Šta je novo?

Problemi sa Archer C5 v4 i saveti za moguca resenja

nikola2004mkd

Slavan
Učlanjen(a)
08.07.2004
Poruke
216
Poena
320
Imam ovaj router i uopste nisam zadovoljan.

1. Mreza posebno na 5GHz uopste nije stabilna, puca na svakih 45 do 60 minuta.
2. Brzinja koja se ostvaruje je katastrofalna. Iako oba PC kazu da su na 866/866 Mbps transfer izmedzu njih ke maksimalnih 6-7 MB. Transfer opste nije stabilan i ide do 6-7 MB za nekoliko sekunde pa na 0 pa opet na 6-7 MB i tako dok se ne prefrli cjeli fajl.
3. Kada veza puca, uobicajno se re-logira open za neki 2-3 sekunde, ali nekoliko puta u danu treba da se restartuje za da opet proradi.
4. Kada postavim djeleni folder na drugi PC, tesko mogu da se logiram na njega, mozda 1 iz 10 pokusaja, uobicajeno nakon restarta.
5. Transfer na HDD ustekan na USB 2.0 porta ne ide preko 6-7 MB ali generalno kod njega nemam problema sa pristupom.
6. Brzine su iste na 2.4GHz ali veza redje puca.
7. U komsiluk nema ni jedna mreza na 5GHz.
8. Sve ovo se desava nezavisno gde su PC i ruter. Niz cjeli sprat signal je izmedzu -45 i -50.

Sta mislite da uzrokuje ove probleme i jer ima neke podesavanja koje treba da proverim i promenim?
 
Do prije neki dan sam bio na njega. Sada sam novija verzija https://www.tp-link.com/cz/support/download/archer-c5-v4/ ali nema nikakva razlika.
Jos sto sam zabelezio.
1. Ako je Wi-Fi mreza hidden, ne moze da se logira. Cak i na podesena mreza kada je menim na hiidden ne moze opet.
2. MAC filter ne radi. Iako imam filter na MAC adrese, svaki ured moze da se poveze.

Dali dd-wrt ima sanse da popravi rad? Do sada nikada nisam menjao software na ruter.
 
Pod garanciju je ali djaba.
Inace sam uradio master reset i ponovo sam postavio postavke. Jedino sto sam promenio da sada sam ruter odlucuje na koju mrezu da prebacuje device. Sada imam samo jedan ssid.
Koliko sam zabelezio za sada hiden network radi i mogu da se logujem.
Sve uredjale sada su na n standard, jedino telefon je na ac.
Najvise razocarenje mi je laptop koji ima 2*2 ac, a loguje se na n, i to samo na 3 meta sa opticke vidlivost od rutera. Ovo mi je primarni ured i na njega mi treba najveca brzina i sa njega prebacujem na usb hdd. Kako brzine su oko 120Mbs ne cudi me i brzina od 6-7MB kada cita/zapisuje na usb hdd.
testiracu naredni period pa cu da spodelim iskustava.
 
Kontaktrao sam tplinkov support. Zeleli su da znaju neke osnovne stvare dali Internet je OK kada je povrzan direktno na PC, dali sve ikonice su svete zeleno kada dodje do dropouot i predlozili su jos da promenim DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4, ali bez uspeh.

Kada sam bio logiran bas na tplinkwifi.net zabelezio sam da se refreshira svakih 10-15 sec, a CPU load ide 30-40%, pa na 0-5%, pa opet na 30-40% i tako u krug, dok je memory load je bio fiksni na 55%.

Inace tansfer na HDD koji je bio prikacen na USB port na ruter duri i kada je veza gigabitna i preko kabl ne ideo je preko 7MB.

U svaki slucaj bazirano na moje iskustvo ne mogu da ga preporicum ovaj ured i najbolje da se odbegava.
 
Evo da uradim jos jedan update na situaciju.
Od TP-Link ovu support dobio sam poruku da je ruter najverovatnije defektan i da oni cu zapoceti proces za zamenu. Samo ne znam koliko ustesno ce sve to da bude, okoliko prodavac gde sam kupio ne zeli da zameni.

Ukoliko prodavac prihvati, jer ovaj model je povucen, a kako sam gledao momentalno imaju samo Asus-e koji modle mi preporucujete za zamenu? Vazno mi je da ima usb po mogucnost 3.0 i normalno da nemam problema sa koekcijom a ako je moguce i malo brzi transfer. Pa sta mi preporucujete?
 
Pa ako imaju samo ASUS onda uzmi ASUS :) sa USB 3.0 verovatno neki RT-AC66U B1 ili RT-AC68U, ali oni su verovatno skuplji od tog Tp-link koji si imao.
 
Nazad
Vrh Dno