Šta je novo?

Pouzdana i tiha gaming (office) konfiguracija do 65.000 dinara

Deker

Slavan
Učlanjen(a)
04.07.2008
Poruke
444
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Potrebno je da napravim jednu optimalnu office konfiguraciju, koja će da potraje, tako da obavezno treba da ima solidnu video kartu, sa tihim radom. Takođe, imperativ je da se komponente nabavljaju preko prodavnica jer bi se plaćanje izvršilo bezgotovinski a naravno potreban je i račun i garancija za kupljene komponente.
Ako neko ima neku ideju, da krenem od optimalnog procesora, video karte, matične ploče koja to sve povezuje, u nekom ok office kućištu koje ima čitač kartica, USB i audio konektore sa prednje strane, kao i pouzdano tiho napajanje.
Potreban je savet vezano za nosače podataka, da li je ok uzeti jedan SSD disk plus jedan HDD disk?
Pomenuti iznos nije zakucan, može plus minus 20% otprilike.
Suština je da je to sve lepo ukomponovano i izbalansirano.
Gotove konfiguracije kod nas nisu ono što tražim, brendirane imaju slabe karakteristike, domaće su upakovane u igračka kućišta, tako da to i nije neka opcija.
Takođe, potreban je i optimalni monitor, veličina bi bila 24", i bilo bi sjajno da pored HDMI ima bar još neki priključak. Možda ovaj? Kod nas je oko 24-25 hiljada... https://www.lenovo.com/us/en/access...30A19238QL023-8inch-Monitor-HDMI/p/65FBGCC1US
Ako vas mrzi da pišete detaljno, ako bar može naznaka da li Intel ili AMD što se tiče procesora, koja MB bi bila ok za to i ako neko ima preporuku za optimalnu grafičku.
 
Zato i insistiram na grafičkoj može da zatreba sada a svakako u budućnosti.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Za sve kancelarijske poslove, multimediju, a moguće i neke zahtevnije stvari.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Otprilike. Rekoh da može i nekih 20% gore cena ako bi sparene komponenente bile optimalno izbalansirane.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
I da, ponekad bi poslužilo za video editing. Nekad su za to bili bolji intel procesori a danas, ne znam.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
MSI B450M PRO-2 MAX a ostalo ćemo lako. Hvala na saradnji.
Sajt koji može da pomogne je pcpartpicker.com
 
Neki M2 NVMe ssd od 500GB ili 256GB +hdd ako ti treba. Bar 16GB RAMa da budes miran duze vreme.
Neki Ryzen 5 3xxx, MB biraj po prikljuchcima koji ti trebaju.
Grafu mozes I naknadno kad utvrdis da li ti treba.
 
Poslednja izmena:
Utvrdio sam da ce konfigiracija da košta oko 80k dinara.
U to je uključeno i ssd i hdd disk, 16Gb RAM, Ryzen 5 1600, grafika RX580 ili gt1650 itd.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ako ti ne treba grafika (za igre), glupo je bacati pare sad na nju. Bolje kupi kad ti zatreba, za 2-3 godine, sigurno će biti ili bolje od 580/1650 ili isto ali jeftinije. To je bar lako ubaciti u kućište.

R5 3400G jeste malo lošiji od 1600AF, i ~4.000 skuplji, ali bar nećeš dati 25.000 ili više na grafičku. Ili uzmi i5-10400/10500. Ili 1600AF sa grafikom od 50€
 
Poslednja izmena:
Ako ti ne treba grafika (za igre), glupo je bacati pare sad na nju. Bolje kupi kad ti zatreba, za 2-3 godine, sigurno će biti ili bolje od 580/1650 ili isto ali jeftinije. To je bar lako ubaciti u kućište.

R5 3400G jeste malo lošiji od 1600AF, i ~4.000 skuplji, ali bar nećeš dati 25.000 ili više na grafičku. Ili uzmi i5-10400/10500. Ili 1600AF sa grafikom od 50€
Hvala na savetu. Novac u suštini nije problem (ne bacam novac tražim optimum) a ako sad ne kupim teško će to u budućnosti.
Moguce je da ide Ryzen 5 3600 koji jeste skuplji no i dosta snažniji.
Odabrao sam pet firmi za ponudu začuđujuće loš odziv i nemaju neki izbor komponenti.
A tražio sam tri ili četiri konfiguracije.
Mada, provericu taj procesor verujem da je G oznaka za grafiku.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno