Šta je novo?

MBP16, izbor konfiguracije

MichaelJordan

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2004
Poruke
64
Poena
309
Pozdrav svima!
Bio bih vam veoma zahvalan ako bih dobio strucan/iskustveni savet o izboru

Odluka je pala da se kupi MBP16!

Uglavnom ce se raditi obrada fotografija 70% vremena (lightroom+PS). Na njemu bi se radilo bukvalno
svakodnevno po min 8h (2 korisnika).
Ovih 30% ostavljam za obradu videa. Nista spektakularno 4K video, osnovna obrada i render, bez efekata i AE.

Prvo pitanje: Koji od ponudjenih modela uzeti? Da li osnovni moze da zadovolji ili mozda treba uzeti neku pojacanu konfiguraciju?
Drugo pitanje: Kupio bih ga u USA. Drugarica bi ga donela. Da li imate iskustva sa ovim? Mislili smo da ga raspakuje i prijavi kao svoju licnu stvar
 
Ja bih te uputio na youtube da pogledas testove na kanalu maxtech. Testirali su bas dosta razlicitih konfiguracija cak i sa egpu opcijom pa verujem da ces videti sta mozes da ocekujes od kog softver. Testirali su i konfiguraciju sa ovom novom grafickom 5600M.
 
Ja sam se odlucio za ovu konfiguraciju:
2.4GHz 8‑core 9th‑generation Intel Core i9 processor, Turbo Boost up to 5.0GHz
32GB 2666MHz DDR4 memory
AMD Radeon Pro 5500M with 8GB of GDDR6 memory
1TB SSD storage

E sad, ja od nje ocekujem da me sluzi i uspesno prati napredak fotoaparata, bar 3-4 godine.
Hocu reci, nadam se da ce moci uspesno da se nosi sa RAW fajlovima 45MP (sad radim sa 22MP).
Takodje, video obrada (nista slozeno, seckanje klipova i export istih) 4K fajlova ide ka 8K koliko vidim...

E i jos nesto, Morao bih da instaliram i neki virtualno Windows na ovom mac-u, sa par programcica koje redovno koristim. Nadam se
da ce 1TB storage zadovoljiti?

Cena u USA je 3499$, neuporedivo manje nego ovde
 
1tb je i vise nego dovoljno za dva OSa i programe. Verovatno i za trenutni projekat na kojem radis pa kad zavrsis onda ceo projekat prebacis na neki storage.
 
Da, tako sam i mislio...
Koristio bih ga i kuci na 27ci monitoru.

Nadam se da ce ova grafika biti ok
 
E, i jos jedno (mozda glupo) pitanje

MBP ima 1 godinu garancije, ortak mi kaze da kupim apple care paket i da produzzim na 3 godine!
Da li je to ok i da li mi to vazi ovde?

Ja cu platiti preko amazona ili B&H photo...gde se kupuje taj apple care?
Samo na apple.com ili mogu i kod ovih gde kupim laptop?
 
Nazad
Vrh Dno