrada CM-a u odnosu na ostale klasu-dve ispod, tako da nista od njih ne bi ni uzeo u razmatranje...
Takodje veliki minus kod svih je nacin na koji se front paneli kace/skidaju gde je pitanje vremena kada ce se oni tiplovi polomiti...

Bilo bi lepo videti jedno airflow kuciste u klasi do 150e bez kompromisa, ukljucujici i 3-4 kvalitetnija venta u startu, a ne ovako gde uvek negde moraju da zakidaju. Nadam se da ce Fractal neko "premium" Meshify/Design C da izbaci (compact 7 je malo falilo da to bude)
 
@Yojinbo Fractal dva puta za redom pravi uzasne odluke u zadnje vreme i izbacuju airflow inferiorna kucista, prvo 7 serija, pa onda Era serija, tako da valjda nece treca za redom da im bude losa isto.

a za to da nema savrseno airflow kuciste <150e se ne bih slozio, postoji savrseno airflow kuciste, jedino je pitanje da li nekom ponos moze da dozvoli da ga koristi na taj nacin :)

Be Quiet! Dark Base 700 pokriva sve sto si spomenuo, kad se skine prednja maska i ostavi da radi samo sa filterom.
 
Poslednja izmena:
Tražiti savršeno airflow kućište je pomalo kao tražiti savršen sportski automobil. Neće savršeno kućište biti za nekoga ko hoće da tera tečno ili vazdušno hlađenje, 6 core ili možda 32 core, sa LED osvetljenjem ili bez, sa jednim nvme dravjom ili nekoliko hdd-ova i optikom... Dodao bih "Beauty is in the eye of the beholder" (ovo na račun kućišta od 200+ eur bez prednje maske).
Ja sam naprimer poslednju mašinu spakovao u Meshify C misleći da je savršeno za mene (srednje napredna gaming konfiguracija koja povremeno sliži za još po nešto, bez RGB LED gluposti, u relativno kompaktnom kućištu).
Sada sam poželeo da pređem na 280mm AIO vodeno hlađenje i shvatio da je isuviše malo za ovakvu gimnastiku.
 
Poslednja izmena:
Iako subjektivno, smatram da je BQ PB 500DX trenutno najbolje all-around airflow kuciste, jer nudi najvise u paketu do 100e ako ne i 150e.
Neznatno je vece od Meshify, dozvoljava vece grafe kao i AIO/air kulere i psu, ne mora da se SSD-ovi kace (i prze) pozadi gde i mobo, ide sa sasvim pristojnim 3x140mm ventovima koji ne zahtevaju zamenu u startu, izrada je vrlo dobra (iako bih rekao da su mogli malo bolji, deblji lim da upotrebe). Da, nedostaje jos koji usb prikljucak napred i neki drugi sistem za skidanje front panela (koji je kod svih tih tipova kucista boljka). U principu sa svakim kucistem se ide na neki kompromis, kod ovog tog tipa ja ih vidim najmanje.

Trebam da sklopim desk krajem godine, trebao sam pocetkom ali dobro je sto sam pomerio, dobicu dodatno na izboru nekih komponenti.
Na solitere od kucista ne bih isao, iako mi se svidja DarkBase 900 rev2
Meshify/Define C su mi bili glavni kandidati ali sa 500DX cu imati manje glavolja prilikom odabira komponenti (grafe, cpu kulera, napajanja). Pritom idem na max silent build, koji mogu da izvucem sa istim.
BQ je usao kasnije u celu tu pricu, dizajn za to kuciste im je isao od 0, nije reciklaza drugih platforma kao kod CM-a recimo, tako da su dosta dobru implementaciju odradili pokupivsi fore od drugih. Takodje treba uzeti u obzir da im je to prvo kuciste airflow tipa i da su firma koja se prevashodno orijentise na silent kucista.

Kao sto je neki kolega rekao, "posle ovoga idem na sff jer je to buducnost".
H1 sam takodje uzimao u razmatranje, ali za ono sto zelim da sklopim, kompaktnije mid tower kuciste je sada bolja opcija.
 
Poslednja izmena:
Meshify/Define C su mi bili glavni kandidati ali sa 500DX cu imati manje glavolja prilikom odabira komponenti..

Ah, kako je lepo kad ne živiš u ovom tamnom vilajetu od Srbije (ako se ne varam??) pa možeš da biraš i da kupuješ nešto po normalnim cenama.
Ništa gore nego kad iz najsiromašnije države evrope gledaš kako je jeftino u najbogatijim državama...
 
