Šta je novo?

Neki tasteri na tastaturi prestali da rade

Aleksandar1488

Zapažen
Učlanjen(a)
22.06.2020
Poruke
1
Poena
21
Ovo mi se desava sa trecom tastaturom a na netu ne mogu da nadjem sta se tacno desilo.

Dugmici samo prestanu da reaguju. Jednom mi se desilo da su prvo slabo reagovali i onda skroz prestali. Otvarao sam je da vidim da se nije neka zica odlemila kod plocice ili da nije membrana negde vidno ostecena ali nisam nista primetio.
 
Ako je treća tastatura sa istim problemom, onda je nešto do tebe i načina tvog korišćenja (verovatno).

Da li 'vataš pevaljku smasni prsti ili nešto drugo... verovatno je nešto tog tipa. Ako se nonstop prskaš sa alkoholom (ruke) pa hvataš tastaturu, može i to biti.

3x isti problem da imaš, još ako su tastature različite (ili nisu iz iste serije makar), za to je šansa baš baš mala.
 
Pa lepo bi bilo da napišeš koja je tastatura. Da li su sve tastature kod kojih ti se javljalo bile od istog proizvođača.

Neke tastature su podložne kvarovima posle određenog vremena. Znam da su neke Razer membranske tastatura na lošem glasu jer umeju da razviju dupli otkucaj.

Za membransku tastaturu, otvori je, unutra lepo prebriši ploču alkoholom, očisti sve od masnoća, ponovo poveži i vidi da li radi.

A opet zavisi i od tvojeg korišćenja tastature. Ako baš jako lupaš po tastaturi (dok se npr igraš) onda nije uopšte nemoguće da ti se tastature zbog toga kvare.
 
Poslednja izmena:
Ako je to već treća tastatura s istim problemom, moguće da je port u pitanju...ubodi u drugi USB port, experimentiši.
Možda i nešto softverske prirode, ali nisam siguran šta bi bilo...
 
Nema šanse da USB prouzrokuje da jedno ili nekoliko dugmića ne rade, sve ide digitalno preko dve žice. To je tako bilo od Ps/2 a prve tastature su imale zvučni čip kao controller. Dugmad su u mreži sa po nekoliko njih sa zajedničkim vodom pa ake sa taj vod prekine onda nekoliko dugmića ne radi. Kada samo jedno dugme ne radi onda je do njegovog prekidača, ako nekoliko nasumičnih dugmića brlja, onda je sigurno do control čipa u tastaturi, ako se slova mešaju onda je može da bude do drajvera.
Ako svi dugmići ne rade onda može da bude do controlera ili USB-a, najčešće do kabla pri samoj tastaturi ili USB conectoru.
 
Nazad
Vrh Dno