Šta je novo?

Pomoć oko izbora telefona do €200

Novicki

Cenjen
Učlanjen(a)
02.11.2011
Poruke
214
Poena
180
Zdravo. Rešio sam da konačno zamenim svoj prastari fon nekim novijim, ukapirao sam da sam skroz ispao iz fazona šta valja, pa mi treba pomoć.

Posebno sam zbunjen sad kada se desio ovaj Huawei ban i to mi je sve pomrsilo.

Elem, evo nekoliko telefona koji su mi u opticaju.

--- Ovo su telefoni koje bih mogao da uznem kod V. uz ugovor koji mi odgovara ---

Samsung Galaxy A30s (4/64 720p) - 22500 din
Motorola One Macro (4/64 720p) + Motorola E6 plus (2/32 720p) - 21600 din (ovo mi je zanimljiva opcija jer bih slabiji telefon dao majci)
Honor 20 lite (4/128 1080p) - 20700 din
Huawei P30 lite (4/128 1080p) - 24300 din
Huawei P40 lite (6/128 1080p) - 24300 din


--- Ovo su telefoni koje bih mogao da uznem iz jedne prodavnice na G (u kojoj imam popust od 1600 din pa bi cene bile još manje) ---

XIAOMI RedMi 9 (4/64 1080p) - 20999 din
MOTOROLA One Action (4/128 1080p) - 22999 din

Dakle, šta od ovoga valja? Nisam neki zahtevan korisnik, kvalitet kamere mi nije neka bitna stavka. Igre ne igram, možda bih samo isprobao neki emulator, dakle ništa zahtevno.

Interesuje me vaš stav oko Google servisa. Znam da P30 Lite još uvek ima pristup Google Play Store-u, dok P40 Lite nema. A opet, P40 Lite ima 6 GB RAM-a, nije mala razlika. Da li vredi rizikovati sa P40 Lite i nadati se da će u bliskoj budućnosti sukob između SAD i Kine biti rešen i Huawei zvanično dodati Google servise? Znam da postoji način da su instaliraju servisi na telefon ali to mi nije sigurica i može u svakom trenutku biti zakrpljeno. Pročitao sam da je Google spreman da "gurne" podršku za sve zabranjene modele onog trenutka kada Vlada SAD to dozvoli. E sad kada će i da li će toga biti, ko zna.

Koliko sam ja razumeo, Huawei P30 Lite ima i nastaviće da ima pristup Google aplikacijama. Taj telefon je bezbedan. Honor 20 Lite bi isto trebao da bude bezbedan.


Hvala na svakoj sugestiji.
 
Poslednja izmena:
P30 lite nece dobiti android 10 koliko znam.
Niti ce ijedan huawei koji updateuje android sistem imati google servise.
Za 200e ti je svejedno sta kupis. Kao tv od 150e. Ni jedan model nije neki stepup u odnosu na neki drugi u tom cenovnom rangu.
Pogledaj xiaomi mi 9t, ako mozes za njega da se opruzis.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru. Mi 9t mi je preskup, nažalost.

P30 lite nece dobiti android 10 koliko znam.

Ovde piše da hoće.

https://www.pocket-lint.com/phones/...oogle-ban-mean-for-your-huawei-or-honor-phone

What wasn't clear for a time was whether Huawei and Honor handsets would get feature updates. But we now know the following devices are getting the upgrade to Android 10 during 2020 and they'll also get EMUI 10, Huawei's user interface, on top too. So the owners of these phones need not worry at all about this situation.

P30 Pro
P30 Huawei
Mate 20 Huawei
Mate 20 Pro
Mate 20 RS
P30 lite
P smart 2019
P smart+ 2019
P smart Z
Mate 20 X
Mate 20 X 5G
P20 Pro
P20
Mate 10 Pro
Porsche Design Mate 10
Mate 10
Mate 20 Lite
Honor 8X
Honor 10
Honor 20
Honor 20i/20 Lite
Honor 20 Pro
 
Poslednja izmena:
Vidim da naginješ ka Huawei telefonima, a ako ti pravi problem koji je android, pa i posle update na Huawei telefonima sve skoro izgleda isto. Radiće on ok i sa android 9 nagradne 2 godine sigurno. Što se tiče izbora ja, a verujem i ti vidiš da je ona opcija sa 2 telefona najracionalnija, jer već imaš kome da daš taj drugi, a taj Macro nije toliko lošiji od ostalih telefona koje si pomenuo. Ostali telefoni sa liste se dosta razlikuje i po dimenzijama, tipu displeja, kameri itd. Najbolje bi bilo sa napišeš šta su ti prioriteti , pa će ti ljudi lakše pomoći. I na kraju kada svedeš izbor na 2 ili 3 modela obavezno ih pogledaj uživo, jer jedno je slike sa neta, a drugo osećaj u ruci.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
P40 lite, ja bih uvek birao više RAM memorije.

