Šta je novo?

Drajveri za laptop - pomagajte drugovi!!

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,630
Poena
815
Ovako. Instalirao sam bratu na laptop Windows2000 i sredio mu masinu, ali on nema nista od drajvera. Tacnije, trebaju mi jos drajveri za zvucnu. Najgore od svega je sto nemam pojma koju zvucnu ima, ali mi je on rekao da je video u CP-u da pise VIA AC'97. Ok, i to je nesto. Masina je Compaq Presario 1400 (bez ikakvih sufiksa). Probao sam da nadjem neki review ove masina, da vidim koja je konfiguracija, ali nista. Ipak je ona malo starija. Kako da nadjem drajvere za zvucnu? Ili barem da saznam koja je, pa cu posle lako. Nasao sam drajvere za VIA AC'97 na http://www.soundcard-drivers.com/companies/1112.htm ali ima ih milion, za svaki cip posebno. Na Compaq-ovom sajtu nema nista. Pomagajte. :wall:
 
Presario 1400 je naziv serije i kao takav moze znaciti veliki raspon razlicitih konfiguracija, od Celerona2 @600MHz pa do novih Celerona4 @2800 MHz. Treba ti tacan model da bi ti bilo sta dodatno rekli - obicno sa donje strane na nalepnici ima ProductID koji je u obliku "B1015" ili "FP7317A" ili slicne oznake. Tek tada moze malo vise da ti se pomogne.

U medjuvremenu si mogao malo da se ispomognes i sa nekim softverom za detekciju hardvera - ima cak i za dos (ako dizes sa instalacionog cd-a ili diskete).
 
Recimo instaliras sandru i pogledas sta detektuje...
 
Na jednoj nalepnici pise Series CM2090, a drugoj, manjoj, pise 14XL352. Procesor je Celeron na 600Mhz. Probacu i sa Sandrom, samo da je nadjem negde. Imam cini mi se neku staru.
 
Presario Notebooks Via WDM Audio Driver, to je ono sto te zanima, mada vidim da ih nema za win2k kao zvanicna podrska, mozda da probas da stavis onaj compaq diagnostic pa da ti tacno kaze sta da trazis?
 
Nazad
Vrh Dno