Šta je novo?

2670QM i njegovo pregrejavanje

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,054
Poena
115
Pozdrav društvo.
Imam 2 laptopa svoja lična koji imaju prastari navedeni CPU.
Na ovom trenutnom nakon sat dva upotrebe,gledanja videa yt temp CPU ode i do 95 C.
Isti CPU se grejao na čak 90 C na drugom laptopu koji je sjećam se kupljen te davne 2012-te godine nov,znači vjerujem nije problem loše hlađenje nego sam CPU.
Sad ne znam da li je to puno za ovaj CPU?
Znam da je Tjunction 100 C i na toj temp počne da throtla.
Ne mili mi se mjenjati termalnu pastu jer na oba modela je jako teško doći do procesora, a i ne znam da li bi šta dobio time?
 
za jedan laptop CPU, to je previsoka temperatura. Vidi, ako uošte umeš i usuđuješ se, otvori ga i očisti mu prašinu, produvaj ga dobro baš.

Proveri hladnjak na procesoru, ako treba, rastavi ga i stavi mu novu termalnu pastu.
 
za jedan laptop CPU, to je previsoka temperatura. Vidi, ako uošte umeš i usuđuješ se, otvori ga i očisti mu prašinu, produvaj ga dobro baš.

Proveri hladnjak na procesoru, ako treba, rastavi ga i stavi mu novu termalnu pastu.

Ma da,ali opet naglašavam ovaj drugi kad sam ga nov kupio išla je temperatura ljeti i do 90 C...
Zato pitam jer je taj laptop nov kupljen...
2670QM se inače puno greje...
Prašine nema,unutra je laptop tip top ovaj barem koji sada koristim...
Mogu da slikam ako želiš da vidiš.
Meni je prodavać rekao da je promjenio pastu kad sam ga kupio a to je bilo pre 1.5 godina.
Ovaj model još ima dobro hlađenje zato se i slažem da je visoka temp,sem ako to nije njegova normalna temp.
 
Poslednja izmena:
plati kad te mrzi.takođe ne može bilo šta,mora iz klase premium pasti ili čak tečni metal (ako je pritisak tela kulera na čip dovoljan).
 
Može on na izgled da bude čist, a kada se rasklopi samo telo colera tj ventilator unutra je najčešće ćebe koje blokira protok vazduha.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ma da,ali opet naglašavam ovaj drugi kad sam ga nov kupio išla je temperatura ljeti i do 90 C...
Zato pitam jer je taj laptop nov kupljen...
2670QM se inače puno greje...
Prašine nema,unutra je laptop tip top ovaj barem koji sada koristim...
Mogu da slikam ako želiš da vidiš.
Meni je prodavać rekao da je promjenio pastu kad sam ga kupio a to je bilo pre 1.5 godina.
Ovaj model još ima dobro hlađenje zato se i slažem da je visoka temp,sem ako to nije njegova normalna temp.

ajde slikaj detaljno.

A izvini na pitanju, zbog cega si kupio dva potpuno osta laptopa, tj sa potpuno istim procesorom ?

Inace, sad vidis koliko je prodavac uradio dobar posao, pod navodnicima...dakle, menaj pastu i proveri ga sve. Stavi tecni metal pastu.
 
Ljudi laptop nije ni korišten više od par puta,kupljen je čist iznutra...
Slikat ću čim stignem cooler u laptopu.ali čemu to?
Da potvruđejem tebi da nema prašine a znam da nema jer imam oči :D
imate na google 2670qm overheating...gde ljudi imaju problema sa ovim procesorom.
Nije problem da ja odnesem da mi zamjeni pastu a šta ako i dalje budem imao visoke temperature?
Da ga undervoltam?
 
Ako nije pasta i prašina, izgasi mu boost.

U power opcijama namesti da je maksimalno opterećenje procesora 99%.
 
ajde slikaj detaljno.

A izvini na pitanju, zbog cega si kupio dva potpuno osta laptopa, tj sa potpuno istim procesorom ?

Inace, sad vidis koliko je prodavac uradio dobar posao, pod navodnicima...dakle, menaj pastu i proveri ga sve. Stavi tecni metal pastu.

Kao što se vidi sa slika ovo je zaje...a otvoriti tj doći do ploče pa i skinuti coolere,ja ovo ne bi dirao a majstoru odnjeo tek kad se laptop počne gasiti.
Sa slika se vidi sve čisto kao što sam i rekao...
 
Ako taj laptop ima i neintegrisanu grafiku (neku nVidiju naprimer), kad laptop počne da se gasi, biće verovatno kasno za servis. Ili će pre toga papke otegnuti gpu ili će doći do hladnog lema. Šanse nisu male da ne dođe hladan lem, jer je tih godina (kad je bio popularan taj cpu), laptopova sa hladnim lemom/crknutim gpu-om bilo podosta.
 
