Šta je novo?

Problem sa grafickom kartom

saigic

Čuven
Učlanjen(a)
08.08.2003
Poruke
336
Poena
630
Na kompjuteru imam instaliran Win 10, update ukljucen, sa Sledecom konfiguracijom:

MB: Asrock AB 350 Pro4
CPU: AMD Ryzen 5 1600
Memorija: 2X4 GB DDR4
VGA: Radeon HD 3850

Grafička je iz starog kompjutera, obavlja mi posao, ne igram igrice.

E sad problem: Kada ukljucim neki sajt (obično Ventusky.com) dešava mi se da se pojave neke linije raspoređene u obliku kvadaratica po celom ekranu i onda se ekran zatamni, ode u offline, i pose nekoliko sekundi se vrati u normalu. To može da se ponovi, ako ne zatvorim sajt. Nekada se desi da se kompjuter restartuje. Isto mi se desilo i sa Google Earth Pro.

Pretostavljam da je nesto do graficke. Neko resenje?
 
Skini MSI Afterburner i downclockuj grafu skroz, posto ne igras igrice, mozda ti pomogne.
 
Za početak tu pošalji u muzej , nađi neku bar 10god mlađu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako puca kod tih grafički zahtevnih sajtova, sa tim kvatratićima, otišla je grafička.
 
Nvidiu 1080 ako budžet dozvoljava.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Imaš i gt 710 kao opciju. Ili polovan 1050.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Greh je koristiti Radeon HD 3850 uz Ryzen 5.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Znam da je mnogo stara kartica, ali mi zavrsava posao. Najteze sto koristim sto se tice grafike je video 1080p. Gt 1030 mi odgovara sto malo trosi

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Zasto recimo nisi isao na Ryzen s integriranom Vega grafikom, ne bi se morao zezat s grafickim karticama, kad vec navodis da se ne igras
 
U vreme kad sam uzimao Ryzen, nije postojao sa integrisanom grafickom, mislim da od serije 2 imaju integrisanu
 
Nazad
Vrh Dno