Šta je novo?

Hp 8440p upgrade rama

Alukard

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2016
Poruke
2,122
Poena
315
Imam neki stari hp 8440p iz naslova ,hocu da mu upgradeujem ram da laptop bude upotrebljiv.
Apsolutno sam ispao iz tokova pa mi treba pomoc koji ram uzeti.
Lap podržava max 8gb,e sad,ne znam da li mogu da stavim 8gb u jedan slot ili moram u dva slota po 4gb. Laptop trenutno ima 4gb memorije.
 
Ako nema SSD, prvo to pa onda ram.
 
Ima ssd, ali 4gb rama je tragedija u danasnje vreme.
 
Pa otvori ga i vidi šta trenutno imaš u njemu. Ako je to onaj sivi kockasti, kod njega se donji poklopac skida za jednu sekundu, bez šrafcigera.
Pozdrav
 
Ne otvara se za sekundu,otvarao sam ga par puta. Mislio sam na koliko mhz da uzmem hard da bi bio kompatibilan sa laptopom
 
Ram ram, u pokretu sam bio pa sam pogresno otkucao. Nemam windows pa ne mogu da ubacim cpu-z. Ali svakako cu otvoriti laptop da vidim koji ram je sad. Da nije nesto na tipa 800mhz pa akontreba da kupim oba.
 
Za svaki HP uredjaj možeš da skineš QuickSpecs dokument sa tehničkim detaljima o podržanim komponentama. Koji CPU, koji diskovi, koja memorija, koje su WiFi, LAN i ostali uredjaji, itd...
Pozdrav
 
Ram ram, u pokretu sam bio pa sam pogresno otkucao. Nemam windows pa ne mogu da ubacim cpu-z. Ali svakako cu otvoriti laptop da vidim koji ram je sad. Da nije nesto na tipa 800mhz pa akontreba da kupim oba.

Linux?

dmidecode -t memory

dmidecode --type 17

može i sa CPU-X alatkom, memory tab

Kršten modul (kakav se i nalazi u prvoj HP EliteBook ugradnji) bi morao, pored ostalih direktno čitljivih polja, imati i jednoznačno određujući "Part Number" field popunjen.

Otvarati HP EliteBook 8440p samo zbog pristupanja tom teže dostupnom SODIMM slotu se verovatno ne isplati. Tj. ne zarad samo toga da bi se očima video modul. Proveriti softverski koji modul je u pitanju a fizički pristupiti samo tom drugom lako dostupnom slotu za dodavanje tog drugog dokupljenog kompatibilnog 4GB modula.

To sve pod uslovom da je unutra 1x4GB. Ako su 2x2GB onda otvaranje, tj. prilaženje i teže dostupnom, unutrašnjem, modulu svakako ne gine radi zamene oba modula. Na tom 8440p nije pristup tom primarnom SODIMM slotu toliko ni težak. Tri šrafa od nazad koji fiksiraju tastaturu i četiri zakačaljke od napred te iste tastature i primarni slot je tu. Dodatni mem. slot je na poleđini ispod poklopca koji je osiguran jednim šrafom.

Svakako ići na dual channel, 2x4GB.

Ukoliko se zadržava recimo postojeći 4GB modul pri upgrade -u, taj modul svakako proveriti sa MemTest86 ili sličnom alatkom pre kupovine dodatnog radi spoznaje treba li uzeti samo dodatni modul ili treba zameniti i taj postojeći modul ukoliko je nestabilan.

Po naslućivanju unapred, sva je prilika da je unutra DDR3 1333MHz 1.5V SODIMM (koji radi na 1333MHz ako je unutra i7-720QM ili i7-820QM ili na 1066MHz ako je unutra i5-520M, i5-540M ili i7-620M)

http://www.hp.com/ctg/Manual/c02745864.pdf
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno