Šta je novo?

Trim Computers i SvetKompjutera

Itrium

Poznat
Učlanjen(a)
19.09.2018
Poruke
0
Poena
30
Pozdrav dobri ljudi,
Uskoro kupujem novi PC, pa istražujem po netu gde je razmera cene i pouzdanosti prodavca najbolja.
Na KP mi se ističu dva prodavca:
1. Trim Computers (Firma iz BGa)
2. SvetKompjutera (Subotica)
S obzirom na to da planiram malo ozbiljniju (skuplju) konfiguraciju, bitno mi je da imam kakav-takav osećaj sigurnosti pri kupovini.

Molim vas koji imate iskustva sa njima da mi pomognete sa informacijama o saradnji sa njima.
Pogotovo mi je značajno kako se ponašaju po pitanju garancije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam u Trimu uzeo neki pc, sam sam izabrao komponente i oni su mi sklopili. Jeftinije me je ispalo nego da sam naručivao od svakog prodavca po jednu kompomentu. Dobio sam garanciju. Posle par meseci sam menjao bios, čačkao još dosta stvari i zeznuo skroz kompjuter. Odneo sam im ga i sve rekao kako je bilo, mislio sam da mi neće priznati garanciju jer sam sam čačkao ali naprotiv sve su popravili. Ram pločica je otišla i samo su mi stavili drugu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam u Trimu uzeo neki pc, sam sam izabrao komponente i oni su mi sklopili. Jeftinije me je ispalo nego da sam naručivao od svakog prodavca po jednu kompomentu. Dobio sam garanciju. Posle par meseci sam menjao bios, čačkao još dosta stvari i zeznuo skroz kompjuter. Odneo sam im ga i sve rekao kako je bilo, mislio sam da mi neće priznati garanciju jer sam sam čačkao ali naprotiv sve su popravili. Ram pločica je otišla i samo su mi stavili drugu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Hvala ti za odgovor, deluju da su zaista korektni

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Dobar je Trim zaposleni znaju posao ali me jedno nervira, za većinu delova ne pišu cene, samo "Kontakt" ako se dvoumim između više sličnih delova, morao bih da pravim spisak pa telefonom ili porukama da potrošim vreme i živce za konačnu odluku.
 
vidjao sam polovnek komponte koje ljudi prodaju iz TRim-a i nijednom nisam video da ide fiskalni racun nego samo pisana garancija. to nesto mute oni sa placanjem poreza ili se samo desilo da ovi prodaju polovne bez fiskalnog?
 
Dobar je Trim zaposleni znaju posao ali me jedno nervira, za većinu delova ne pišu cene, samo "Kontakt" ako se dvoumim između više sličnih delova, morao bih da pravim spisak pa telefonom ili porukama da potrošim vreme i živce za konačnu odluku.

+1
 
vidjao sam polovnek komponte koje ljudi prodaju iz TRim-a i nijednom nisam video da ide fiskalni racun nego samo pisana garancija. to nesto mute oni sa placanjem poreza ili se samo desilo da ovi prodaju polovne bez fiskalnog?
Hvala ti na upozorenju. Jesi to viđao nedavno ili dosta ranije? Video sam negde na netu da su se ljudi žalili na njih pre 10ak godina. Sad na KPu (poslednjih par godina) ih ljudi hvale.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Trim sa kontaktirao pre jedno mesec- dva za procesor. Cena bila ista ko i slicnim regularnim radnjama.
 
Drugar je uzeo u Trimu celu konfiguraciju pre par godina i sve je ispalo super. Nisam siguran da li je dobio fiskalni ili njihov blok racun doduse...
 
Nisam imao priliku kod njih da reklaniram ali sam reklamirao kod drugog. Otišlo nešto na matičnoj, nije htela da pokrene ništa, ja kontaktiram lika, kažem mu da nepto nije u redu sa matičnom, on bez problema kaže napiši na papiru problem i pošalji sa garantnim listom ploču. Od dana slanja njenu do dana kada je došla nazad ploča kod mene, 21 dan.
E sad, više ne daju garantni list nego fora po serijskim brojem uređaja. Svakako su jeftiniji madjari, i uvek manje čekaš kad naručiš od naših prodavnica.
 
