Šta je novo?

RX 580 postradala, uzeti RX 590?

sanimare

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2012
Poruke
186
Poena
170
Konfiguracija koju imam je u opisu moje mašine na profilu. Znači rx 580 u emmiju uzeta 15 000 i nije odradila posao posle 2, 3 meseca sve počelo da baguje.
i5 3350p imam i radilo je dobro neko vreme, ali nekoliko ljudi koji su imali slabiju grafičku su igrali igre i kod njih sam video sa lošijim monitorima bolju sliku su imali.
Tako da moja sumnja je da je to nešto od početka bilo loše, čak i na sajtu gde se registruje da se dobiju besplatne igre ako imaš tu grafičku nisam nikako uspeo sa serijskim.
Sad planiram da uzmem od kp sajta od 205e rx 590 8gb, kakva su Vaša mišljenja, hoće moći to da gura s mojim procesorom i da radi bolje ili će biti isto, platiću je verovatno više od ove dosta.
Ali ću takođe prodati r7 250 2gb za oko 40e, tako da ću je negde platiti oko 3-4 hiljade više nego rx 580, samo me strah da ne strada i ona a tu nemam neku garanciju na kp, ne znam baš dal tamo da kupim.
Gledao sam nešto ovako: Sapphire 11289-09-20G RX 590 8GB Nitro+ Special Edition ILI Sapphire 11289-01-20G RX 590 Nitro+ OC Special
Možda bolje da uzmem OC da mogu da overklokujem u AMDu za igrice, kolko ono dozvoli, tako sam radio na RX 580 i poboljšalo mi je perfomanse.
Gledao sam na ovom sajtu
https://www.gpucheck.com/en-usd/com...core-i5-3350p-3-10ghz/ultra-vs-ultra-vs-ultra
Upoređivanje šta sam imao, šta imam i šta bih mogao da imam, ali vidim da cpu impact on fps je veći s rx 590 da ne dođe isto na kraju kao da imam rx 580, u nekoj temi su mi rekli da s ovim procesorom max mogu rx 580.
Takođe da li mi znači nešto što će biti 8gb umesto 4gb.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Šalje se poruka da se pita za garanciju, ali uzeo bih ovako nešto Sapphire 11289-09-20G RX 590 8GB Nitro+ Special Edition
Novo je treba da mi daju i garanciju sigurno 2-3 god?
 
Ja sam jedno mesec dana gledao da uzmem RX580 i nadjoh RX590 za manje para :D
 
Budi oprezan sa kupovinom na KP, uvek prvo pitaj prodavca za trenutnu cenu jer se one stalno menjaju.

Sapphirove AMD karte su najbolje pa ta cena je sasvim ok. Pitanje je jedino da li zaista imaju 590, nisam ih video na Iponu. Ako nema, uzmi slobodno 580, 590 je ionako overklokovani 580 i ne bi dobio skoro ništa ako ga još i ti klokneš...

I uzmi sa 8GB, 4 je tesno za današnje igre. Procesor jeste slab ali šta ćeš...brži Intel će koštati. Možeš da potražiš i polovni 580 u garanciji i za razliku u ceni uzmeš jači procesor, i to je opcija...
 
Tesko da ce da nadje rx580 kojoj dusa nije u nosu.
 
To stoji...zato bih jurio samo s našom garancijom i nadao se da će potrajati što duže.

Novo je mnogo bolje, naravno. Ja sam imao sreće s grafikama koje sam do sad uzimao, ali ne znači da će imati i neko drugi...
 
Ja sam hteo sapphire 580 da uzmem ali vidim na kraju da mogu dobiti malo vise fps-a za malo manje para pa sam se odlucio za XFX 590.

Iskreno, nisam primetio da je kod madjara nesto znacajno jeftinija nego kod nas, cak je ova XFX kod nas jeftinija od cene koja pise na KP
 
Ja sam mislio na novu, ne na polovnu
 
I svako od njih je zagubio garanciju negde ili je "nema". [emoji16]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ovo ti je velika greska XFX pogotovo 590 je jako bucna i losa karta! malo, malo pa tema da se pregreva, pucaju driveri, a cak i crknu.

Nisam jos uzeo kartu, mozda budem porucio Sapphire rx580 umesto fatboy
 
Porucio Sapphire RX580 posto vidim da je hvale
 
Ja imao ASUS dual i crkavala i vratio je.
https://www.gpucheck.com/en-usd/com...vs-intel-core-i5-3350p-3-10ghz/ultra-vs-ultra
Šta mislite između ove dve kombinacije, kod prve sve imam osim grafičke, kod druge nemam ništa, ali zato imam napajanje, e sad da li bi stalo sve to u kućište na drugoj konfiguraciju kao u prvoj u kojoj je sve stalo lepo od kraja do kraja.
Takođe me zanima koji ram najbolje uzeti 3200 mhz na kp koja marka i cena jer jedino za to ne znam, takođe i za kućište ako treba.
Kod prve konfiguracije je mali ulog, kod druge skoro 100k moj proračun ako uzimam i kućište.
I da koji model grafičke da uzmem što se tiče 5700 XT, možda https://www.bcgroup-online.com/graf...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=791d ? Zbog garancije tu da ne idem na kp?

Hvala!
 
Kad ideš na Radeon sa Sapphire se skoro nikada zaye8ati nećeš.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Porucio Sapphire RX580 posto vidim da je hvale

Pulse ili Nitro+?
I ja bih obe te RX 580 uzeo pre potencijalno kilave RX 590. Kada se overklokuju ne zaostaju previse a tise su i hladnije od RX 590, gotovo sigurno i kvalitetnije napravljene.
 
Pulse ili Nitro+?
I ja bih obe te RX 580 uzeo pre potencijalno kilave RX 590. Kada se overklokuju ne zaostaju previse a tise su i hladnije od RX 590, gotovo sigurno i kvalitetnije napravljene.

Pulse. Ne planiram da je klokujem, a Nitro nisam nigde uspeo da nadjem kod u domacim radnjama. Makar ne do 26000din.
 
Ni ja nisam planirao da overklokujem Pulse kartu, dok se nisam uverio da nekim igrama fale upravo ta ~3 FPS vise za stabilno 60 FPS igranje na najvisim podesavanjima.
Ovde imas test obe verzije i OC uputstvo: https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-580-comparison-pulse-vs-nitro/13/

For the Pulse, our best result came with 1440MHz (+74MHz) on the core, and 2225MHz (+225MHz) for the memory. The power limit was set to its maximum value (+30%) and we used the auto fan curve.

Sa ovakvim postavkama, i u (samo) osnovno provetrenom kucistu (2x120mm) GPU temperature ne prelaze 72°C, najcesce 62-65°C (CS:GO) i 65-70°C (FC5, Dirt Rally 2.0). Sve to uz minimalnu buku.
 
Poslednja izmena:
Hmm nikada nisam klokovao grafiku, mozda probam, valjda necu nista sjebati :D

Kontam da mi je maticna ok za klok, a kuciste ima jedan vent napred i jedan iza, pritom sam skinuo levu stranu da moze da "dise"

Inace ova Pulse je fabricki OC Lite, mislis da treba jos da se klokne?
 
Poslednja izmena:
Ako ima nitro svakako bolje.Nije los ni pulse,isto jedan od boljih u toj budzet varijanti.
580ice i oc?Svakako.Lagano se klokuju cipovi.Npr nitro to i ne oseti sto se tice temp i buke,sad sa pulse nisam siguran. Ako ti treba npr tih 5-6fps klokuj..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
SAPPHIRE 11265-67-20G RX 580 8GB GDDR5 PULSE OC PCIE

Da li uzeti ovu za 204e i da li valja overklokovati?
Moja konfiguracija ispod avatara.

Ako ne nadjes Nitro+, slobodno uzmi Pulse. Ovde imas detaljan test obe verzije, Pulse je sasvim solidna karta i jedna od najboljih RX 580.
Podesio sam 2 profila za moju kartu, 1415/2100MHz za manje zahtevne igre, i 1440/2200Mhz za najzahtevnije, i boost je oko 3fps u proseku, u odnosu na stock, sto moze da se primeti ako juris zakucanih 60 ili 75 FPS. Zagrevanje i buka iznenadjujuce ok, umereni.

P.S.

S obzirom na procesor i ostatak konfiguracije, realno ne znam ni da li se isplati da je overklokujes. Mozda bi cak bilo dobro da malo undervolt-ujes kartu, dakle da ostane na stock klokovima ali uz malo nizi napon. Lako ces je overklokovati kada predjes na brzi komp, sa vise RAM memorije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno