Šta je novo?

Koji eksterni HDD?

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
896
Poena
180
Nameravam ovih dana da uzmem neki eksterni HDD od 2TB sa iskljucivom namenom za backup podataka sa kucnog racunara,
Interesuje me moze li mi neko preporuciti koji HDD da uzmem? Najbitnije je naravno da bude pouzdan i kvalitetan, sama brzina mi nije presudna ni previse bitna.
Unapred hvala na svakom korisnom savetu i odgovoru.
 
Evo dobre teme pa vredi pogledati, posebno poslednjih par strana:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?452881-Eksterni-hard-disk/page1

Ukratko dobro je izbeci prenosne uredjaje proizvodjaca hard diskova (WD, Seagate/Maxtor/Samsung, Toshiba) koji prave prenosne HDD-ove sa "custom" elektronikom gde ugradjeni disk nije standardan 2.5' SATA disk koji se jednostavno izvadi i moze da se dalje koristi.


Ja poslednje sto sam uzeo pre koji mesec, posle nekoliko modela gde su im se razglavili USB micro B konektori je Apacer AC632 2TB
koji ide sa USB 3 type A.

Metalno kuciste pa je primetno tezi od predhodnog AC233 plastikanera, sto nije bas idealno ako se mnogo nosi. Isto nema led indikaciju rada sto me je pomalo razocaralo. WD disk je isto unutra, ocitano softverski, nije otvaran.
 
Izvesno vreme razmatram kupovinu eksternog HDD-a koji mi je potreban za backup podataka.
Jedna opcija mi je:
Transcend 2TB USB 3.0 2.5 TS2TSJ25H3B eksterni hard disk, ili isti od 4TB budem li imao dovoljno para.

Druga opcija je ovo:
https://www.amazon.de/Seagate-tragb...+externe+festplatte+2tb&qid=1595800085&sr=8-8
Ili isti od 4TB

Dakle dilema je Transcend ili Seagate? Ili nesto trece? Minimalni potreban kapacitet je 2TB.

I jos jedno pitanje. Sin student ima laptop HP 745 G5 Ryzen 2500U. U njemu je M.2 SSD od 256 GB. Trebace mu prosirenje, racunar ima samo jedno mesto za SSD. Da li je Samsung 970 evo plus od 500GB dobar izbor za ovaj laptop?
Unapred hvala na svakom korisnom savetu.
 
Poslednja izmena:
Izvesno vreme razmatram kupovinu eksternog HDD-a koji mi je potreban za backup podataka.
Jedna opcija mi je:
Transcend 2TB USB 3.0 2.5 TS2TSJ25H3B eksterni hard disk, ili isti od 4TB budem li imao dovoljno para.

Druga opcija je ovo:
https://www.amazon.de/Seagate-tragb...+externe+festplatte+2tb&qid=1595800085&sr=8-8
Ili isti od 4TB

Dakle dilema je Transcend ili Seagate? Ili nesto trece? Minimalni potreban kapacitet je 2TB.

I jos jedno pitanje. Sin student ima laptop HP 745 G5 Ryzen 2500U. U njemu je M.2 SSD od 256 GB. Trebace mu prosirenje, racunar ima samo jedno mesto za SSD. Da li je Samsung 970 evo plus od 500GB dobar izbor za ovaj laptop?
Unapred hvala na svakom korisnom savetu.

Transcend i od mene. Seagate iako se popravio posle onih loših serija... nekako mu ne verujem. :)

A za NVMe, može, ali ne mora toliko da se otvaraš, završio bi posao i neki u rangu (mooožda malo lošiji), a manje cene. Naprimer A-Data SX8200 Pro.
 
Poslednja izmena:
Да би избегао SMR дискове, треба купити CMR и ставити у екстерно кућиште. Ако буде неки проблем, можеш диск убацити у неку машину.
То не можеш увек да урадиш са ектерним дисковима, а и да можеш захтева време и живце, нпр кад цркне конектор а диск је добар, оде ти све онда. Овако у екстерном кућишту ће радити и то је то.
 
Ne znam mnogo detalja o razlikama. Meni treba za dodatni backup, ne planiram mnogo piši briši akcija, uglavnom da se upiše i da ostane te me ne igra puno stavka ako je SMR...ili ipak igra ulogu... Vi ne biste preporučili ove?
 
Nazad
Vrh Dno