Dobar je Trim zaposleni znaju posao ali me jedno nervira, za većinu delova ne pišu cene, samo "Kontakt" ako se dvoumim između više sličnih delova, morao bih da pravim spisak pa telefonom ili porukama da potrošim vreme i živce za konačnu odluku.

Bolje i tako nego da nalupaju cene koje nemaju veze sa realnošću jer se u HU cene menjaju skoro svakodnevno (bar na Iponu)...i onda se ljudi rukovode tim nerealnim cenama koje vide u oglasu.
Sa Mađarima na KP je maltene pravilo da se prvo pita za cenu pre planiraja/naručivanja...

Što je još veći fazon, ni sa našim radnjama nije bolje jer su im cene po sajtovima možda i realne (uglavnom) ali zato drže stvari koje ustvari nemaju i svejedno moraš da pitaš. Ja sam jedva našao 1600AF kad sam kupovao, iako su ga na papiru imali skoro svi...a i kod pola njih cene su bile drugačije. Sčično je bilo i kad sam tražio kuler. Može im se jer smo cirkus od države...
 
Poslednja izmena:
To sa praznim kutijama na policama u prodvnicama je stara stvar, malo tržište a puno krokodila u maloj bari, nemogu da čuvaju veliki inventar. Što se istaknutih cena tiče, bar nešto da ima makar i zastarelih, lako se vidi kada su cene baš mnogo off. Kada beko kao Trim oglašava toliko stvari na K&P bar be mogli da unajme nekoga da updejtuje cene bar povremeno.
 
Poslednja izmena:
Samo mala napomena, nisu svi u obavezi da imaju fiskalnu kasu.
U obavezi su da izdaju račun iako nemaju fiskalnu kasu.

Tako da neizdavanje fiskslnog nije relevantno :)
 
2017-2018. kupih GA-970A-DS3P za mining ovde na forumu, koristena nekih godinu dana i posle toga zveknula, sve vrti ne baca sliku. Odnesem u trim sa onim A4 papirom (fiskalni nisam dobio), uredno prime, prodje 20 dana niko se ne javlja. Igrom slucaja porucim Kraken X62 preko KP kod njih (i to zato sto je Fanta i ostale nase radnje davale garanciju od 1-3 godine, a u Trimu je bilo 5), odem po Kraken, nema nikog u "lokalu", cekam ispred 5 mina dolazi lik "od pozadi" (tj. iz one kucice iza), prvo mu kazem za plocu, lik mi otvori "kancelariju/lokal", i ode ponovo pozadi, vraca se sa kutijom posle 20+ mina i samo mi je daje u ruke i kao "izvoli". Vidim da mi vraca MOJU kutiju koju sam doneo, i papir zalepljen selotejpom odozgo, prvo sto sam procitao neko resenje iz ewe ili asbisa ili ne secam se odakle, sa napomenom da nisu oni uvezli plocu. Pritom lik mi je dao kutiju nije ni pogledao papir zalepljen odozgo?!

Kada sam procitao mislio sam da sam zavrnut od strane prodavca ploce jer sam je kupio polovnu, pritom na Trim racunu nikakav serijski broj, u svakom slucaju pitam ja lika sta mi je dao u ruke i sta ovde pise i sto dobijam istu, moju plocu posle 20 dana, na sta mi se lik izvinjava i kaze mi da im nisu svi delovi od tog uvoznika i da je njihov propust i kaze mi da cekam da zove nekog glavnijeg, zove i kaze sta je problem, spusti slusalicu i ode u zadnji deo ponovo i donese mi istu plocu, supposedly novu, onako u ruci samo plocu, i kaze mi "otvori kutiju da zamenimo", gledam u neverici, al' onda se osvrnem oko sebe i podsetim se gde sam i zapitam se da li sam mogao nesto drugo da ocekujem. Krenem pricu o novoj garanciji, lik me gleda kao da sam lud, i krene da mi prosipa standardnu A la Emmi pricu "kada bi svaki put dobio novu garanciju, mogao bi da reklamiras komponentu zauvek". Ploca je kostala nova 54e a polovne su isle za 4-5k tako da sam samo zabatalio pricu i izasao iz radnje, kraken na kraju nisam ni spomenuo...
 
