Šta je novo?

Laptop do 80k

nightmare

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruke
324
Poena
180
"Potreban" all around laptop (browsing, gaming? Etc)

Pregledao dosta yt reviews, citao forum uzduz i po preko, I dalje ne mogu da donesem odluku.

Dali uzeti ryzen 3 Gen ili Intel?
Skroz sam u nedoumici s obzirom da stižu I ryzen 4gen, al izgleda bas sporo (nasao sam samo asus tuf gaming koji je dostupan)

Dugo nisam pratio hardver, pa bih svaka pomoc/predlog dobrodosao-la, hvala.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hvala puno na predlozima, ovaj prvi ide direkt u listu. U principu bih izbegao nešto sa numeričkim jer pravo da ti kažem i ne koristim ga.
Da li grešim ako razmatram i:
https://itsvet.com/laptop_lenovo_ideapad_5_14are05_81ym003mya-pdaa1-18.i?id=30674
ili možda HONOR MagicBook 15 za 70k? (njega sam baš juče video live i delovao mi je lagano i sa neočekivano ok tastaturom u odnosu na ono što sam na osnovu klipova zamišljao) kapiram da dosta gubim sa Ryzen 5 3500U ako je maltene isti cenovni rang?

Е то је већ друга прича ако ти не треба нумеричка тастатура :)
Овај Леново који си навео у линку је одличан, само провери да ли га имају на стању пошто видим да пише "Магацин/Радња - недоступно".
Honor MagicBook 15 је генерално добар, лично сам гледао рецензију где су га нахвалили и да ће бити добра конкуренција осталима у том ценовном рангу. У њему је Ryzen 5 3500U, мислим да за твоје потребе то не би требало правити неке проблеме али ако не грешим, 3500U je претходна генерација у односу на 4500U. Пре мало јаче од месец дана сам пазарио Леново управо са тим процесором Ryzen 5 4500U и презадовољан сам како ради, као и самим брендом пошто нисам досад имао Леново.
Ево још један предлог са моје стране уколико не нађеш овај који си навео:
https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-81ym003tya.html
 
Hvala puno na predlogu, ali nažalost onog mog nema nigde a ovog koji si predložio je ostao jedan jedini primerak i to izloženi u radnji. :trust:
Sada me je iskvarilo što sam video taj model, pošto više nema nigde ništa sa R5 4500U, a imaju verzije sa i5 za okvirno 95.000+... i onda mi se ne uzima ništa dok ne najurim ovakav dil opet negde.
I svuda mi govore da neće uskoro ni nove isporuke... tek posle nove godine?! Jezivo!
 
Da ne otvaram novu temu, kako se pokazao ryzen procesor u laptopovima i da li je bolja kupovina od i7? [emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Hvala puno na predlogu, ali nažalost onog mog nema nigde a ovog koji si predložio je ostao jedan jedini primerak i to izloženi u radnji. :trust:
Sada me je iskvarilo što sam video taj model, pošto više nema nigde ništa sa R5 4500U, a imaju verzije sa i5 za okvirno 95.000+... i onda mi se ne uzima ništa dok ne najurim ovakav dil opet negde.
I svuda mi govore da neće uskoro ni nove isporuke... tek posle nove godine?! Jezivo!

Да, сад је мало теже пронаћи жељени модел, видим и по претрази доста је мање модела који су мени искакали крајем септембра када сам куповао себи. Иде сад и овај црни петак па ће се разграбити и ово мало што је остало, а нове набавке су неизвесне због короне.
Што се тиче i5 ту си у праву, мораш издвојити цирка 100е више у односу на идентичан АМД модел. Имаш могућност да сачекаш мало па да видиш хоће ли искочити нешто ново или да идеш по овај модел из Техноманије, јер сустишнски то је та конфигурација која је препоручљива. Да је са 256gb SSD био би нешто јефтинији, али никад није лоше имати више простора.
Ја бих ти препоручио још један модел да погледаш, додуше мало превазилази твој буџет за 10к, али овде је у питању Ryzen 7 4700u па ето размотри ако ништа друго.

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-laptop-81ym003pya.html
 
Hvala puno Apolo- treći put se trudiš da mi rešiš muku :)
Taj model sam čekirao u radnji kada sam bio i ima ih podosta primeraka na stanju, malo mi prelazi budžet tako da sam rekao da ću za njega sačekati BF da vidim da li će još malo da splasne.
Trenutno mu je cena oko 90k a prošle nedelje kad sam bio imali su cenu oko 86k, baš je i prodavac prokomentarisao kada mi je proveravao br primeraka dostupnih kako mu izbacuje neobično nisku cenu i da nisu uskladili, pa sam ga posebno zabeležio... sada je isti model na "shopmania popustu" skuplji 4k... nemam reči stvarno.
 
А тако ти је ових дана са техником. Или нестане са стања или скочи цена. Сачекај онда још мало те попусте па ћеш ваљда бити срећне руке[emoji16]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Posto me gornji link za itsvet naveo da malo tragam za tim Lenovo IdeaPad 5,naisao sam na jedan model IdeaPad 5 15ARE 15"FHD IPS R5-4500U

AMD Ryzen 5 4500U (do 4 GHz), Hexa-Core
39,6 cm (15") Full HD 16:9 Display, Webcam
8 GB RAM , 512 GB SSD, Fingerprint
AMD Radeon Grafik, HDMI, WLAN-ax, BT
Windows 10 Home 64 Bit


za nekih 680 eura..

pa me zanima vase misljenje... vidim da Lenovo dobija mnoge pohvale. Vredi li taj model toliko novaca,uporedjujuci vase linkove,meni deluje privlacno sa cenom,al nemam nikakvog iskustva sa lenovo,pa ako moze kakav savet,misljenje... hvala
 
Недавно сам купио Леново и одличан је. Ово је добра конфигурација што си узео, не знам да ли ће ти 256SSD бити довољмо али си генерално узео добру машину.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ја бих ти препоручио још један модел да погледаш, додуше мало превазилази твој буџет за 10к, али овде је у питању Ryzen 7 4700u па ето размотри ако ништа друго.
https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-laptop-81ym003pya.html
Jurio sam ovih dana da nađem nešto - budžet je u principu bio do 80k (sa željom da bude ispod, ali bez želje da bude neko smeće koje će više da me košta nerviranja - a imao sam takvo iskustvo već)
Prvi pik je bio model sa r5, onda kako ga nisam našao spustio sam još niže kriterijume na magicbook 15, pa ni njega nisam uspeo da uhvatim na onom ludom popustu za vikend - svi se rasprodali bukvalno ispred mene...
Na kraju sam uzeo ovaj koji je Apolo preporučio. 85k danas u jednom domaćem lancu - cena koja je bila slična (malo viša) i pre par nedelja kada sam gledao model sa ryzen 5 da uzmem pa mi ovaj nije bio tako interesantan jer sam pokušavao slabiji da nađem za oko 70k.
Morao da se isprsim malo dodatno, ali pošto mu je 99% namene za posao nešto mi onda i lakše pada. Isporuka za par dana...
 
Ових дана је хаос са лаптоповима, добро си прошао са том ценом јер видим да цене отишле горе како су укинули акције и попусте које су давали. На крају сви изгледа морамо да пробијемо буџет приликом куповине, тако сам и ја. Али бар зна човек шта је онда купио. Битно је да је машина добра за твоје потребе и да служи како треба. Ја сам задовољан са R5, све ради брзо како су ми рекли и како сам очекивао, могу мислити R7.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Steta sto nije 15.6, odlicna ponuda
 
Има тренутно ово у WinWin i Emmi - Ryzen 5 sa 16gb i 512gb SSD, без оперативног система за 86к.

https://www.winwin.rs/laptop-lenovo...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=c82b

https://www.emmi.rs/mobilni-uredaji...4-ryzen-5-4500u-16-gb-512-gb-ssd-freedos.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pisao sam ovde da sam uzeo lenovo sa 8GB i 256 disk,medjutim,porucio sam preko i uredno platio,a oni samo slali mejlove sa prolongiranjem isporuke,i u zadnjem mailu kazu isporuka pocinje od 13.05.2021. tako da sam morao odustati,pa me zanima sad,da li ovi modeli gore navedeni su najbolji za te cene ili ima jos nekih u tom cenovnom rangu koje preporucujete da pogledam!?
 
Možda nekom bude od koristi i ovo iskustvo, pošto je laptop od 79990 i upada u budžet ove teme.
Puni naziv: Asus VivoBook 15 M513IA-WB721 15.6 FHD 8-Core AMD Ryzen 7 4700U 2.0GHz,16GB RAM,512GB SSD,AMD Radeon Graphics,FreeDOS
Računar je brz, sve lepo radi, nemam zamerki na performanse, baš naprotiv. Za sada je instaliran samo Win i osnovni programi, to prosto leti.
Numerički deo tastature mi baš ne leži, ne razumem ni zašto Enter mora da bude zaokružen žuto-zeleno, ali to je ionako individualno, ne bih to uzimao kao zamerku. Ko je osetljiv na te stvari definitivno treba da pogleda pre kupovine.
Osećaj pri kucanju je sasvim OK, nemam zamerki na kvalitet tastature, samo mi raspored oko numeričkog dela nije baš legao. Kad sam kod raspored, u pitanju je Qwertz varijanta gde je Ž pored Đ, u redu iznad Enter tastera (ceo Enter je u jednom redu)
Okvir oko ekrana je tanak, ceo laptop je kompaktan, ne upada u "fensi slim" kategoriju, ali jeste relativno slim (kao i Elitebook), a zbog malih bezela primetno uži i plići od Elitebook-a (oko 1cm uži i 1cm plići).
Nisam baš merodavan da procenjujem kvalitet izdrade, na prvi pogled ništa ne cvrči niti škripi. Šarke se malo teže otvaraju, donji deo mora da se pridrži kada se podiže ekran (isto je i na Elitebook-u). USB ulaz je izrazito tesan, bilo je baš teško ubosti flešku i još teže izvaditi je. Ovo može biti dobro za onog ko hoće da bude siguran da prijemnik miša neće da ispadne, ali definitivno nije prijatno za povezivanje fleški. Interesantno je da nema ugrađenu mogućnost povezivanja žične mreže (RJ-45).
Na kraju, ono što me baš baš razočaralo je ekran. Gledajući samo specifikacije, laptop je baš dobra kupovina za taj novac i zaista nisam očekivao čak ni dobar ekran (znam da to košta), ali sam se nadao da će biti bar prihvatljiv za kancelarijsko-đački tip upotrebe. Ili ja imam visoke standarde, ili su oni opasno omašili sa ekranom. Vratili su me 10-15 godina unazad na TN ekrane gde mala pomeranje ugla gore/dole prave drastičnu razliku. Da sam laptop uzeo sebi, išao bi nazad. Ovako, videćemo šta izvesna gospođica ima da kaže pa ćemo da odlučimo šta dalje.
 
Hvala na opisu. Ja bih se zenuo da sam ga uzeo znaci, jer trazim bolji ekran, posto cu gledati u njega po ceo dan. A zar ne moze to zeleno dugme nekako da se ugasi?
 
Ako se ne varam, zeleno dugme uopšte ne svetli, samo ima to nešto zeleno okolo. Generalno, meni ne smeta previše ta boja, više mi nedostaje Enter na numeričkoj jer imam naviku da IP adrese kucam numeričkom i koristim taj enter na numeričkoj.
Moja ćerka je sasvim zadovoljna ekranom. Pita me šta je to što meni ne valja? Verovatno nismo svi isti :)
Kad sam uporedio taj ekran sa njenim starim laptopom (neki HP iz donje klase), to je vrlo slično. Hoću da kažem, nije ništa lošiji od standardno loših ekrana, samo je to meni subjektivno jako loše.
Uzmi ga online pa možeš da ga vratiš 14 dana.
3c7297d0e2e7c43dfb1ee915dad1acaf.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
... više mi nedostaje Enter na numeričkoj jer imam naviku da IP adrese kucam numeričkom i koristim taj enter na numeričkoj.

Kako ti to nedostaje enter na numeričkoj? Slika je baš od njega? Enter je donje desno ćoše.
Ako misliš da ti ne odgovara što je iste veličine kao i brojke... hebga, kompaktnost današnjih laptopova, moraju da se prave kompromisi.

Sve ovo što si naveo je vrlo subjektivno, osim ekrana. Čudno mi je da u tu klasu ubace ekran tako slabih karakteristika.
Mada, čitajući mnogo review-e različitih modela, izgleda da je to postala opšta praksa kod proizvođača, verovatno na tome imaju najveće uštede.
 
Da, u pravu si, smeta mi veličina numeričkog Enter tastera, ali bih se navikao da laptop ostaje meni.
Ekran sam možda i previše napljuvao u prvom postu. Prosto rečeno, navikao sam na bolje i ovo mi je bio baš bedak. Ćerka je do sada koristila ekran sličnog (ne)kvaliteta na laptopu koji je plaćen oko 50k pre tri godine i njoj nije jasno oko čega dižem galamu. Ponudio sam joj da ga vratimo i uzmemo nešto drugo, neće.
Kome je bitan baš dobar ekran, neka preskoči. Ko je spreman na kompromis, neka proveri svojim očima.
 
Pa da...taj asus ima tn panel...zato je mozda bolje juriti lenovo sa 4500u i IPS ekranom...trebalo bi da moze da se nadje za te pare... :)

Evo za 65k dinara...neotpakovan...samo ne znam da li ima garanciju. :)

https://www.kupujemprodajem.com/kom...re05-81ym/oglas/108482968?filter_id=861254295

I treba proveriti sve pre kupovine, posto prodavac nema ocene. :)

A ima isti samo sa 4700u i sigurno sa garancijom za 85k... :)

https://www.kupujemprodajem.com/kom...-4700u-16gb-512-ssd-rx-vega-7/oglas/109027861

Ovi Lenovo laptopovi imaju svakako bolji ekran IPS tipa ali sa dva problema, nesto ispranije boje i probijanje pozadinske svetlosti (doduse najvise vidljivo na max osvetljenju, u mraku i na crnoj pozadini) i neki imaju cvrcka tj krckav zvuk ako se pritisnu ivice ekrana levo od kamere u jednoj tacki tj tako je kod mene i jos jedan korisnik je potvrdio na istom mestu problem i kod njega.
 
Nazad
Vrh Dno