Šta je novo?

Isometric RPG

-bahamud-

Loot Lord
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruke
4,043
Poena
555
Ne znam dali je dozvoljeno na forumu,okupit sve isometric rpg igre,dosadašnje i buduće

Pa da probamo,cilj ovog posta i teme je,obavestit istomišljenike za dotičnu vrstu igre

Ima par godina,desetak godina skoro kako sam odigrao zadnji IRPG,mislim da je bio Darke Eye serial(Drakensang)

A sve je počelo sa demom iz Steam bibljoteke Solasta: Crown of the Magister https://store.steampowered.com/app/1096530/Solasta_Crown_of_the_Magister/

Sad neki dan nazad,krenuo iz dosade da igram Pilars 2 (domaću) usput uzo i Divinity 2,od viška glava ne boli :p

Pilars 2 je više nego dobra,al Divinity 2 je dva put toliko.Slobodno mogu reći šta je Wicher 3 za 3D RPG igru to je Diviniti 2 za IRPG

Da ne trabunjam više,neke igre koje mislim da je vredno pratiti/odigrati:

DRUIDSTONE https://www.youtube.com/watch?v=kwD3FNP8NxI

BLACK GEYSER https://www.youtube.com/watch?v=AZPeiO7s5Zo

DARK ENVOY https://www.youtube.com/watch?v=KfF9SNfFRvk

I naravno BALDURS 3
 
Poslednja izmena:
The Age of Decadence
Dead State
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura

Buduće:
Colony Ship: A Post-Earth Role Playing Game
 
Poslednja izmena:
Takodje odlicni i i zaboravljeni stariji naslovi:

Gorky17
Temple of Elemental Evil
Divine Divinity
Chrono Trigger (jRPG)

Novijeg datuma:

Shadowrun
Banner Saga (turn-based)
Battle Chasers: Nightwar (turn-based), baziran na prici po stripu (isti umetnik radio na igri kao i na Darksiders igrama)
Wasteland 2
Mutant Year Zero: Road to Eden
Octopath traveler (vrlo nahvaljen, ali me art style odbija da probam)
 
I od mene plus za sve sto rade Iron Tower Studio i Larian. Igre su im fenomenalne.
Pored toga preporucio bih i domacu igru koju radi clan foruma, a koja je popularna u svetskim okvirima: UnderRail.
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio neko vreme ali vidim da Colony Ship dobro napreduje.



 
Meni je to igra koju navise iscekujem u narednih 2 godine. Posle AoD vise mi nijedan RPG nije isti :d
 
Postojece:
Pathfinder: Kingmaker
ATOM RPG: Post-apocalyptic indie game
Disco Elysium
Tyranny

Predstojece:
Pathfinder: Wrath of the Righteous
Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG
Realms Beyond: Ashes of the Fallen
Wasteland 3
 
Pathfinder: Wrath of the Righteous izgleda zanimljiv
 
Odusevljen sam cinjenicom da ima jos ljudi koji ne smatraju da je rpg nesto gde treba da gledaju iz prvog lica i masu macem :)

Sto se tice igara,
planescape stari i novi.
 
fallout Nevada (mod a u stvari samostalna igra ko ima instaliran fallout2-legalan ili pirat da ne moralisem :D )
 
Meni je, kada neko spomene RPG, po defaultu izometrijski cRPG u glavi, sa art style-om Infinity engine...
Eventualno mogu da prodju iz treceg lica KOTOR, Jade Empire, Mass Effect i Witcher...
Nikako nisam mogao da svarim Skajrime i nove, moderne Fallout-e...
 
Nema Dungeon Siege,nema Sacred...nema nit prvi Dark Eye Drakensang,nema ni Throne of darknes,mislim da mi je to bio prvi izo rpg na pc.Za ono vreme prekrasna igra

Prvi Dungeon Siege je bio tad orao ledinu,3D,rotaciona kamera,kompanjoni.Posle došao Neverwinter,oduzeo mu tron :p

Skirim,Oblivion,Morrowind,skupa sa W3 i Faloutom više akcioni rpg

Jedna zgoda iz Throne of Darknes,padne mi ljubičasti armor,posle par minuta zaginem,i nikad više da mi padne taj armor.Mislim da sam imao noćne more zaradi tog dogadjaja

Meni po defaultu RPG FF7
 
Poslednja izmena:
Dungeon Siege i Diablo su akcioni rpg-ovi, a ne W3, Elder Scrolls ili recimo Gothic...to su bas RPG-ovi u najmogucijem smislu.

Morrowind i Gothic 1 i 2...pa to su igretine, do tada nevidjenog rpg kvaliteta.

Sto se teme tice, nagovaram drugara da odigramo co-op Original Sin 2, ali nece baksuz :D Ja presao oba dela, zaista vrhunske igre.

Pathfinder Kingmaker sam kupio, igrao malo i prestao, nije mi se svideo.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja da imam jedno 15 godina, imao bih strpljenja sa nekim da odigram Original Sin 2, ovako sada, nema sanse da se nateram :D
 
Ne znam, meni je Original sin 2 baš legao. Prešao sam ga tri puta [emoji3] Nego, da li je neko odigrao Wasteland 2? Čuči mi instaliran već godinama, nikako da počnem. Vredi li ga igrati?

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Meni licno se ti rpgovi sa vise likova uopste ne svidjaju ( mozda zato sto sam egomanijak :) ) , probo sam wastlands2 delete posle pola sata, Pillars Of Eternity delete posle sat ( pola sata sam samo gledo char build xD ) ,
Morowind je realno pucaljka al nije isometric , bas sam prosle godine opeglao OpenMW , meni je i Oblivion i Skyrim isto dobra prica, i Gothic i Risen su isto cool, i stari dobri Arx Fatalis
Ako racunamo igrice ko Diablo, sta znam gore pomenuti Sacred 1/2 nisu losi al su bas stari, Titan Quest sasvim solidan, i Grim Down me je iznenadio, onaj art za cutsceene i cover im je bas degenski, igrica uopste nije takva, naravno ima i PoE
 
Gothic oba su fenomenalna, meni je wasteland 2 odlican. Divinity original sin bukvalno nisam mogao da odigram previse mi je akcioni, samo me smorio kao i pillars 1. Najbolje ikad je naravno BG2.
 
VTMB meni na vrhu, mada Gothic 1 i 2 NotR, KOTR 1 i 2, System Shock 2 su isto tako na vrhu :d od isometric baldurs gate 2 i planescape toment je objasnio sve u vezi sa tim isometric party based rpg-om,falout 2 nisam nikada odigrao ali mi je wasteland bio onako...ok da mogu da zavrsim igru do kraja ali ne da sam odlepio i da zurim kuci... posle toga divinity original sin 2 i pilars of etrenity isto tako ineteresantne upeglane igre koje su takodje pri vrhu...i taj Elex koji svi zanemaruju i ne pominju meni je bio pravo uzivanje - gothic sci fi zlatni spoj :p
Generalno kada zurim kuci da bih nastavio igru to mi je najbolje merilo...a na ove nisam ni izlayio iz kuce :d
 
Poslednja izmena:
Više preferiram kad imam pored mog karaktera još dva tri.I igram samo one di su Swords,Dragon and Magic,ovo moderne ili neko apokaliptičke zaobilazim u širokom luku,tako da ovaj novi Sajberpunk i nije mi nešta vau(već kad smo kod RPGova)
 
Dungeon Siege i Diablo su akcioni rpg-ovi, a ne W3, Elder Scrolls ili recimo Gothic...to su bas RPG-ovi u najmogucijem smislu.

Morrowind i Gothic 1 i 2...pa to su igretine, do tada nevidjenog rpg kvaliteta.

Sto se teme tice, nagovaram drugara da odigramo co-op Original Sin 2, ali nece baksuz :D Ja presao oba dela, zaista vrhunske igre.

Pathfinder Kingmaker sam kupio, igrao malo i prestao, nije mi se svideo.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ja baš sada cepam Dos2, prešao sa Sebille i Fane a trenutno radim solo sa Ifan. Odlična igra i u literalnom smislu.

edit:kada smo već kod rpg-ova, tražio sam ali nisam našao odgovarajući rpg. Naime igra mi se kao Wizard, idealno bi bilo kao u Divinity Original Sin 2, tu su magije odradili baš dobro, Grim Dawn mi se sa druge strane ne sviđa. Nebitno mi je da li je H&S ili kao Dos2 a podjednako je nevažno da li je real time ili potezna. Idealno bi bilo da se vodi jedan ili max dva karaktera, ne mogu čitav bataljon da vucaram unaokolo, eto. Znam, zato i pitam vas :D
 
Poslednja izmena:
Uskoro stiže novi Pathfinder (02.09.2021). Prethodni, posle patch-eva je vrhunska igra i po meni bolja od DoS serijala.

 
Nazad
Vrh Dno