Šta je novo?

Trim Computers i SvetKompjutera

@ zimzimbre

Svi koji su kupovali od "madjara" su morali biti svesni rizika
da postoji mogucnost da prodavac "nestane"....

Ma dobro to je jasno, mislio sam da su samo oni konkretno nesto banovani. U medjuvremenu sam video o cemu je rec, tako da onda razumljivo. Na svu srecu ne posedujem nista "madjarsko" osim ssd/ram/cpu koji se nece pokvariti sigurno dok su u garanciji. Ali eto zbog prodaje graficke rekoh sta da kazem novom kupcu, bice da su svi upoznati sa situacijom :)
 
Jel ti madjar dao neki papir kojim bi se mogla ostvariti garancija u toj prodavnici u Madjarskoj ?
 
@ shomispc

"Madjari" su stopirani

@ Radiohead

I da imas "papir" pitanje je da li bi ti se isplatilo da 2 puta ides u Segedin / Budimpestu
i kako bi prosao na granici.
plus ako slabo "divanis maDZarski".....
 
Kako mislis stopirani? KP je odlucio da onemoguci prodavanje tehnike iz Madjarske preko njih ili je neka "visa sila" to odlucila ?
 
Meni ćale kupio komodora u Trimu, ne znam da li je ista radnja u pitanju još uvek...
SK_92_12_044.jpg
 
Zajednicko im je jedino sto oba prodaju na KP sajtu.
Jedni legalno, drugi sivo legalno :)
 
Pozdrav dobri ljudi,
Uskoro kupujem novi PC, pa istražujem po netu gde je razmera cene i pouzdanosti prodavca najbolja.
Na KP mi se ističu dva prodavca:
1. Trim Computers (Firma iz BGa)
2. SvetKompjutera (Subotica)
S obzirom na to da planiram malo ozbiljniju (skuplju) konfiguraciju, bitno mi je da imam kakav-takav osećaj sigurnosti pri kupovini.

Molim vas koji imate iskustva sa njima da mi pomognete sa informacijama o saradnji sa njima.
Pogotovo mi je značajno kako se ponašaju po pitanju garancije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja sam sklopio racunar uz delove iskljucivo iz Trima i SK-a. ryzen 3600, sapphire 5700xt. Graficka ima bag da na svom rgb svetlu bljesne ponekad plavicasto svetlo (known bug), bez uticaja na performanse. Kada sam zvao SK da vidim da li bi mi zamenili, rekli su naravno, samo je trebalo dosta vremena da se kartica posalje i vrati, mene mrzelo da se cimam i ugasio rgb samo. Sve u svemu preporuke za oba prodavca
 
Ja sam sklopio racunar uz delove iskljucivo iz Trima i SK-a. ryzen 3600, sapphire 5700xt. Graficka ima bag da na svom rgb svetlu bljesne ponekad plavicasto svetlo (known bug), bez uticaja na performanse. Kada sam zvao SK da vidim da li bi mi zamenili, rekli su naravno, samo je trebalo dosta vremena da se kartica posalje i vrati, mene mrzelo da se cimam i ugasio rgb samo. Sve u svemu preporuke za oba prodavca
442201_1600w.png

Ako nisi ispratio prethodni deo teme svi "mađari" (pa i SK) su banovani sa KP, na poruke i telefone ne odgovaraju...

Da se razumemo i ja sam deo komponenti uzeo od proverenog "mađara" iz NS (da ne reklamiram), za sad sve radi (da ne ureknem), ali pitanje šta bi i on, koji važi za 100% proverenog i korektnog, u ovoj situaciji mogao, i u krajnju ruku hteo, učiniti da nešto od HW (ne daj nikom) otkaže...
 
Pa mozda nije juce sklopio.
Mozda je to bilo pre banovanja tih sa KP-a.

A mene zanima, zbog cega su oni banovani sa sajta ?
Zato sto su kao fizicka lica prodavali Nekorisceno, kao novo robu ?
Pa to se tamo radi godinama vec.
 
Sad treba da se jave oni koji su se kleli u "Mađare" i ubeđivali druge da je kupovina od njih sigurnija nego kupovina u našim radnjama.

Zavisi od koje, od one najveće su sigurno bolji Madjari. Setite se onih Radeona za 100 EUR sa 12 meseci garancije. Bukvalno držali kartice i rudarili a onda ih prodavali, skandal.
 
U krajnost se tera prica o garanciji. Koji % hardvera se pokvari u garantnom roku, a da nije DOA ili da se pokvario neposredno nakon pustanja u rad?

Licno uzimam svuda, radnje, oglasi, gde god je jeftinije, i ni jedno parce hardvera osim ploce ciji sam bios ubio klokovanjem nisam reklamirao ikada.

Ako na 100 kupljenih stvari ustedim dovoljno da kupim jos 30-50 stvari, nije mi toliko bitno da li postoji veoma mala sansa da izgubim novac koji sam dao na jednu stvar :)

Svako trosi svoj novac kako misli da treba, naravno.
 
Garancija, tj. dužina garancije može takođe da bude indikator kvaliteta proizvoda. Ako prizvođač nema poverenja u svoj proizvod da će raditi više od godinu-dve, šta tek kupac treba da veruje ?
Realizacija eventulne garancije takođe mnogo govori o samom prodavcu ili ko već daje garanciju. Tako da jeste da je sve to važan deo kupovine.
 
Hahah busted :D
Cika Kure lovi firme van foruma, a bogami clanove po forumu...
 
Ja sam ubio bios jer MSI nije znao da ga napravi kako treba, njihova je krivica :D

@CountMike

Na nasem trzistu garancije su cesto dosta krace od zvanicnih garancija proizvodjaca, tako da to sto si rekao jeste tacno, ali ako na isti artikal na dva mesta dolazi sa razlicitim garantnim rokom, ne znaci da je na jednom mestu kvalitetniji :D
 
Pa na garanciju proizvođača sam i mislio, garancije prodavca su drugačije po celom svetu, nema svugde zakonom garantovanih 2 godine bez obzira na proizviđačevu garanciju.
 
Jedno je garancija proizvodjača a drugo garancija uvoznika, kako se postiže niža cena?
 
442201_1600w.png

Ako nisi ispratio prethodni deo teme svi "mađari" (pa i SK) su banovani sa KP, na poruke i telefone ne odgovaraju...

Da se razumemo i ja sam deo komponenti uzeo od proverenog "mađara" iz NS (da ne reklamiram), za sad sve radi (da ne ureknem), ali pitanje šta bi i on, koji važi za 100% proverenog i korektnog, u ovoj situaciji mogao, i u krajnju ruku hteo, učiniti da nešto od HW (ne daj nikom) otkaže...

Ček, provereni mađar iz NS ne radi već neko vreme iz ličnih razloga, to ok, ali gomila ostalih uredno kače oglase i menjaju cene i stavljaju nove stvari. Ja sam evo sada ušao i uradio neki random search, ima gomila oglasa koji su apdejtovani juče i danas?
 
Hm, ja stekao utisak citajuci forum da su svi obrisali oglase, a neki i naloge.
Znaci ipak rade bioskopi ?

Poslednji put sto sam nesto od njih kupio su ventilatori, od Fante, u septembru prosle godine.
Sad vidim da njegov nalog ne postoji :)

Korisnik174332
ARCTIC COOLING vazdušna i vodena hlađenja (CPU Cooler)
 
Ma kakvi. Meni stigao HDD (-30% cena u onosu na nase). Sad ce i NAS. Sljakaju.
 
Zajednicko im je jedino sto oba prodaju na KP sajtu.
Jedni legalno, drugi sivo legalno :)
Zajednicko im je sve. A to je kriminal i korupcija. Procitaj teks na kraju bice ti jasnije...
Zajednicko im je jedino sto oba prodaju na KP sajtu.
Jedni legalno, drugi sivo legalno :)
Zajednicko im je sve. A to je kriminal i korupcija. Procitaj teks na kraju bice ti jasnije...
Za ljude koji nisu upuceni. Kupovinom od ovakvih kvazi likova ili ste magarac (zajebo se jednom davno pa spadam u kategoriju prvu sa dugim usima) ili ste u teskom krivicnom delu...
Takozvani Madjari rade svi za jednu istu osobu a to je neko iz d..... Milioni eura se vrte sa tih granicnih prelaza i ajde malo logike zasto se nebune Kimtec, Asbis Ewe i slicni koji uvoze robu legalno placaju brodske kontejnere,luku,carinu itd. I ono takodje imaju deo kolaca a to su drzavna preduzeca gde se bahanalije vrse u vidu izd........ laptopovima telefonima i slicno cime oni snabdevaju razradjea sema. Sada da predjemo na stvar. Madjari imaju razradjenu semu, carinik koji se tacno zna kada radi i tada se prelazi granica uz odmahivanje rukom da nevidi kombi sa prikolicom u kojem ima robe desetine hiljada eura. Posle se verovatno nalaze u gradu gde se pomenuti sluzbenik casti odredjenom svotom suske sto bi rekao Sojic... Sto se tice Trim-a (Trim d.o.o preduzece za proizvodnju,trgovinu, obrazovanje i usluge) kriminalci koji su zatvorili firmu 2013 godine i onda u periodu od 2013 do 2018 godine prodavali robu na KP overavajuci te iste garancije o kojima se ovde pise pecatom firme koja nepostoji godinama a fiskalni racun nisu ni mogli da izdaju jer firma nisu ni bili. Sada je druga prica isti scenario (Trim computer tech firma otvorena 2018 godine isti vlasnik adresa telefon) a praksa se nastavlja izdaju se garancije i racuni overeni pecatom firme koja nepostoji gotovo deceniju i niko ko je kupio bilo sta od njih fiskalni racun nije video ni na razglednici. Da budemo jasni garancija se kod njih ostvaruje iz jednog jedinog razloga ne daj boze da razljute nekoga pa da im se naj**** majke i ode u mup ili inspekciju svi bi zavrsili u Bacvanskoj na duzi vremenski period u ljubavnom zanosu sa nekim ko nije sklapao kompjuter pa zavrsio u CZ-u ovako ili ih neko stiti ili uspevaju muljazom da se izvlace. Nego zanima me ko im radi knjigovotstvo :) e kad bi taj bio nadjen... Ko nije video njihovu garanciju e to je remek delo je.... Rembrant bi je uramio. Pozdrav...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno