Šta je novo?

Predlog za Intel konfiguraciju do 1.500 eur iz inostranstva

pbogdanovic

Slavan
Učlanjen(a)
29.12.2005
Poruke
466
Poena
320
Treba mi nova konfiguracija, imam samo HDD-ove, grafičku i periferije. Imam šemu da mi donesu iz Nemačke šta mi treba što znači da imam mnogo veći izbor kvalitetnih komponenti, ali pošto ništa nisam skoro sklapao nemam pojma ni šta bih uzimao. Malo sam gledao cene i7-10700k sa novim Z490 pločama ali mi deluje da su cene još previsoke. Ploče su još nerafinisane, nema nekih velikih prednosti u odnosu na ove dosadašnje pa ne znam koliko se isplati uopšte ulagati sada u to.

Dao bih oko 1.500 eur za konfiguraciju - MB, CPU, RAM, SSD, kuleri, napajanje, kućište (i ventilatori i svetleći kablovi itd.)

Ako neko ima ideju kakvu bi mašinu sklopio da ima takav budžet i da nije ograničen nabavkom komponenti kod nas, bio bih mu jako zahvalan.
 
Pa dobro, pošto se niko nije javio ja kupio i sklopio i ipak otišao na novu ploču:

I7-10700K
Asus Z490-E
Corsair Vengeance 2x16Gb DDR4 3600MHz
Phanteks 600s
Corsair Hydro 115i RGB Platinum
SAMSUNG 1TB 970 EVO Plus
SEASONIC Focus Plus 750 Gold
 
Pa alergični smo postali na Intel pored ovakvog AMD-a
 
Nije napisana namena računara ni koje to ostale komponente imaš (na prvom mestu grafička i monitor). Kako da ti iko odgovori?!
Isto važi i za kućište gde osim zahteva da svetli (kao vašar?) ništa nisi naveo, a to je krajnje individualna stvar.

Nema u Nemačkoj "kvalitetnijih" komponenti, nego jeftinijih i veći izbor. Dodavanje "itd" na spisak komponenti koje tražiš je kontraproduktivno. Intel je trenutno sa jako lošim odnosom cena/kvalitet i isplati se u retkim (uglavnom entuzijasta) slučajevima, što opet, bez gore navedenog niko ne može da zna, pa ni da ti nesto predloži.

Napiši lepo ovo gore, pa ćeš dobiti najbolji savet.
 
Nazad
Vrh Dno