Uzeo sam klincu Lian li o11 Dynamic PCMR Edition. Prelepo i funkcionalno kućište.
73ca006c917fff137a95cf9c8e86849b.jpg
 
Off topic, dunulo mi je da uslikam sadašnje (Raijintek Thetis) na prošlom (Define R4) kućištu...for lulz, što kažu:


MVIMG_20200805_214044_1.jpg
 
Odradio sam mu i dual D5 distro plate. Ovo kućište je dušu dalo za custom loop.
3f91fc070836e4fc3eb0b23f17140b74.jpg
 
Uzeo sam klincu Lian li o11 Dynamic PCMR Edition. Prelepo i funkcionalno kućište.
73ca006c917fff137a95cf9c8e86849b.jpg

Da ne videh ovaj post sinoć iz čiste radoznalosti ne bih ni znao da postoji ovo kućište.
Takođe, slučajnosti, evo baš jutros su pustili u prodaju 2nd batch od 2k komada, tako da poručih i ja sebi jedan.

Ako smem da pitam, koje hlađenje komponenti i case fan konfiguraciju koristiš?
 
Trenutno kompletirano vodeno: 360/25mm rad ide dole, sa Noctua 120/15mm ventovima, da BiH mogao ubaciti grafiku vertikalno. Za CPU 360/60mm rad i Corsair RGB ventovi. Svaki rad D5 pumpa.

Čekam nVidiu sa serijom 3xxx i Ryzen 4xxx.
 
A ja ovo pre neki dan
 
Poslednja izmena:
Trenutno kompletirano vodeno: 360/25mm rad ide dole, sa Noctua 120/15mm ventovima, da BiH mogao ubaciti grafiku vertikalno. Za CPU 360/60mm rad i Corsair RGB ventovi. Svaki rad D5 pumpa.

Čekam nVidiu sa serijom 3xxx i Ryzen 4xxx.

Hvala za info.

Trenutno imam nh15, ali to nema sile da stane u ovu kutiju.
Nema se živaca da sklapam vodeno, mislim da ću u ovom slučaju neki AIO da pazarim.
 
Realno, AIO ili custom loop I jesu primarna namena ovog kućišta. Svakako jedno od najboljih, po meni.
 
Be Quiet Pure Base 500DX ili Corsair 400D Airflow? Koje i zasto?
 
Be Quiet Pure Base 500DX ili Corsair 400D Airflow? Koje i zasto?
Ono koje ti odaberes i koje ti se vise svidja, a prevashodno zato sto sam moras da znas sta ces da ubacujes i za ces da ga koristis...
Tehnicke podatke i testove imas dovoljno na netu.
 
Ono koje ti odaberes i koje ti se vise svidja, a prevashodno zato sto sam moras da znas sta ces da ubacujes i za ces da ga koristis...
Tehnicke podatke i testove imas dovoljno na netu.
Pitanje sam postavio najvise iz razloga sto nijedno nisam video uzivo,a kontam mozda neko od vas ima jedan od navedenih modela,pa da podeli utiske,tj.pluseve i minuse,pa ce mi daleko lakse biti da odlucim. Komponente ryzen 5 5600x,x570 Aorus Master,RX 6800 XT,Fuma 2,Sesonic Prime GX850...
 
Ja bi tražio kućište sa bar 3 USB 3.0 konektora na prednjem panelu od kojih jedan Type-c, idealno sa 4, tvoja ploča to dozvoljava. Jedan Type-A često zna biti nedovoljno.

Ova dva koja si uzeo u obzir imaju samo 2, od kojih je jedan Type-c.
 
Ja bi tražio kućište sa bar 3 USB 3.0 konektora na prednjem panelu od kojih jedan Type-c, idealno sa 4, tvoja ploča to dozvoljava. Jedan Type-A često zna biti nedovoljno.

Ova dva koja si uzeo u obzir imaju samo 2, od kojih je jedan Type-c.
Znam da im je to minus,ali ne postoji savrseno kuciste... Imas li neki konkretan model za predlog
 
Ja mogu da ti preporučim Fractal Design Define S2 Blacked. Postoji i u RGB varijanti za one što vole cirkus. Cena je malo jača, ali je kvalitet izrade odličan, airflow nije vrhunski kao što ga reklamiraju, ali ako teraš 3070/3080 sa nekim Intelom i ne preteruješ sa overklokom, i airflow je dobar. Mana kućišta su jako loši Fractal Design ventilatori koji stižu uz njega. Ima ih 4.
Druga stvar, ako se odlučiš da gornji stakleni cover zameniš plastičnim dust filterom, koji takođe stiže uz kućište, narušavaš predivan minimalistički izgled kućišta. Celo kućište je metal i staklo. Plastični su samo removable dust filteri.
 
Da li znate neko kuciste kome se bocna strana otvara, kao sto to sada vecina kucista ima sa prednjom maskom ?
Moze na neki mehanizam ili magnet, nije bitno da li je lim, tempered glas ili sta god..

Pozeljno da je sto vece.
Trenutno imam Fractal Define R5, pa da bude bar te velicine.
 
Nazad
Vrh Dno