P. S. čovek pita: opcija 1,2 ili 3?
Odgovori: opcija 4,5...
[emoji38]

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Like always. :D

Ali dobro, bitno je da otvarac teme izabere ono sto ce mu najbolje koristiti.
P40 Lite je odlican telefon za male pare, jos da ima g servise bio bi sigurno best buy.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Realme 6 ako se uklapa
 
Samo da zahvalim svima na odgovorima i dodatnim predlozima. Uvek gladam ako mogu da se malo ispružim van budžeta tako da je svaka "crvena" bitna.
Ima puno modela pa ću uzeti nešto ovih dana. Vidim i u G. ima svaki dan neki novi fon na popustu pa mi se možda i posreći da uleti neki neplaniran model.
Videću da sačekam (najverovatnije) početak sledeće nedelje jer će tada u G izbaciti (valjda) nove modele na popustu. Ove nedelje su im na popustima sve modeli koje ne mogu da priuštim.

Za sada su mi neki favoriti

Motorola One Action 4/128 sa bodovima koje imam bi me izašao 20.400 din.
Xiaomi Redmi Note 8T 4/64 -||- 22.400 din (ovaj fon su baš nahvalili u Benchmarku)
XiaomiI Redmi Note 8T 4/128 -||- 24.400 din
Huawei P40 lite 6/128 - uz Vip ugovor 24300 din (al me baš smara što nema google servisa)
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 -||- 26100 din (ovo mi je malo nerealnija varijanta, malko mi je skup)


E evo sad sam baš pogledao na benchmarku izašao video za Xiaomi Redmi 9. U G. 4/64 varijanta košta 19600 din (sa popustom koji imam). Deluje kao neka realnija varijanta za moj budžet.


Koji god da uzmem biće ogroman upgrade u odnosu na moju Motorolu Moto E3 sa 1 GB RAM-a i 8 GB skladišta. :d

Uglavnom, hvala svima na predlozima i sugestijama. Razmisliću još koji dan pa javljam šta sam uzeo. :)
 
Poslednja izmena:
Kupi slobodno 8T, mislim da je sasvim dobro zaokružen telefon. Nećeš imati problema i na duži vremenski period korišćenja.
Još bolje ako ti izleti do 200e Note 8 Pro (na oglasima je 210-220e). Za te pare nema boljeg modela.
Ne bih išao na One Action zbog Exynos procesora i slabe baterije, biće tu problema sa autonomijom.
A opet Redmi 9 je nešto inferiorniji od 8T u nekim poljima, mislim da je tu ipak bolja kupovina 8T.
 
Zdravo. Rešio sam da konačno zamenim svoj prastari fon nekim novijim, ukapirao sam da sam skroz ispao iz fazona šta valja, pa mi treba pomoć.

Posebno sam zbunjen sad kada se desio ovaj Huawei ban i to mi je sve pomrsilo.

Elem, evo nekoliko telefona koji su mi u opticaju.

--- Ovo su telefoni koje bih mogao da uznem kod V. uz ugovor koji mi odgovara ---

Samsung Galaxy A30s (4/64 720p) - 22500 din
Motorola One Macro (4/64 720p) + Motorola E6 plus (2/32 720p) - 21600 din (ovo mi je zanimljiva opcija jer bih slabiji telefon dao majci)
Honor 20 lite (4/128 1080p) - 20700 din
Huawei P30 lite (4/128 1080p) - 24300 din
Huawei P40 lite (6/128 1080p) - 24300 din


--- Ovo su telefoni koje bih mogao da uznem iz jedne prodavnice na G (u kojoj imam popust od 1600 din pa bi cene bile još manje) ---

XIAOMI RedMi 9 (4/64 1080p) - 20999 din
MOTOROLA One Action (4/128 1080p) - 22999 din

Dakle, šta od ovoga valja? Nisam neki zahtevan korisnik, kvalitet kamere mi nije neka bitna stavka. Igre ne igram, možda bih samo isprobao neki emulator, dakle ništa zahtevno.

Interesuje me vaš stav oko Google servisa. Znam da P30 Lite još uvek ima pristup Google Play Store-u, dok P40 Lite nema. A opet, P40 Lite ima 6 GB RAM-a, nije mala razlika. Da li vredi rizikovati sa P40 Lite i nadati se da će u bliskoj budućnosti sukob između SAD i Kine biti rešen i Huawei zvanično dodati Google servise? Znam da postoji način da su instaliraju servisi na telefon ali to mi nije sigurica i može u svakom trenutku biti zakrpljeno. Pročitao sam da je Google spreman da "gurne" podršku za sve zabranjene modele onog trenutka kada Vlada SAD to dozvoli. E sad kada će i da li će toga biti, ko zna.

Koliko sam ja razumeo, Huawei P30 Lite ima i nastaviće da ima pristup Google aplikacijama. Taj telefon je bezbedan. Honor 20 Lite bi isto trebao da bude bezbedan.


Hvala na svakoj sugestiji.

p40 llite ili One vision
 
Nazad
Vrh Dno