Šta je novo?

Verifikacija naloga E Uprave

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,265
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo dobio sam mali za verifikaciju E uprave

Поштовани,

Подсећамо Вас да је рок за верификацију Вашег профила на Порталу еУправа три дана од пријема овог мејла.

Верификација профила је потребна како би се унапредила безбедност налога у складу са важећом регулативом Србије.

Молимо Вас да до наведеног рока приложите валидан идентификациони документ како бисте верификовали Ваш профил, у супротном Ваш налог ће бити обрисан.

Корисници чији налози буду обрисани, већ 1. јула могу извршити поновну регистрацију уз прилагање валидног идентификационог документа.

Уколико Порталу еУправа приступате квалификованим електронским сертификатима није потребно да прилажете документ.



Како можете да верификујете профил:

Потребно је да одете на Портал еУправа на адрес

Obratite pažnju na sliku


Kako meni ovo zvuči na neku prevaru.

Након тога отвориће Вам се прозор где је потребно је да приложите очитану, скенирану или фотографисану личну карту или пасош. Уколико прилажете личну карту обавезно је да фотографишете обе странице личне карте.

Prilično dobro je napravljeno tako da možda i nije prevara. U svakom slučaju ja moje podatke ne šaljem nikome. Ovi iz ninistarstva mora da su potpuno po_ludeli
 

Prilozi

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    151.9 KB · Pregleda: 99
Ne moraš. Ugasiće ti nalog. Možeš ponovo da ga otvoriš, ali ćeš i tada morati da pošalješ ličnu kartu. Tako da...
 
Уколико Порталу еУправа приступате квалификованим електронским сертификатима није потребно да прилажете документ.

Dakle, ako koristim čitač i l.k. sa sertifikatom onda ne treba ništa da se šalje? Otvorio sam sa korisničkim imenom i šifrom, da li to menja nešto?
 
Ne možeš da koristiš sve usluge ako se loguješ sa korisničkim imenom i šifrom.
 
Totalno je neozbiljno da se šalje kopija l.k.
 
Meni pre nekoliko meseseci poslali mail u vezi verifikacije. Posaljem im ja slike LK (.png) oni odbiju kao ne valja format, a pise da podrzava.
Ja im posaljem .jpg oni ponovo odbiju, kao slike nisu validne..!!? Ja batalim dalju zahebanciju.
Pre nekoliko dana ponovo mi posalju ovaj mail. Medjutim prilikom logovanja uopste ne dobijam opciju za slanje slika.
Posaljem im poruku i mail sa objasnjenjem o gresci, oni se zahvale i danas mi kao odgovor ponovo posalju isti mail !!!:smash:
Mora da ih je corona nacela..:d

U isto vreme pomalo slicna situacija..

Na fonu koristim jednu dialer app koja je pocela da baguje. Juce posaljem info programeru, iii danas dobijem odgovor:
Da je on pogledao i nasao problem i da ce ce u narednih nekoliko dana pustiti apdejt sa ispravkom.

Dobro, verovatno je mnogo veci posao naci gresku na sajtu nego u jednoj maloj app..:p
 
Nazad
Vrh Dno