Ovo čak ni ne izgleda teško za rastavljanje, jer kako izgleda na slici matična proča ne mora napolje. Veruj mi ima laptopova koje moraš da rasturiš na sastavne delove da bi nešto uradio. Gore sam ti napisao da sam kluler unutar ventilatora zna da bude blokiran skroz, a čak i da to nije slučaj, ako nije nikada manjana termalna pasta onda je ona sigurno za zamenu. Kupi neku krstenu termalnu pastu i polako imaš more tutorijala na netu.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Kao što se vidi sa slika ovo je zaje...a otvoriti tj doći do ploče pa i skinuti coolere,ja ovo ne bi dirao a majstoru odnjeo tek kad se laptop počne gasiti.
Sa slika se vidi sve čisto kao što sam i rekao...

ove fotke ne pokazuju nista .... cebe od prasine se nalazi na spoju ventilatora i rebara hladnjaka, ovako moze ssvaki *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da ocisti l.. otvori i usisa ventove i obrise ih, a cebence ostavi ....

mozes da proveris da li je zacepljeno tako sto ces proveriti jel duva vreo vazduh kad je pod opterecenjem tj kad nabije tih 90C mora da bude bas vruc hazduh na izlazu
 
Pozdrav svima,

potreban mi je savet i misljenje a ova tema mi se cinila kao najprikladnija.
Stvar je sledeca, imam vec par godina HP laptop, serija elitebook model 8470p sa I5 procesorom 3320M. Laptop je radio savrseno svo vreme od kada ga imam ali nakon prelaska na win 10 pre par meseci greje se nenormalno. Taj racunar koristim za svakodnevne stvari, nista zahtevno, filmovi, muzika, youtube. Povezan je na TV sa rez 1920x1080, opet nista specijalno.

Na win 7 je bio perfektan, hladan kao led uvek. Koristio sam ga i na krevetu, cebetu, znaci sa otezanim hladjenjem i nikad se nije grejao. Od kada sam presao na win 10 prilikom koriscenja youtube-a temp ide lagano 95-100 stepeni. Ventilator obavlja svoj posao, izbacuje vreo vazduh tako da nije do njega.

Da li neko od vas moze da savetuje sta da radim? Od procesa nisam video da ga nista "muci" i opterecuje 100%. Chrome zauzme 30-50% i ima jos jedan proces koji hoce po nekad da uzme 10-20%, videcu kako se zove pa cu napisati.
 
Pa to sto si ga drzao na krevetu i cebetu je uzrok a ne Win10. On se lako odrzava, imas ispod poklopac koji se otvara na klik, proveri rebra na hladnjaku, to sto izbacuje vreo vazduh ne znaci da je cist a i pasta verovatno ne vrsi svoju funkciju na tako visokim temperaturama se ispekla do sad.
 
Hm, gle kako, to na krevetu i cebetu je bilo na win 7 i laptop nikad nije bio ni mlak. Odmah nakon prelaska na win 10 on postaje vreo. Tako da sigurno nije zaprljanost u pitanju. Sistem je taj koji pravi problem i to sam siguran.
Ostaje samo pitanje sta to od servisa i procesa moze da pravi takav problem. Chrom moze da bude zahtevan ali ispada da drzi 50% cpu dok radi sto je poprilicno.
Sacuvao sam win 7 sa ghost-om ali mi se ne vraca na njega. Vec sam sredio programe i sve na win10. Sve sam se nadao da je windows defender problem, pokusao da koristim druge antivirus programe ali nije do toga izgleda.

@EDIT:
Da ne bude da sve znam a trazim pomoc, ja cu ipak proveriti hladnjak i eventualno zameniti pastu.
 
Poslednja izmena:
Nije do Windows-a grejanje laptopa. Nemoj biti siguran u to, jer sam Windows takve zezancije ne radi.

Tebi šta god da pravi problem, pravi nešto od programa (Chrome možda i njegov zabagovani Chrome_Reporting_Tool) ili AntiMalware Service Executable (ako imaš loš "lek" za Windows, pa hoće da radi AV neko loop-ovanje i troši CPU cikluse). Eventualno nešto treće, ali napamet znati je ravno naučnoj fantastici.
 
Mislim da sam bas AntiMalware Service Executable vise puta video da uz chrome vuce onih 15-20% preko. Proveravam za njega i Chrome_Reporting_Tool danas.
Da obrisem AV i da ostavim samo defender eventualno?

@EDIT:
I kad sam rekao windows nisam bas mislio na konkretno sam sistem, vec na softver nakon instalacije win 10 generalno. Jer sam u hardware kao siguran (a laptop star 10 godina :) )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno