Šta je novo?

Neki sajtovi su nedostupni preko mog provajdera

star-duster

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2008
Poruke
792
Poena
345
Naslov dosta govori, a evo i detalja.
Živim u Zaječaru, od pre par meseci imam optički internet lokalnog provajdera. Speedtest ih vidi kao "Kds Internet Tv Doo Zajecar".
Imam 40/20 mbps, za 1090 din, meni dosta. Ping je vrlo nizak, nema pada brzine, nema prekida veze i zato sam generalno zadovoljan.

Ali dešavaju se neke čudne pojave. Prvo sam primetio da na Weather2umbrella sajtu ne mogu da pogledam prognozu ni za koje mesto osim Londona! Otvara sajt, nema poruke o greškama, izgleda sve normalno, ali kad probam da prebacim na Zaječar, Beograd, bilo šta, uvek mi vrati na London. Istovetno je na bilo kom uređaju kad sam na ovom netu - i na telefonu (wifi) i na računaru (žičano), sa raznim browserima.
Čim prebacim telefon na mobilni net, Weather2umbrella proradi za sve lokacije i radi normalno.

Danas smo ukapirali da nam je i sajt bebac.com nedostupan preko ovog neta. Ne otvara ništa sa tog sajta. Ostaje browser prazan ili javi error 500. Ni na kom telefonu, ni na računaru ne radi. Opet kad sam prebacio na mobilni net, sajt je normalno proradio.
Ako koristim neki proxy, ova dva sajta se otvaraju bez problema.

Dakle, na ovom mom netu jedan sajt mi je sasvim nedostupan (bebac.com), drugi je delimično dostupan (weather2umbrella.com). Gomila drugih sajtova radi bez ikakvih problema. Isto bez greške rade Netflix, HBO GO, PSN, raznorazni stream i download svake vrste. O čemu se radi?
 
Probaj da promeniš DNS server
1.1.1.1
8.8.8.8

Za početak

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Još jutros sam probao sa Googlovim DNS-om. Stavio sam 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i sve je ostalo isto.
Probaću kasnije i sa ovim 1.1.1.1 što si predložio, ali mi deluje da nije do toga.
 
Onda si moguće natovan pa da je ip adresa blokirana na tim serverima.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima. Ima li nekog rešenja ako je taj problem? Tj. ako je NAT i ako je IP bleklistovan ponegde?

Nije da mi ovo mnogo smeta, ali me nervira pomalo. Znate ono kad nešto radi prilično dobro, ali ima eto "sitnicu" koja je tu da "bode oči". Kao mrtav piksel na inače odličnom monitoru.
Ima rešenja da idem preko proksija, ali trebalo bi da sve radi out of the box a ne da jurim zaobilazna rešenja.
Za par meseci korišćenja smo našli tek dva sajta da ne rade, ali možda ih bude još.
 
Poslednja izmena:
Руси су блокирали приступ многим сајтовима за преузимање торента као и осталог пиратског садржаја.
Опера и њена опција VPN-а ми омогућавају да без проблема приступим свим тим сајтовима.
 
Svratim i u taj deo interneta, nisam primetio da je bilo šta blokirano. Torenti takođe idu kako treba.

Za sada su samo ova dva sajta problematična. Jedino zajedničko što vidim za njih jeste da su oba domaći sajtovi, ali sa ne-rs domenom. Mada ima još mnogo takvih koje sam probao i rade OK.
 
star-duster je napisao(la):
Opet kad sam prebacio na mobilni net
Sa ti to znaci prabacio sam na mobilni net? Imas optiku dokle dolazi, da li do samog rutera. Svi ruteri danas imamju i wi-fi, u sebi, iskopaj lan kabl od rutera do racunara nabaci najjeftinji TP-link USB antenicu i okaci se na ruter preko wi-fi 2.4GHz ili ako ruter podrzava 5GHz kupi skuplju USB antenicu za 5GHz i okaci se tako na ruter. Ako je termin mobilni net komsiski wi-fi onda si garant blaclistovan tj. IP adresa koju ti daje preko CGNAT-a tvoj provajder. Imas alternativu da u browsere koje koristis instaliras bespaltne VPN dodatke. Ako nisi radio nedzvoljene radnje obrati se provajderu,,,
 
Пробај оперу и њен VPN, чисто да видиш да ли је нека блокада или сајтови не раде?
 
Sa ti to znaci prabacio sam na mobilni net? Imas optiku dokle dolazi, da li do samog rutera. ...

Mislio sam na svoj mobilni internet koji imam na telefonu preko provajdera mobilne telefonije, u ovom slučaju VIP.
Dakle, telefon na kućnom WIFI ne otvara spomenute sajtove, prebacim ga na mobilni net (mobile data) i onda otvara bez problema.

Optika ide do rutera. Preko WIFI idu na net telefoni, tablet, laptop. Žičano mi je povezan samo desktop.
A situacija sa navedenim sajtovima je ista na bilo kom uređaju, povezano bilo bežično ili žičano.
 
Poslednja izmena:
Позови провајдера и питај у чему је проблем?
 
Пробај оперу и њен VPN, чисто да видиш да ли је нека блокада или сајтови не раде?

Radi bez problema preko proxy servera, dakle radio bi i preko VPN.

A sajtovi rade, provereno. Kao što sam rekao, prebacim telefon na VIP net i oni rade, vratim se na kućni wifi i ne rade.
 
Ја на Опери VPN и не искључујем.
 
Ja sam to rešio preko Onion VPN. Neki bug postoji u rutiranju, nije do DNS. Onion pokuava razne rute dok ne ubode neku koja radi.

Probao sam druge DNS, probao sam besplatne VPN i nije mi rešavalo problem, ovo iznad jeste. Pisao sam provajderu, nisu u stanju da prokljuve. Kao da zabode na nekom ruteru usput i vrati Forbidden.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno