Šta je novo?

Establishing secure connection problem malo drukčiji

ymiljan

Čuven
Učlanjen(a)
26.02.2002
Poruke
755
Poena
620
Od pre par dana imam Establishing secure connection problem koji je dosta čest bio poslednjih par godina, ali je kod mene drugačiji. Naime, ljudi su se uglavnom žalili na Chrome. Kod mene međutim ni Chrome, ni Firefox ni Edge ne rade kada počne taj problem. Dakle, sajtovi se uopšte ne otvaraju (do time out), sem YT i Google search (Gmail takođe ne radi). Nisam doduše proverio da li YT i search rade na Edge i FF. Sve inače normalno radi (SBB optika), međutim oko pola sata ili malo manje od početka rada računara, dešava se taj problem. Reset pomaže, takođe disable/enable LAN konekcije takođe pomaže, ali opet samo oko pola sata. Pored browsera, Outlook ne može da uspostavi vezu sa serverom (Exchange) Sve ostalo što koristi net radi OK (Onedrive, torenti). Lokalno mreža radi, Win troubleshooteri ne mogu da nađu problem. Mrežna podešavanja se nisu menjala. Istovremeno, ni jedan drugi uređaj (doduše sve drugo je na wirelesu) nema problema.

Pokušao sam praktično sve na šta sam naišao (reset network, cryptographic service restart itd). Imam NOD, uključen je firewall, međutim ista je situacija kada isključim sve. Win 10 je 2004. Browseri su ažurirani. Nisam ništa instalirao od Win update (pre 3 nedelje otprilike).

Ima li neko ideju kako ovo permanentno da rešim (sem radikalnih reinstalacija)?
 
Crkla baterija na CMOS pa se resetuje sat?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Hvala, ali to nije deo problema. Ne mogu da prognoziram, ali zanimljivo je da 9gag radi sve vreme (scroll u infinity), čak i kada drugi sajtovi (sem YT, Google i sl.) ne rade
 
Zdravo, zanimljiv mi je problem i uključio bih se iako se nikada nisam sretao sa istim.

Pomenuo si da si probao svašta, recimo predloge sa ovog linka? Ukoliko jesi, da li možeš da pastuješ rezultat sledećih komandi u command promptu da bismo videli koje DNS servere koristiš i da li paketi veličine 1500 bajta prolaze bez fragmentacije recimo do 1.1.1.1:
Kod:
ipconfig /all
Kod:
ping 1.1.1.1 -f -l 1472

Taj ping pusti i kada ti sve radi normalno i kada nastane problem.

Da li se ovo dešava od kada si upgrade W10 na 2004 i da li svi tvoji uređaji koriste iste DNS servere? Obzirom da si sve živo restartovao kada si to rešavao, ne možemo baš ovako na prvu loptu da uperimo prstom da li je problem na tvom računaru (podešavanje OS-a ili mrežne karte, AV ili sličan softver, drajver, fizički LAN port) ili ruteru.
 
Danas tokom dana sam redovno imao ovaj problem, ponekad čak ni disable/enable adaptera nije odmah omogućavalo konekciju. Zanimljivo je takođe da se ni EON ne prekida iako ne mogu na druge sajtove. Elem, probao sam i sve sa tog linka, kao i ove dve komande. DNS je 192.168.1.1, tj. adresa rutera, a što se tiče pinga, nema gubitka paketa ni kada je sve u redu, ni kada nije, vremena su 2 i 3 milisekunde a TTL je 59. Potpuno isti rezultati su kada nema konekcije. Inače, kada mi se desi ovo (što je ustvari od četvrtka popodne redovno stanje, sem kad uradim ISKLJ/UKLJ), ne mogu da pristupim ni drugim mrežnim objektima kroz browser (QNAP, PLEX), ali mapiranim mrežnim diskovima regularno pristupam, kao i npr. mrežnom štampaču. Kad već proširujem priču, PC je povezan sa SBB ruterom "direktno" tj. u zidni priključak. Pored nekoliko uređaja koji su tako priključeni, u mreži je i jedan Asusov ruter koji daje WiFi u jednom delu stana. Inače, SBBov Wifi i ovaj Asusov korektno rade bez prekida.

Još sam pokušao sa drugim mrežnim adapterom sa ploče, ali ista situacija važi i za njega.
 
Da li tvojim lokalnim Qnap i Plex mašinama pristuš preko IP adrese ili DNS imena koje si im dodelio u lokalnom DNS serveru, i da li je u pitanju HTTP ili HTTPS protokol?

Iako je TTL 59 (sistemski podrazumevana vrednost 64) čudno podešavanje za Windows 10 za public mreže (kod mene je 64 za lokalne a 255 public mreže - Win10 Pro build 1909), mala je šansa da je to problem ali za svaki slučaj proveri i to pingovanjem i traceroute sajtova ka kojima se javi problem.

Dosadašnja dijagnostika:
- problem nije sat (rekao si da je vreme na sistemu u redu)
- nije fizički problem (ne gubiš pakete prema internetu i rade ti pojedini servisi i kada se pojavi problem)
 
Prvo, ne mogu da verujem da nisam video odgovor. Hvala na poruci a ja se izvinjavam, ali obično pogledam nove poruke i ovaj thread mi nikako nije izlazio. Danas sam imao update situacije i evo sada vidim poruku.
Uglavnom, juče je, ničim izazvano, sve proradilo. Ništa novo nisam instalirao niti menjao. U update se pojavio novi update koji međutim još nije instaliran. Zašto i kako sada radi - it's beyond me. Inače Qnap uređaju pristupam preko ip adrese preko http (ne https).

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno