Šta je novo?

RX 580 postradala, uzeti RX 590?

sanimare

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2012
Poruke
186
Poena
170
Konfiguracija koju imam je u opisu moje mašine na profilu. Znači rx 580 u emmiju uzeta 15 000 i nije odradila posao posle 2, 3 meseca sve počelo da baguje.
i5 3350p imam i radilo je dobro neko vreme, ali nekoliko ljudi koji su imali slabiju grafičku su igrali igre i kod njih sam video sa lošijim monitorima bolju sliku su imali.
Tako da moja sumnja je da je to nešto od početka bilo loše, čak i na sajtu gde se registruje da se dobiju besplatne igre ako imaš tu grafičku nisam nikako uspeo sa serijskim.
Sad planiram da uzmem od kp sajta od 205e rx 590 8gb, kakva su Vaša mišljenja, hoće moći to da gura s mojim procesorom i da radi bolje ili će biti isto, platiću je verovatno više od ove dosta.
Ali ću takođe prodati r7 250 2gb za oko 40e, tako da ću je negde platiti oko 3-4 hiljade više nego rx 580, samo me strah da ne strada i ona a tu nemam neku garanciju na kp, ne znam baš dal tamo da kupim.
Gledao sam nešto ovako: Sapphire 11289-09-20G RX 590 8GB Nitro+ Special Edition ILI Sapphire 11289-01-20G RX 590 Nitro+ OC Special
Možda bolje da uzmem OC da mogu da overklokujem u AMDu za igrice, kolko ono dozvoli, tako sam radio na RX 580 i poboljšalo mi je perfomanse.
Gledao sam na ovom sajtu
https://www.gpucheck.com/en-usd/com...core-i5-3350p-3-10ghz/ultra-vs-ultra-vs-ultra
Upoređivanje šta sam imao, šta imam i šta bih mogao da imam, ali vidim da cpu impact on fps je veći s rx 590 da ne dođe isto na kraju kao da imam rx 580, u nekoj temi su mi rekli da s ovim procesorom max mogu rx 580.
Takođe da li mi znači nešto što će biti 8gb umesto 4gb.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
powercolor rx 580 8gb, uzeo polovnu od poznanika iz ZR.
igram dosta BF 1, 4 i 5, warzone i Hell let loose, nategnuta kao na slici:

rx580.JPG

maximum je dosegla 80C tako u pomenutim igrama (u nekim drugim tipa ROTTR, MK XL, ni 70C ne dobaci), i to samo kad mi je u sobi 30C dok klima ne rashladi.....

ja prezadovoljan :)
 
Hvala.

Nadam se da prethodnu ASUS RX 580 od 4gb nisam uništio ili je prosto loša došla, pošto je posle 2 meseca pod overklokom počela dosta loše da se ponaša i vratio sam je, sad dal mi je takva došla loša ne znam.

Koliko meni znači što će ova biti 8gb pošto sam ovu prvu uzeo za 15 000, sad trebam da dam dosta više, ne znam ni sam dal mi se isplati a da ne strada i ona pošto sad uzimam preko kp zbog garancije, u emmiju su mi uvažili nekako, možda su oni te davali neke ko zna možda već loše ili polovne otkud znam.

Inače i ova r7 250 2gb što imam je isto stradala, al nisam je overklokovo, stara oko 6 godina. Moguće li je napajanje ovo koje mi piše u opisu da je uništilo obe karte ili teško? da znam da ne budem u strahu ako uzmem drugu na ovu konfiguraciju.
 
Nazad
Vrh Dno