Šta je novo?

IDENA: Proof-of-Person Blockchain

Nema smisla to,evo i kako znam. Masine hostujem na hetzneru, i tamo imam 20tb mreznog saobracaja po masini. u martu je do sad potrosio 0.06464101 TB odnosno 60gb saobracaja...
 
nije malo ni 60gb,mada kolko masina ti hostujes za tig 60gb sto je svuklo?
to ispade pametnija stvar nego local host,jeftinije ako je 4dolara masina za mesec
 
@macola265 Jedna masina je pojela toliko, a imam ih 4. na svakoj je otislo toliko.
5 eur mesecno kosta jedna masina, dostupna 24/7, bez mlacenja da li je online ili nije, lova se skida sa kartice, milinica.
Imam i referal kod na kome dobijas 20 eur da potrosis u naredna dva meseca na virt masine....ako nekoga zanima, neka pogleda ovde
 
Registrovao se,na kraju me sacekala verifikacija,otprilike svi koji daju neki fraj traze za uzvrat da povezes karticu il paypal.
Ja sam podneo pasos,a nekako sam izdriblao karticu za sad,bar se nadam
 
Može li neko da mi pošalje invite na Hetzner-u, hteo bih da aktiviram taj njihov Referral program od 1. u mesecu. Hetzner daje 20€ na dva meseca, ali računa od 1. - 1. u mesecu, tako da biste iskoristili taj Referral program trebate ga aktivirati od 1. u mesecu, a ne pred kraj meseca,jer ćete praktično dobiti samo mesec i tih par dana što je preostalo iz meseca u kojem ste aktivirali Referral program. Moj primer :
..aktivirao sam Referral program sinoć, i od cela dva meseca sam praktično dobio 6 dana iz ovog meseca i ceo april, jer..kao što rekoh, Hetzner obračunava od 1. - 1. u mesecu,a to im nigde ne piše na sajtu.
 
Probao sam ovo, interni node ne radi a externi mi spuca ruter za par minuta.
 
kolko zauzima gb taj walet i sta jos treba da se drzi sinhronizovano na serveru?dal dici win il linux masinu pa idenu instalirati na to
 
Poslednja izmena:
namestio sam na Hetzner-u win2019 server i za par sati je sinhronizovao wallet,sad cekamo tu validaciju
 
Je l moze neko da mi posalje invite za idenu, posto juce nisam prosao validaciju.
 
a sta kazete kolko se trosi neta za odrzavanje 24/7 nod,negde sam cuo 600gb mesecno sto mi je preterano,sta je istina nek neko iskusan podeli
Ovo mmislis ako je ukljucen mining?
Post automatically merged:

Ako sam dobro razumeo za minng treba racunar da radi 24/7?
E sad zbog toga sam misio da wallet instaliram na rig koji kopa ETH jer on svakako radi 24/7.

Da li je to dobra ideja? Da li ce umanjiti hashrate za ETH ako se IDENA wallet vrti na rigu?
 
mislim da nece ETH nece ni osetiti,malo samo zauzima procesora i rama,tipa moze da narase to 2gb rama,1155 i novije ploce vrv neosete
 
Imam 8gb rama i plocu sa z490 chipsetom i i3 LGA1200
A jel ima neko taj invite code mozda?
 
Imam ja invite,pisi mi na pm ako ti jos uvek treba.
 
Sutra je validacija, pa se setih da pitam, ako neko zna...

Ako isključim mining, da li ću dobiti penalty ako propustim validaciju?
 
Sutra je validacija, pa se setih da pitam, ako neko zna...

Ako isključim mining, da li ću dobiti penalty ako propustim validaciju?
The validation status of a participant is not forever. It expires when the next epoch starts. Participants should prolong their validation status for every new epoch. A validated person may miss two validation sessions in a row without losing her cryptoidentity. But then this person cannot mine coins during the epochs when validations have been missed.
+
If your cryptoidentity is killed by the network, you lose your stake: 20% of all your rewards (mining, validation rewards, flip rewards, valid invitation rewards, and so on), which cannot be spent while your Idena account is valid and which can be received only when you voluntary terminate your account.

The remaining 80% of all your Idena earnings go directly to your Idena wallet. You keep those coins even if your cryptoidentity is killed (by you or by the network protocol).
 
Poslednja izmena:
Sta mu dodje ova sinhronizacija? Jel to radi samo prvi put?

P.S. prilikom sinhronizacije na rigu pada hashrate jedne karte sa 60MH/s na 50MH/s...
 
A posle sinhronizacije? Odlazi li ti node u off?
 
Upravo zavrsio sinhrobizaciju i jos uvek identicno utice na hashrate.
Idenu nisam akrivirao jer nisam jos uvek trazio invite od kolege. Ne znam da li bi i nakon unosa invite-a i dalje hash rate na ovoj jednoj karti bio 50 umesto 60 MH/s...
Ako je odgovor potvrdan, onda definitivno Idenu ne treba vrteti na rigu koji kopa ETH jer umanjuje hashrate kako sam gore naveo.

P.S. nakon sto sam ugasio Idenu momentalno ke hashrate na toj karti skocio na 60 MH/s koliko i treba da bude
 
Nisam razumeo da još nisi krenuo da kopaš. Kada uključiš mining svakako će ti hashrate biti još manji a i postoji mogućnost da ti node odlazi u off, pa ti se ne isplati..Za idenu ti je najbolje VPS.
 
@PROFILER dal si namestio kao sto je Rioda na yt pokazao sa minimalnim uticajem na komp?njemu 2 rade lagano na win,morao bi i celeron da to lagano radi sve,mada moze biti i do tog majnera sto koristis,il sto imas 12karti :),na nekom i3 il i5 to nebi smelo da se desi
ja sam namontirao na VPS windows varijantu,al me zanima dal mogu na neki HiveOs il SmOs da dodam Idenu da vrti kad vec radi 24/7
 
Da probam da odgovorim 🙂
Koristim Win10 i Phoenix miner i samo sam skinuo Idenu i to je to.
Nista drugo nisam radio.
VPS podignes na svojoj masini u ikviru Win ili?

P.S. ko je Rioda? 🤔
 
ja mislio da si pogledao bar neki YT o ovoj temi :),uzmi to prvo odradi :)
 
Hocu 🙂
P.S. odgledao sam jedan na Igorov na Crypto balkan kanalu, mada je bilo nesto bas osnovno
 
Nazad
Vrh Dno