Šta je novo?

Ventilatori za kuciste MS Black Widow - preporuke

nenad89

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2012
Poruke
64
Poena
160
Imam MS Black Widow, i 3 njegova stock ventilatora.

Voleo bih neke jace, da zamenim ta tri stocka, i eventualno jos jedan, da stavim sa druge strane lc cc 120 (imam na njemu onaj stock sto je bio uz njega).

Zeleo bih da budu sto tisi, a dovoljno jaki da naprave bolji protok vazduha. Svetlo me ne zanima, cak pozeljno bez istog.

"Uz kućište dolaze ventilator : Prednji (usisni) 2x 120mm, 1x 120mm Zadnji (izduvni). Mogućnost dodavanja dodatnih ventilatora uz već one koje dolaze uz samo kućište : Gore 2x 120mm." pise u opisu

Da li to znaci da mogu samo o ovakvima da razmisljam https://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-24.i?v275=120x120x25mm&option=
 
Ako već gledaš ventilator od 2.5+k rsd uzmi Noctua NF-A12X25 PWM

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Raspitaj se na KP ko može da ti nabavi iz Mađarske pakovanje od 5 komada Arctic P12 PWM PST ventilatora, trebalo bi da bude nekih 25-27 evra...ubedljivo najbolja kupovina, samo ako ih imaju u HU.
 
Raspitaj se na KP ko može da ti nabavi iz Mađarske pakovanje od 5 komada Arctic P12 PWM PST ventilatora, trebalo bi da bude nekih 25-27 evra...ubedljivo najbolja kupovina, samo ako ih imaju u HU.

Vazi li i dalje ova preporuka kao dobra i tiha opcija za dodatno hladjenje kucista. Hocu da stavim u ovaj moj cooler maste td500l


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala puno. Porucujem danas :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Što se samog učinka na totalno hlađenje nema mnogo veze koji ventilatori, svi su vrlo blizu. Jedino ako ti treba tišina i svetla ali ikvalitet ležaja onda gledaš bešto drugo.
 
Što se samog učinka na totalno hlađenje nema mnogo veze koji ventilatori, svi su vrlo blizu. Jedino ako ti treba tišina i svetla ali ikvalitet ležaja onda gledaš bešto drugo.

Koje preporucujes za MS Titan Pro?
 
Dobri su ali nečujni nisu. Ipak je to mehanički ležaj koji se čuje, slabo ali se čuje ako načuljiš uši. Pogotovo pri nižem broju obrtaja se čuje ležaj kada se ne čuje strujanje vazduha, pri nekih 700-800 RPM. Na 1700-1800 se naravno čuju, vazduh huči samo tako tako da ležaj ne dolazi do izražaja. Možda bi i bili nečujni da nemam mesh kućište ali onda ne bi mogli da se vrte na 700 RPM i imaju solidne performanse hlađenja. U svakom slučaju razlika između tih 5 ventova u kućištu i nijednog je ogromna jelte. Da bi se kućište i komp držalo u pristojnim temperaturama CPU vent bi morao raditi jako brzo a i to samo ako nema grafičke u kompu. Kada se doda 5 ventova mogu svi da se drže na sporom broju obrtaja i temperature će biti pristojne. Jedino što sam ja možda pogrešio jer sam postavio ventove iza prednjeg lima a ne ispred tj. odmah iza filtera. Učinilo mi se da ne mogu da stanu i da će ih filter gušiti mada ovo su P12 a ne F12, oni i jesu da guraju kroz filtere a ne da teraju puno vazduha kroz prazan prostor. Takođe nisam siguran da li je bolje postaviti jedan vent odmah iznad CPU i grafičke ili malo ispred?

Na MS Cyclops V ne mogu P14 napred. Osim ako Black Widow nije unutra drugačija konstrukcija u šta iskreno sumnjam, onda ne mogu ni tamo. Ma šta pisalo na MS sajtu.

Ko je baš, baš osetljiv na zvuk onda bolje da te pare što bi spucao na šarenilo nek da na ventove sa maglev ležajevima.
 
Na Widow mogu 2x14cm ventilatora napred, postoje (fiksne) rupe za montazu. Jedan korisnik je zaglavio i Arctic F14 pozadi, ali to je budzenje i pitanje da li svaki 14cm moze da stane posto nema mesta za srafove vec ga lim kucista stiska na mesto.
 
Nazad
Vrh Dno