Šta je novo?

Linux (TV umesto monitora)

maligrizebeton

Poštovan
Učlanjen(a)
15.10.2012
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav izvinjavam se ako sam otvorio temu a vec postoji slicna...

Zanima me posto imam kuciste koje koristim u dnevnoj sobi povezano na TV kao da mi slika bude kao na monitoru... (monitor LG e2260 i tv LG 32" i jedan i drugi su 1080p, na monitoru je ok na tv ne)

Naime kad je povezano preko HDMI tv ne prikazuje dobro tj sece deo taskbara i polovinu ikonica koje su na njemu.....
Kada podesim u linuxu (ubuntu 20.04) mod TV onda dobijem dve vertikalne crne linije sa leve i desne strane po vertikali....

postoji li jos neko podesavanje?

Hvala.

na win sam resavao preko...

voi3.png
 
Poslednja izmena:
Probaj na tv da podesis hdmi mod na pc umesto video, bar je kod mene tako radilo
 
I Intel i AMD imaju drajvere za to.
Za Linux se vjerovatno mora raditi skaliranje.
Ovo je zato što TV i Monitor nemaju istu rezoluciju, imaju različite veličine piksela kao i tehnologiju obrade signala.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Pozdrav izvinjavam se ako sam otvorio temu a vec postoji slicna...

Zanima me posto imam kuciste koje koristim u dnevnoj sobi povezano na TV kao da mi slika bude kao na monitoru... (monitor LG e2260 i tv LG 32" i jedan i drugi su 1080p, na monitoru je ok na tv ne)

Naime kad je povezano preko HDMI tv ne prikazuje dobro tj sece deo taskbara i polovinu ikonica koje su na njemu.....
Kada podesim u linuxu (ubuntu 20.04) mod TV onda dobijem dve vertikalne crne linije sa leve i desne strane po vertikali....

postoji li jos neko podesavanje?

Hvala.

na win sam resavao preko...

Pogledajte prilog 287073

Nisi napisao koji je LG TV u pitanju. Ja sam taj "problem" rešio tako što sam u HDMI podešavanjima na TV-u uključio opciju Automatic Scan & Pan za HDMI port na kojem je nakačen PC. Slika se odmah sama od sebe nacentrirala i pozicionirala. Nije potrebno nikakvo podešavanje u drajverima za grafičku kao što nije potrebno ni za monitore sa HDMI ulazom.
 
Nazad
Vrh Dno