Šta je novo?

LC6600 v2.2 na jednoj ploči radi, na drugoj ne

Mixer93

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2011
Poruke
2,642
Poena
335
Pozdrav,
Ima li neko sugestiju kako sta da radim...? Asrock h61m-vg3 je ploča na njoj i5 2500 i 8 gb rama-a.

Ne mogu da pokrenem racunar, a napajanje je testirano i naponi su dobri kad se ukljuci.

A kad uključim napajanje na neki stariji računar sa pločom Msi G31tm-p21 (prastaro) radi sve, pokrece se računar.

Probao sam i da izvadim sve iz kucista, nece ni tako. Jednostavno kao da je mrtvo napajanje a nije.

Ista stvar mi se desila pre neki dan sa GA am3+ pločom i fx 8320. Nije hteo da boot-uje računar, a sad nece ni ovo.

Da li je moguce da na staroj ploci radi, na ovoj 1155 nece?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Moguće da je crkla ploča, da li si probao drugo napajanje?
 
Probao sam, i definitivno je napajanje problem. Samo me zanima, kako na jednoj ploci ovaj LC radi, a na drugoj nece... Znaci samo ploca+procesor+ram i nece uopste da pokrene jedan komplet a drugi pokrene.

Stavio sam Cooler Master neki od 500W na probu, i vrti sve normalno.
 
Onda verovatno oslabili naponi na nekoj grani, a ploča je osetljivija
 
Onda verovatno oslabili naponi na nekoj grani, a ploča je osetljivija

I meni se cini da je tako. U takvoj situaciji koriscenje tog napajanja i toj ploci koja naizgled radi bez problema sa njim je cist rizik.
 
Pa ocigledno je slabo napajanje. Ali mi je cudno da pokrece star procesor koji trosi verovatno vise nego ovaj Sandy bridge. Ali nebitno, resio sam problem.
 
Nazad
Vrh Dno