Šta je novo?

Laptop do 80k

nightmare

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruke
325
Poena
180
"Potreban" all around laptop (browsing, gaming? Etc)

Pregledao dosta yt reviews, citao forum uzduz i po preko, I dalje ne mogu da donesem odluku.

Dali uzeti ryzen 3 Gen ili Intel?
Skroz sam u nedoumici s obzirom da stižu I ryzen 4gen, al izgleda bas sporo (nasao sam samo asus tuf gaming koji je dostupan)

Dugo nisam pratio hardver, pa bih svaka pomoc/predlog dobrodosao-la, hvala.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
To je grafika u procesoru i kao neko ko se bavi servisom mogu da tvrdim da diskretne treba izbegavati u laptopu kad god je to moguce osim kod gejmerskih koji su veci i deblji. Najcesci kvarovi su bas ta diskretna grafika odnosno sam GPU cip ili kalaj koji puca ispod njega od visokih temperatura i velike promene temperature kada se laptop iskljuci (ovo naravno kada se ne odrzava najvise).
Posto si rekla da mu ne treba jaka grafika Ryzen ti je idealan za to, hladniji od Intela i neke diskretne grafike, dobijas bolje performanse i duzu autonomiju baterije.
4700U je jos bolji kao i grafika u njemu a za tip ekrana cimaj prodavce jer na kutiji uvek pise detaljno koji je panel.
 
Ova integrisana u Lenovu je jaka kao MX250 koliko sam shvatila iz recenzije. Za sada smo najbliži kupovini IdeaPad 5 sa 4700U. Dopada mu se što je tastatura na srpskom, još samo da raščistim ovo oko ekrana, čekam na odgovor prodavca.

Jel znate možda vi da li se ovo WVA (Wide Viewing Angle) odnosi na IPS? Na zvaničnom sajtu se reklamira kao takav, ali u svim zvaničnim specifikacijama za sve verzije modela stoji WVA? Mada pretpostavljam da jeste IPS jer su od 300 nita IPS, a od 250/220 TN.
 
Da ne otvaram novu temu ako se admini i osnivac teme slazu. Potreban mi je laptop pretezno za AutoCAD, ali pored toga i za neku partiju CS GOa i Dote2.

Kako vam se cini ova konfigurcija
b2eabeae15440760248e909208e6f11c.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu ako se admini i osnivac teme slazu. Potreban mi je laptop pretezno za AutoCAD, ali pored toga i za neku partiju CS GOa i Dote2.

Kako vam se cini ova konfigurcija
b2eabeae15440760248e909208e6f11c.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Imash u T*********i isti laptop sa duplo vecim hardom za 4000 manje.
Inace ekran na tom laptopu je smece, obican TFT sa 220 nita i uzasnim bojama.
Ako ga kupish sheruj iskustva sa ekranom, on je razlog zbog kojeg ga ja ne zelim kupiti.

Mislim da je to ekran sa ovog reviewa : https://www.youtube.com/watch?v=pJzP6EXq1ss
 
Poslednja izmena:
Odustao sam bas zbog tog ekrana, trenutno gledam neki lenovo legion 5 koji je skuplji ali malo kompletnija konfiguracija

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Verovatno bi bio nakačen monitor na komp pa ekran i nije toliko bitan.

s10e on Tapatalk pro
 
Skoro da sam prelomio za onaj hp sa ryzen 5 4600u ali ovaj je ipak 15k rsd jeftiniji a opet solidan.

s10e on Tapatalk pro
 
Размишљам да заменим постојећи лаптоп новим, превасходно неким који ће бити лаган одн lightweight што би се рекло. Величина екрана 13-14 инча, рам 8гб минимум, ССД ми је 256гб сасвим довољно. Лаптоп користим за офис, интернет, мултимедија, програмирање у VBA.
Често виђам сад моделе са AMD Ryzen процесорима, гледао сам и један тест Ленова са истим где су рекли да су утисци позитивни па чисто и у том погледу би добродошао савет.
Још једна дилема, пошто имам службени лаптоп који је Виндовс, али оно данас си ту а сутра негде другде, размишљао сам можда и о Macbook Air 13 2020 који никад нисам имао и користио, а хтео бих пробати. Он би изашао око 1000е на купујем продајем.
Што се тиче Виндовс модела, ово је нешто што сам пронашао у ценовном рангу 80.000+-, лаптопови су тешки сви максимално 1.4кг осим овог последњег HP који је 1.3.
Наравно отворен сам и за ваше предлоге ако неко има.

https://www.ekupi.rs/rs/Računari/La...on-Vega-Graphics,FreeDOS,laptop/p/EK000325286

https://www.ekupi.rs/rs/Računari/La...on-Vega-Graphics,FreeDOS,laptop/p/EK000327572

https://www.tehnomedia.rs/it-uredja...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=ebd9

https://www.monitor.rs/laptopovi/HP-Pavilion-13-an1001nm-7WF55EA


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Odlican izbor je masina sa prvog linka, Ryzen 4700U je skoro duplo brzi od i5 procesora u laptopovima koje si nize naveo. Samo ne znam kakav je display u pitanju, mada racunam da je neki IPS, WVA kako oni kazu.
Sve u svemu, vrlo brza masina, nemoj da te dimenzije prevare:)

Apple iskreno ne bih ni razmatrao, nema Air sta da trazi u ovom drustvu, ako je primarna namena neki iole ozbiljniji rad.
 
