Šta je novo?

Laptop do 80k

nightmare

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruke
324
Poena
180
"Potreban" all around laptop (browsing, gaming? Etc)

Pregledao dosta yt reviews, citao forum uzduz i po preko, I dalje ne mogu da donesem odluku.

Dali uzeti ryzen 3 Gen ili Intel?
Skroz sam u nedoumici s obzirom da stižu I ryzen 4gen, al izgleda bas sporo (nasao sam samo asus tuf gaming koji je dostupan)

Dugo nisam pratio hardver, pa bih svaka pomoc/predlog dobrodosao-la, hvala.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pazi, gejming laptop do 80k tesko da mozes da uzmes...ryzen 4000 bi bio najbolji izbor, ali ih ima slabo za sad...za te pare ima :

Lenovo ideapad l340 sa i5 9300h procesorom, gtx1050, 8gb rama i 256gb ssd
HP Gaming 15, sa ryzen 5 3550h, gtx 1050, 8gb rama i 512gb ssd

A za 85k dinara imas isto Ideapad l340, sa i5 9300h procesorom, ali dobijes gtx1650, koja je nekih 30-40% jaca graficka, ali nemas ssd nego 2tb hdd... :)
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, u principu ne tražim full gaming laptop (nego ponekad, mozda dota ili tako nešto).

Zar ne može 3gen ryzen integrisani apu da se nosi sa nekim manje zahtevnim naslovima?

Znam da bi bilo idealno da čekam 4gen Ryzen, ali s obzirom na stanje u zemlju ne verujem da ce skoro.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ovaj gaming laptop imaš odmah za 79.990
HP Laptop QC R5-3550H 15,6"/AMD Ryzen 5 3550H/8 GB/512 GB SSD/FreeDOS
...u jednoj velikoj prodavnici sve moguće tehnike
 
Ja bih lično pre sačekao novu generaciju ove klase laptopova sa 4600h i 1650 ti koja je trenutno (u nekim drugim zemljama :trust:) nešto skuplja a trebalo bi puno brža...

Tipa - TUF fx506ii ti je ispod 800e u Mađarskoj, a dobiješ i 120hz ekran pride...

Inače uvoz je trenutno izgleda 0 a samo se rasprodaje stari lager sa skromnim popustima.

Ako možes sačekaj malo.
Ja istu dilemu imam i do tog zaključka sam došao :)
 
Ps: lenovo flex 5 sa Ryzenima serije 4000 ti je trenutno ekstra kupovina ako ti nije nepohodna grafička a dobiješ i olovku. Još samo da ga neko uveze...
 
Uzet honor magicbook 14 (bez gratis sata [emoji22])
Kvalitet izrade je zaista dobar, videćemo kako ce se pokazati.
Izasao me 73k sve u svemu msm da sam ok prošao.
S obzirom da se ne nazire dolazak ryzen 4gen.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A koje to modele sa novijim procesorom cekate? Mogu da uzmem i u inostranim zemljama (Madjarska, Nemacka, Danska) pa me zanima koji du to modeli u ovom cenovnom rangu, i jesu li stvarno dosta bolji od recimo ovog Magicbooka?
inace jel moze Magicbook da gura novi PES?
 
Kod nas jedino ima Ideapad 5 sa Ryzen 5 4500h sa integrisanom grafickom karticom i baterijom od 57wh za manje od 80 000. Kada se uporedi sa 10 000 skupljim L340 sa i5 9300 i gtx 1050 i 45wh baterijom sta je bolji buy trenutno kod nas?
 
Momci, i mene muci isto.
Potreban mi je novi laptop... Cenovni rang ne preko 800€.
Uglavnom ce sluziti za posao (adobe apps, office), klasika surfing i da bude zgodan za putovanja... Znaci 14",max 15".
Da ne bude tezak, kvalitetne izrade... Da mi ne pucka plastika... Backlight, brzi prenos podataka.
Hvala unapred na savetima.
 
HP pavilion gaming:
Ekran: 15,6" FHD IPS Anti-Glare WLED-backlit
Procesor: AMD Ryzen 7 3750H, Quad Core
Memorija: 16 GB DDR4-2400 SDRAM
Hard disk: 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD
Grafička karta: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
79.990 - u gepeku ... :)
Nema bolje ! Kupujte ljudi :) odoše dok pričamo ...
 
Hint T********* :)
 
Nigde nmg da nađem osveženje, da li je možda 120Hz? Dobar dil ko ima lovu...
 
60Hz

Inače imao sam dilemu ovaj ili isti HP model u varijanti 4600h/1650/8gb/512gb (model 1U6B3EA), koji je juče u drugoj prodavnici (istog vlasnika :)) bio 80k.
Fun facts: stoji za grafiku na sajtu i na specifikaciji u radnji "integrisana AMD Radeon", ja gledam laptop - nVidia stiker :). Pitam prodavca, on potvrdi da je grafička integrisana AMD?
Ja reko - "daj kutiju", kad kutija kaže nVidia 1650 !!! :). Stvarno mala razlika - bravo za onoga ko piše spec :smash: :whip:

Elemovaj drugi ima TN panel ili ne-IPS svakako. Lošije mi je delovao u prodavnici. Mada muka proceniti panel na DOS-u :d.

Tako da je pala odluka na ovaj koji sam uzeo koji ima vrlo pristojan IPS panel po mom oku ... I naravno 1660 TI što nisam mogao da verujem dok nisam digao sistem :D
 
Poslednja izmena:
Meni se sviđa cena ovog ali sam se zarekao da ću da skupljam lovu za 17" i makar 120Hz panel, ne vraćam se na 60Hz više. Mada me svrbe prsti celo jutro.... Aj napiši utiske ovog, da li se puno greje itd?
Btw malo mi je sumnjivo to što ga prodaju samo i radnji, nema mogućnosti online ili naručivanja telefonom, tako da nema ni 14 dana "probnog perioda"...
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li ga ima uopšte na stanju u radnjama. Juče sam uzeo izloženi primerak...
BTW i da dodaš 120Hz monitor na ovu cenu, još uvek je jeftiniji od prve sledeće 1660ti varijante.
Što se grejanja tiče - vrišti ventilator na max setovanjima iu igrama i morao sam da upalim ventialtor na laptop stand-u koji imam i onda je pristojno ... Temp nisu neka drama 76° max CPU na 4ghz, a GPU valjda 67 max koliko sam kopao po logovima...
Inače ima ovde test:
https://www.notebookcheck.net/HP-Pa...ines-gaming-prowess-and-stamina.440441.0.html
Više-manje ta konfiguracija...
 
Jeste Max q verzija je ...
 
Svakako se "akcija" završila tog popodneva...
 
Bukvalno je planulo sve što su imali na stanju taj dan u radnjama, a verovatno je moglo i sutra online jer je bila ista cena na sajtu i bio je na stanju - makar je tako pisalo ...Trenutno tačno taj model (8UB66EA) košta oko 120k u jednoj i 130k dinara u drugoj prodavnici. Ne kapiram šta desilo al' znam da radi ko' zmaj za 80K dinara :)
 
Da ne bih otvarala novu temu, pitaću ovde. Da li neko ima iskustva sa Lenovo laptopovima i da li je ovaj LENOVO IdeaPad Gaming 3 15IMH05 dobra kupovina? Neće se koristiti za gejming, već za svakodnevni rad (Office, Youtube i slično), gledanje filmova i možda malo AutoCAD. Inače, laptop nije za mene, već za oca, HP laptop koji je kupio pre otprilike godinu dana (Intel Pentium Gold 4417U, 4gb rama), crkao je već drugi put u roku od mesec dana, pa je rešio da izdvoji malo više za neki kvalitetniji. Ja bih rekla da je ovaj po specifikacijama najbolji u ovom cenovnom rangu, ali da proverim sa nekim ko se bolje razume.
 
Jasno mi je za grafičku, ali mi je spomenuo da ne bi hteo integrisanu, mada mu iskreno ne treba neka jaka za AutoCAD, Photoshop i slično. A cena mu nije problem, hoće da uzme nešto kvalitetno, što neće riknuti posle godinu dana.

Sa tim Ryzen procesorom sam našla samo dva laptopa, ali su sa 8gb ram-a i 256gb SSD. Ima Lenovo IdeaPad 5 sa 4700U procesorom, 16gb ram-a i 512gb SSD. Samo ne mogu da provalim koji je tip panela, ovde na sajtu piše nešto AG ekran, u specifikacijama na Lenovom sajtu WVA, a na Benchmark recenziji na YouTube-u rekoše da je IPS, totalna konfuzija.

Ima i sa malo većim ekranom Asus Tuf Gaming A15 (Ryzen 4600H, IPS 144Hz, 16gb ram, 512gb SSD). Kad bih sebi kupovala, uzela bih taj iako me oni beli tasteri odbijaju. :)
 
Ima par Lenovo modela sa VA/IPS i 4300/4500U za 60-70k. Ako bas mora diskretna grafika, onda bolje neki i5 i MX150/250/330/1050 i sl. to je mozda i bolje za AutoCAD, Adobe i sl.
 
Nazad
Vrh Dno