Šta je novo?

p30 ili nešto drugo

bulldozerNS

Cenjen
Učlanjen(a)
19.12.2013
Poruke
207
Poena
170
Pozdrav, hoću da promijenim huawei p10, koji me je 3 godine izvanredno služio, ali ga je vrijeme više pregazilo.
Šta uzeti do nekih ~350€, p30 možda? Ili neki xiaomi, mi9t pro možda (doduše vidim da ga je teže naći)? Sviđa mi se i s10 lite mada je 150€ skuplji, ne znam koliko se isplati. Nešto četvrto? Može i malo skuplje ako baš treba. S tim da rijetko mijenjam telefone, 2~3 godine sigurno.
 
Ako ti se i dalje sviđa(nije ti dosadio) Huawei i ako možeš finansijski da istrpiš, P30 Pro je više nego odličan izbor(baterija više nego odlična, a takođe i kamera).

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
P30 mozes nov, p30 pro mozes naci za 400e ako ti nije mnogo da dobacis. S10e otpisi, pisalo se mnogo puta zasto. Mi9 ako ti se svidja Xiaomi sto da ne. Mate 20 Pro mozes potraziti ( po meni najbolji izbor ) Pojavljuju se i Pixel 3 telefoni sad vec za 400e novi.
 
Hvala na odgovorima.
P30 pro mi se ne sviđa mnogo zbog onog zakrivljenog ekrana. P30 mi je izgledom top. Smatrate p30 dobrim telefonom? Da li je mnogo lošiji od pro? Finansijski mi je taman.
 
Nije mnogo lošiji, jedina "mana" tj razlika je u periskopskoj kameri, ništa specijalno. Manji je i praktičniji od Pro modela, Samsungov je ekran, subjektivno bolji od onog na Pro.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I ja glasam za p30, jer ima ravan ekran i kompaktan je što je meni plus. Kao minus bi dodao samo to što ima ip53 umesto ip68 kod p30pro. Kada se u jednačinu ubaci cena koja je dosta pristupačnija mislim da je običan p30 odličan izbor uloženo dobijeno.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Sviđa mi se i taj, sad sam pogledao, čak i ljepši nego p30. Ne smeta mi ips, ali smeta mi što nema gorila glass (ako sam dobro razumio). Razmotriću ga svakako, hvala.
 
P30 koristio dosta po kisi i nikad problem. Sirokougaona kamera je bolja na p30 obicnom a zoom na pro. Mene jedino sto je nerviralo je distorzija iz zvucnika kad je hladno i dosta stuckanja pri skrolovanju na webu. Mozda je to dosada reseno, sve ostalo odlicno.
 
Ne postoji S10 Lite za tu cenu. Od 420 do 450 evra se kreću za iole krštenu garanciju.
 
Ja sam sinoć gledao oglase i izleteo je S10 Lite za 350e. U oglasu je navedeno da je stari telefon crkao i da je ovaj dobijen umesto njega. Takođe imao je jedan za 380e star par dana. A imao je i neki za 370e, mada u taj nisam ulazio.
Sad proverio i nijednog nema sem onog crnog što mu stoji u naslovu HITNO. :d
Tako da ko prvi devojci - njegova devojka. :d
 
Ne verujem baš da je pecanje, al dobro. Čim je nešto jeftinije za 10-20e odma se vodi kao prevara i pecanje. :d
Ima za 380e star mesec dana sa Telenor garancijom.
400e iz Tm star 20 dana, sa fiskalnim.
Tako da ih ima ispod 400e s vremena na vreme, ko uspe da obori još 10-20e eto mu za 360-380e telefon.
360-380e je i realna cena za telefon star do mesec dana, s obzirom da je nov 440-460e.
 
Ne znam samo šta ti nije pravo, realna cena je onakva kakvu tržište diktira.

s8YFtB7.png
 
Iz BiH sam, tako da KP otpada :)
Nije mi problem platiti malo više, ali da ne pretjerujem ako baš nije potrebno :)
P30 mi je ok u svakom pogledu, osim što bih volio da je malo veći ekran. Mogu ga naručiti online i ok je cijena.
S10 lite me više privlači zbog većeg ekrana, al ne znam kakav je po pitanju kamere, procesora, baterije, softvera i tako to.
Konačno pitanje: Isplati li se 120€ više dati za s10 lite? Ili da prebolim ekran na p30...
 
Nazad
Vrh Dno