Šta je novo?

Zbrka sa (A)RGB kulerima i kontrolerom

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima,
poželeo moj drug za sina, da mu napravim što svetlećiju konfiguraciju.
I ja se bacim na posao, uzmem MS Metropolis pro kućište, koje ima kontroler( za tri venta i dve led trake) i jedan argb (valjda) ventilator na zadnjoj strani kućišta.
Kontroler ima šestopinski konektor za ventilator i tu nastaje zbrka.
Tražio sam te šestopince po netu i jedino nađem Chieftec Tornado . Bili su i neki MS PC Fusion koji su takođe šestopinci, ali njih nema nigde u Srbiji. Elem, uzmem taj jedan i dođem kući, kad konektor nije isti. Jeste šestopinski, ali konektor od ventilatora je širi i ne može da uđe u konektor kontrolera. Uzmem skalper i skinem plastiku od jednog konektora sa kontrolera i uspem da priključim ventilator, ali ventilator poče da se okreće, ali neće da svetli.
Matična još nije stigla, pa sam probao samo sa napajanjem, led traka i originalni ventilator rade i svetlucaju u svim duginim bojama, ali ovaj tornado samo vrti. Da li neko zna u čemu je fora i da li mogu da ga prevežem za ovaj kontroler?
f4672702d604fc1352ec120970ebe612.jpg
b70e6be241e775b246703416d4d2e019.jpg
ebdef622aa22ae84b981314d34fa0b02.jpg
b490c16e2b77f91774b2e7bad5c20be7.jpg
6f1b8ebdfb94d846a49c2f9824055da0.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Je l' si uspeo da nadjes resenje? Odnosno kuler koji moze da se ukaci u kontroler?
 
Jok, odustao sam, kupio sam chief tornado kit, 3 ventilatora i kontroler, nakačio na njega i ova dva tornado ventilatora što sam greškom uzeo i zakačio kontroler na ploču i sad sve lepo svetli. Kupio kit preko neta, 4 i nešto hiljade dinara. Otkačio sam ovaj sa kućišta, originalni i zaboo ga u drugo MS Iron kućište, ima isti kontroler, za konfu koju sam pravio za prodaju.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
U čemu je fora? Fora je u tome da sve to uopšte nije standardizovano, tih kontrolera ima hrpa i svako fura neku svoju izvedbu. Još kad je neki jeftini krš možeš samo da blejiš u pasulj šta ćeš da dobiješ...a niko ne istražuje pre kupovine.

Ako baš hoćete light show, kupite lepo normalno kućište bez tih gluposti i onda zasebno neki kontroler i fanove neke krštene firme. Ili skuplju matičnu sa propisnim ARGB headerima i ljudske fanove. Ili prosto LED traku. Ili disko kuglu.

Ne znam ko se sve nije opekao s tim MS svetlećim akvarijumima, svake nedelje ili dve neko napravi ovakav post...ako želite light show ispružite se za kvalitetno kućište sa propisnim ventilatorima i kontrolom osvetljenja, kombinovani trošak ovakvog nečeg plus cimanje na kraju natera čoveka da zažali što je hteo da prođe jeftino...

/rant

PS: Metropolis Pro je rerna, ali hej...bitno da svetli.
 
Poslednja izmena:
To je svakako najbolje rešenje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
ja se kanim da kupujem kit od 4 rgb/argb fana. nikad ne bi pomislio da tu ima nesto da se cimam nego da je sve u standardu, odnosno imas prikljucak za rgb 4 pin i argb 3pin. e kad sam krenuo da gledam onda vidim koji je kupus u toj prici pa mi jos bleje rasparni ventilatori... doduse ja bih neki rgb ili argb set ventilatora ali mi trebaju slim odnosno tanji...
 
Pa uglavnom je to zato sto se ljudi ne udube u to pre kupovine, vec bude nice to have feature, a onda kada hoces nesto da nadogradis bude cupanje kose :D

Ja gledam iz svog iskustva, kad sam sklapao konfiguraciju bas me bila briga za argb i nisam ni znao niti se interesovao koliko varijacija ima jer sam bio u fazonu "ko jos pravi nestandardizovane komponente" - al' ne lezi vraze..

Kontam da su svi njihovi ventovi 1:1 kao neki sa alia i da bi to sve moglo da se upasuje, al dok se ne smire postarine nije vredno rizika. Sa druge strane i ne treba mi jos ventova i sve radi kako valja i ne greje se pa se i ne opterecujem nesto time da me pukne da izmenjam sve :)



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Prosto je smešno da ta priča nije standardizovana malo bolje. Ja sam tražio 6 pinske ventilatore, baš zbog tog kontrolera na MS kućištu i jedva našao, da bi se na kraju ispostavilo da ima više 6 pinskih, različitih konektora. Smorio sam se bio za medalju, pa zamalo da se zeznem i kupim ploču koja nema tropinske headere, zato što onu koju sam hteo, nije bila na stanju... Tako da bih sada znao bez problema da ukombinujem te šeme, ali sam na teži način saznao. Inače ja jesam proveravao koje komponente da uzmem, ali taj škrbavi MS kontroler mi napravi trošak od još 50e. Ali nema veze, klinac se raspametio od sreće, a kućište svetli sve u 16. Još je dobio i daljinac za kontrolu ventova i igra se više nego Fornite[emoji39]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pa nikome nije u interesu da standardizuje zato sto onda ne bi mogli da prodaju kontrolere :)
 
Ma, bezobrazluk, kako svaki fan koji ide uz cpu kuler radi bez problema bio rgb/argb...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Pa zato je taj kuler obavezan i ne mogu da stave dodatan uslov na njega.
Ovi ostali su po principu plati pa se klati :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
PS: Metropolis Pro je rerna, ali hej...bitno da svetli.

Nisam imao problema sa pregrevanjem, dok je prolazio OCCT i 3D Mark torturu od par sati.
Ovi ventovi mogu i lepo da se zavrte, osim što svetle. Prioritet su bili svetlosni efekti, želja deteta, a i termalno nije unakažen, bez obzira što je sa prednje strane zatvoreno, kućište ima dosta otvora za intake ventove.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno