Šta je novo?

Rukovanje mišem - koji prst za koji taster?

gordan84

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2008
Poruke
774
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
5800x
GPU
4070 Ti
Do sada sam držao srednji prst na desnom tasteru miša, a kažiprstom sam po potrebi koristio točkić/skrol.
Sad kontam da je normalnije da držim stalno srednji prst na točkiću a domali na desnom tasteru?

Kako vi rukujete mišem?
 
Prvi put čujem da neko koristi taj drugi metod, mada ako ti odgovara što da ne.
 
kaziprst - levi klik
srednji prst -desni klik/skrol

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Isto tako koristim, probao " normalno ", ne ide nikako...

...Helios rising...
 
Од како су направили скрол миша користим са три прста - средњи на скролу.
 
Dobro je, nisam jedini mator ovde koji se ucio na misu ( cigla tacnije ) sa samo 2 tastera :)

...Helios rising...
 
Cudne metode imate, ili su moje cudne :)

Ja koristim kaziprstom levi klik i takodje scroll, takodje middle-click, a srednjim samo desni klik. Palac je za 4 tastera levo (G700). Ne mogu da zamislim srednjim da pritiskam middle, jer bi u tom slucaju iskliktao sve zivo (scroll-left, scroll-right) :D Ops, takodje srednjim, posto je blizi, zgodno je da klikcem scroll-left (koji mi je po makrou double-click).
 
Poslednja izmena:
...., takodje srednjim, posto je blizi, zgodno je da klikcem scroll-left (koji mi je po makrou double-click).

I meni je zgodna bila opcija lijevi/desni klik na točkiću koji sam koristio kao srednji klik, međutim nabavio sam MX Master 3 koji nema te opcije, ima samo srednji klik standardni (a fol mnogo napredan miš od 150€).
 
kažiprst - levi klik i skrol
srednji prst - desni klik

ja sam tako navikao
 
Kaziprs' levi only, strednji za sve ostalo :d
 
Haha ko bi rekao :) tri prsta tri dugmeta. Kaziprst levo, srednji scroll, domali desni. Mislim da zavisi od velicine sake.
 
Kažiprst za levi i točkić, srednji za desni klik. Nikada nisam koristio bočne dugmiće za bilo šta, valjda još nisam imao miš na kojem bi bili postavljeni onako kako mi odgovara.
 
Zar nije prirodno koristit kako sam šaka naleže, doduše ja sam levoruk, tako da kažiprst D.klik, srednji prst skrol i domali na L.klik.
I ja sam godinama koristio kažiprst za D.klik i skrol, i muku mučio dok sam se odvikao od te loše navike, čini mi se da se lakše cigare ostavljaju.
 
ja sam osposobio palac još davno,najčešće sniper mod sa 400nak dpi-ja i ponekad ubacim pejst ili neki makro tu ali srednji za skrol nikad,niti iskreno mi pada na pamet da se akam.
 
Nazad
Vrh Dno