2017-2018. kupih GA-970A-DS3P za mining ovde na forumu, koristena nekih godinu dana i posle toga zveknula, sve vrti ne baca sliku. Odnesem u trim sa onim A4 papirom (fiskalni nisam dobio), uredno prime, prodje 20 dana niko se ne javlja. Igrom slucaja porucim Kraken X62 preko KP kod njih (i to zato sto je Fanta i ostale nase radnje davale garanciju od 1-3 godine, a u Trimu je bilo 5), odem po Kraken, nema nikog u "lokalu", cekam ispred 5 mina dolazi lik "od pozadi" (tj. iz one kucice iza), prvo mu kazem za plocu, lik mi otvori "kancelariju/lokal", i ode ponovo pozadi, vraca se sa kutijom posle 20+ mina i samo mi je daje u ruke i kao "izvoli". Vidim da mi vraca MOJU kutiju koju sam doneo, i papir zalepljen selotejpom odozgo, prvo sto sam procitao neko resenje iz ewe ili asbisa ili ne secam se odakle, sa napomenom da nisu oni uvezli plocu. Pritom lik mi je dao kutiju nije ni pogledao papir zalepljen odozgo?!

Kada sam procitao mislio sam da sam zavrnut od strane prodavca ploce jer sam je kupio polovnu, pritom na Trim racunu nikakav serijski broj, u svakom slucaju pitam ja lika sta mi je dao u ruke i sta ovde pise i sto dobijam istu, moju plocu posle 20 dana, na sta mi se lik izvinjava i kaze mi da im nisu svi delovi od tog uvoznika i da je njihov propust i kaze mi da cekam da zove nekog glavnijeg, zove i kaze sta je problem, spusti slusalicu i ode u zadnji deo ponovo i donese mi istu plocu, supposedly novu, onako u ruci samo plocu, i kaze mi "otvori kutiju da zamenimo", gledam u neverici, al' onda se osvrnem oko sebe i podsetim se gde sam i zapitam se da li sam mogao nesto drugo da ocekujem. Krenem pricu o novoj garanciji, lik me gleda kao da sam lud, i krene da mi prosipa standardnu A la Emmi pricu "kada bi svaki put dobio novu garanciju, mogao bi da reklamiras komponentu zauvek". Ploca je kostala nova 54e a polovne su isle za 4-5k tako da sam samo zabatalio pricu i izasao iz radnje, kraken na kraju nisam ni spomenuo...
Hvala ti što si de iscimao da opišeš ovo iskustvo sa njima. Da kupuješ sad novu konfiguraciju, da li bi išao na varijantu sa KP robom iz Mađarske?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nisam povezao da sam uzimao nesto od Sveta kompjutera i to pre 2 nedelje...svi se zovu genericki slicno a ne uzimam od njih. Doneo mi je CM SL600M pre 2 nedelje, veoma uljudno i ekspresno, na iponu je 95e, kod nas 220e, doneli su za 127e sto mi je itekako odgovaralo. Nemam zamerke na uslugu, ali uzimao sam samo ovaj put jer je kuciste bilo u pitanju a Fanta nije hteo da donese.

Kucista i procesore kupujem gde je najjeftinije kod nas/Madjarska, ne ciganisem se ako je razlika par evra/procenata, ako je razlika znatna uzmem gde je najjeftinije.

Sve ostalo gde je garancija bitna Fanta (madjar)/Monitor System/Vip House. Zavisno za koga su komponente i da li ih kupujem da bi ih menjao u doglednoj buducnosti (grafika) ili ih kupujem da im istekne garancija kod mene (ssd), i naravno razlika u ceni. I ono najbitnije ponuda i interfejs narucivanja je na strani madjarske x10, uzmi memoriju za primer, mozes da tragas po sajtovima nasih prodavnica ali onda moras i da zoves, pritom je ponuda 20% od Madjarske al' i to navedeno nema na stanju nego 50% navedenog. Udjes ovde, imas filtere, npr stavis 3000-3200mhz, cl 15-16, sortiras po ceni, i sve sto vidis ima na stanju, milina... ITsvet koji bi trebao tome da sluzi nije promenio interfejs 15 godina.

Gigatron i Atom su korektni ali su skupi, ne nude nista bolje/vise u odnosu na prethodno navedene.

Emmi/WW/Trim/Exceed losa iskustva...
 
Poslednja izmena:
Za Monitor isto potvrđujem. Ne ciganišu se oko reklamacija, plus ljudi tamo znaju šta rade. Neće izmišljati krive drine i slične nebuloze i gledaće da odrade reklamaciju što pre (čak i kad su DOA delovi, to gledaju što pre da srede). Jedina "mana" je što izgleda imaju previše posla, pa izgledaju da su u nekoj gužvi konstantno i ljudi misle "vidi ove likove, ne znaju gde biju". :)
 
Poslednja izmena:
Nisam povezao da sam uzimao nesto od Sveta kompjutera i to pre 2 nedelje...svi se zovu genericki slicno a ne uzimam od njih. Doneo mi je CM SL600M pre 2 nedelje, veoma uljudno i ekspresno, na iponu je 95e, kod nas 220e, doneli su za 127e sto mi je itekako odgovaralo. Nemam zamerke na uslugu, ali uzimao sam samo ovaj put jer je kuciste bilo u pitanju a Fanta nije hteo da donese.

Kucista i procesore kupujem gde je najjeftinije kod nas/Madjarska, ne ciganisem se ako je razlika par evra/procenata, ako je razlika znatna uzmem gde je najjeftinije.

Sve ostalo gde je garancija bitna Fanta (madjar)/Monitor System/Vip House. Zavisno za koga su komponente i da li ih kupujem da bi ih menjao u doglednoj buducnosti (grafika) ili ih kupujem da im istekne garancija kod mene (ssd), i naravno razlika u ceni. I ono najbitnije ponuda i interfejs narucivanja je na strani madjarske x10, uzmi memoriju za primer, mozes da tragas po sajtovima nasih prodavnica ali onda moras i da zoves, pritom je ponuda 20% od Madjarske al' i to navedeno nema na stanju nego 50% navedenog. Udjes ovde, imas filtere, npr stavis 3000-3200mhz, cl 15-16, sortiras po ceni, i sve sto vidis ima na stanju, milina... ITsvet koji bi trebao tome da sluzi nije promenio interfejs 15 godina.

Gigatron i Atom su korektni ali su skupi, ne nude nista bolje/vise u odnosu na prethodno navedene.

Emmi/WW/Trim/Exceed losa iskustva...
Hvala ti, ovaj link definitivno pomaže pri odabiru

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U novembru sam pazario slusalice u TRIM-u, zvao, nemaju na stanju, narucili i stiglo sutra. Racun i garancija njihova - odstampana sa pecatom. Slusalice neotvorene u originalnoj kutiji.
Sve u svemu ok, a postoje bar 10godina na istoj adresi.
 
Molim vas ljudi, a gde mogu naći Fantu?
Koji mu je nalog na kupujemprodajem, ili gde već?
Tražim ga već danima
 
Poslednja izmena:
Ne radi Fanta trenutno. Njegov profil je PC Emporium, ali trenutno nema nijedan aktivan oglas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Posto je tema jos u naslovu povezana sa doticnim nalogom Svet Kompjutera, ajde da pitam ako je neko kupovao kod njih. Kupio sam hardver u iznosu od preko 1000e, grafiku sam sada prodao tako da necu imati vecih problema sa ovim sto sam ostavio sebi ali vidim da imaju par negativnih ocena proslog meseca i da su banovani? Sta se desilo?
 
@ zimzimbre

Svi koji su kupovali od "madjara" su morali biti svesni rizika
da postoji mogucnost da prodavac "nestane"....
 
Sad treba da se jave oni koji su se kleli u "Mađare" i ubeđivali druge da je kupovina od njih sigurnija nego kupovina u našim radnjama.
 
Za Monitor isto potvrđujem. Ne ciganišu se oko reklamacija, plus ljudi tamo znaju šta rade. Neće izmišljati krive drine i slične nebuloze i gledaće da odrade reklamaciju što pre (čak i kad su DOA delovi, to gledaju što pre da srede). Jedina "mana" je što izgleda imaju previše posla, pa izgledaju da su u nekoj gužvi konstantno i ljudi misle "vidi ove likove, ne znaju gde biju". :)
Nije ni u nasim radnjama nesto sigurna kupovina. Pogledajte cime se toliko hvaljeni monitor bavi.
 
Čitao sam to još od starta. Tu se ne zna gde ko bije, menja mišljenja i tvrdnje. Da ima konkretno da je Monitor pogrešio, nema dileme. Ovako...
 
Nazad
Vrh Dno