Šta je novo?

Kako spojiti SmartTV i DVD zvučnike

Alchemist

Poštovan
Učlanjen(a)
04.10.2018
Poruke
136
Poena
80
Pozdrav svima, zanima me kako da spojim zvučnike kućnog bioskopa sa tv-om, tako da pored internih zvučnika i ovi sa dvd-ija reprodukuju zvuk sa tv-a?
Postaviću slike priključaka sa tv-a i dvd-ija, pa vas molim za pomoć. Dvd je do skoro bio povezan na stari televizor i postojala je opcija TV sound, ali na tom
terlevizoru su ulazi bili sasvim drugačiji od ovog. Pretpostavljam da će mi trebati neki posebni kablovi...

cc3GVnX.jpg

SrsUUeY.jpg
 

Prilozi

  • 0etTg4q.jpg
    0etTg4q.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
To sam ja radio sa mojim starim CRT TV-om i to sa optičkim audio kablom. To je kod tebe prva rupa na TV-u.
A ako isti nemaš na DVD-u, onda ti treba neki konvertor.
U svakom slučaju neće raditi tako da imaš ton i na tv-u i na dvd-u. Na tv-u moraš izabrati source za zvučnike. Postupak je isti kao da priključuješ sound bar na tv.
 
Digitalno analogni konverter zvuka vam treba, ima ga na kupujem prodajem za 1000-1500 dinara, povezete na tv-u na digitalni izlaz, a sa dvd zvucnicima sa cincevima
Kod mene mogu da rade i zvucnici od tv-a, i zvucnici preko pojacala, samo se na tv-u odabere odgovarajuca opcija, zaboravio sam tacno naziv, interni zvuk+digital, tako nesto...
1e8d32658d022801b18d017d34fc27b0.jpg
586e9add065fefedc186b79efbb2c0f8.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Obratite paznju samo kad budete narucivali, neko daje i opticki kabal uz konverter, neko ne daje, neko daje adapter za napajanje, neko samo usb kablic...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
A sta ako na tv vrc ima audio out sa cincevima? Ne moze da se vidi na slici.. Probaj da povežeš dvd sa tv pomoću običnih cinc priključka, ili su audio out ili audio in.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
U svakom slučaju neće raditi tako da imaš ton i na tv-u i na dvd-u. Na tv-u moraš izabrati source za zvučnike. Postupak je isti kao da priključuješ sound bar na tv.

Ako povežeš optikom, može da rade zvučnici i televizora, i da zvuk ide na optički izlaz.

Tako radi kod mene na Sony-ju, radilo je i na Samsungu.

LG je jedno vreme zezao da može ili samo jedno ili samo drugo, ali nešto sam pohvatao da i kod njih sada može i jedno i drugo.
 
Povezaću optikom. Hvala vam svima.:)
 
Nazad
Vrh Dno