IdeaPad ima IPS ekran, ali isprane boje, samo oko 50% SRGB. Pogledaj Lenovo Yoga Slim 7 na istom sajtu, IPS 100% SRGB, Ryzen 5 4500U, 8 ili 16 GB, 256/512 GB, aluminijumsko kućište. Laptop je odlične izrade, mali, tanak, a razlika u ekranu u poređenju sa nekim HP 50% SRGB je nebo i zemlja. E sad, ovaj model sa 16gb rama i 512gb ssd je oko 100 evra skuplji.
 
Poslednja izmena:
Проверио сам и са продавцем па ми је још додатно појаснио разлике у квалитету дисплеја у корист Yoga Slim 7. Иако је и прва машина одлична али екран јесте лошији у односу на јогу. Е сад што се тиче јоге рам меморија је на матичној плочи и не може се проширити, тако да у старту мора да се одабере јефтинија или скупља верзија 8/16гб рама.
Мени ће и AMD Ryzen 5 одлично радити посао али ето кад се купује онда гледа човек што боље може за уложене паре. Све у свему проверићу и упоредити екран са својим тренутним HP 250 G6 па ћу видети да ли ћу правити компромис по том питању или не.
Хвала на помоћи.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Odlican izbor je masina sa prvog linka, Ryzen 4700U je skoro duplo brzi od i5 procesora u laptopovima koje si nize naveo. Samo ne znam kakav je display u pitanju, mada racunam da je neki IPS, WVA kako oni kazu.
Sve u svemu, vrlo brza masina, nemoj da te dimenzije prevare:)

Apple iskreno ne bih ni razmatrao, nema Air sta da trazi u ovom drustvu, ako je primarna namena neki iole ozbiljniji rad.

A koji je to iole ozbiljan rad koji Air nema sta da trazi u ovom drustvu
 
IdeaPad ima IPS ekran, ali isprane boje, samo oko 50% SRGB. Pogledaj Lenovo Yoga Slim 7 na istom sajtu, IPS 100% SRGB, Ryzen 5 4500U, 8 ili 16 GB, 256/512 GB, aluminijumsko kućište. Laptop je odlične izrade, mali, tanak, a razlika u ekranu u poređenju sa nekim HP 50% SRGB je nebo i zemlja. E sad, ovaj model sa 16gb rama i 512gb ssd je oko 100 evra skuplji.

Пошто из ове перспективе немам најбољи утисак колико су то испране боје на IdeaPad IPS екрану, тренутно користим овај модел HP и генерално екран ми је ок, читљиво је све, лепо видљиво итд. Питам јер приликом одабира лаптопа ћу можда наићи на модел који има мањи sRGB али одличну конфигурацију. Тренутно ми је некако на дуже стазе најбоље да додам још пара и да купим Yoga Slim 7 16гб рама, самим тим што се на том моделу не може додавати рам пошто је "закуцан" за матичну плочу.

https://www.laptoparena.net/hp/notebook-hp-250-g6-3vk27ea-black-16948

@rix, лично се не разумем у MackBook али оно на први поглед боли ме душа да дајем 1000+ евра за такав лаптоп када за мање паре могу да пазарим 16гб рама и i5/Ryzen 5.
 
Ja nisam lično videla IdeaPad, ali sam čitala da se korisnici žale na loše boje i u svim recenzijama je ekran naveden kao mana. Slim 7 sam videla i uporedila sa HP modelom (HP 15-da0116nm), jeste da on ima SVA displej, ali mu je SRGB pokrivenost ista kao kod IdeaPad. Kod Slim 7 su dosta jarke boje, sve mnogo lepše deluje, dok su na ovom drugom baš isprane, blede, što nisam pre primećivala.
Najbolje bi bilo da uporediš lično ako si u mogućnosti, pa da vidiš da li ti smeta i koliko.
 
Искрено нисам обраћао пажњу на sRGB док ми овде то нисте поменули. Мени је приказ на овом HP који тренутно имам добар али могуће зато што нисам видео како изгледа боље. Ту је међутим и мало субјективни осећај коме је шта потребно при свакодневном раду. Баш сам гледао тест IdeaPad 5 и за екран је речено да је у том сегменту бољи од конкуренције и довољан за свакодневни рад иако би контраст могао бити бољи.
Цитирам:
"Колор је тек коректан са 55% покривености sRGB колор палете, довољно за делокруг једног оваквог рачунара који подразумева рад са свакодневним и пословним апликацијама, али и забаву у виду онлајн гејмимга. Иако има широке углове гледања, уколико га гледате искоса, приметна је појава затамњења колора."

Погледао сам на Јутјуб снимцима али нисам успео увидети неку драстичну разлику тако да верујем да ћу морати то уживо да проверим.

А питање што се тиче рама, да ли је довољно 8гб за неки наредни период узећи у обзир да је машина која има интегрисану графичку и дељењу меморију?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno