Šta je novo?

Custom Computer...

Lepo, nema sta... :wave:
 
Lepo sredjen komp nema sta, svaka cast za trud ;)
 
Inace tisina mu nije jaca strana, unutra ima 9 komada 8X8 cm ventilatora, ukljucujuci kuler na proc i napajanje. :D
 
Poslednja izmena:
Ja imam jedan 80mm kuler vise od tebe i plus otvoreno kuciste a kako vidim tvoje je zatvoreno tako da neverujem da ti je prevelika buka.Tek kada ga otvoris onda nastupa buka a to uostalom zavisi i od proizvodjaca kulera.Inace tvoje je kuciste lepo sredjeno i pored tih 9 ventilatora a moje izgleda kao da je u njega pala bomba.Ajde mi kazi kako si sproveo sve one silne kablove od ventilatora jer ja prosto neznam sta cu sa njima i pola od njih mi viri iz kucista.Pozdrav.
 
Optimus Prime je napisao(la):
Ajde mi kazi kako si sproveo sve one silne kablove od ventilatora

Sa strpljenjem i uzivanjem :D

Prikljucivao sam svugde, na plocu, HDD, CDRom, itd.

Upotrebi mastu ,)
 
Ajd postovacu i ja sliku svog kucista kada budem sredio sve kablove znaci cujemo se za koju godinu :D :d
P.S jedina olaksavajuca okolnost koju imas je sto imas dosta veliko kuciste pa i imas gde da stavis kablove a moje je manje pa tu i verovatno lezi deo problema.Pozdrav.
 
dobar ti je i-pod, samo je bedak što se ložiš na audi.. :)
 
Dve stvari:

- I-Pod nije moj, samo smo "prebacivali podatke" kad je slikan racunar. Necu da se hvalim onim sto nije moj.
- Ne lozim se ja na Audi, vec na nova dobra sportska kola... :D
 
Čemu sve to...
 
lol imamo iste fiokice za hddove... to su one ViPowER :) lolz samo sto ja imam 2 ti 4 :) haha
 
Pa i ja imam 2 koja rade, u druga 2 sam stavio ventilatore 8X8 da hlade HDD... :D
 
Optimus Prime je napisao(la):
Ja imam jedan 80mm kuler vise od tebe i plus otvoreno kuciste a kako vidim tvoje je zatvoreno tako da neverujem da ti je prevelika buka.Tek kada ga otvoris onda nastupa buka a to uostalom zavisi i od proizvodjaca kulera.Inace tvoje je kuciste lepo sredjeno i pored tih 9 ventilatora a moje izgleda kao da je u njega pala bomba.Ajde mi kazi kako si sproveo sve one silne kablove od ventilatora jer ja prosto neznam sta cu sa njima i pola od njih mi viri iz kucista.Pozdrav.

U cemu je poenta fan-ova sa otvorenim kucistem?
Fora je u promaji, a ne u direktnom hladjenju koje BTW radi na max 3-4cm od fana!

poz.
 
UUU, veruj mi , prijatelju, ima bar 2-3C poente :D
 
Delija je napisao(la):
U cemu je poenta fan-ova sa otvorenim kucistem?
Fora je u promaji, a ne u direktnom hladjenju koje BTW radi na max 3-4cm od fana!

poz.

Moras mi malo pojasniti nasta si mislio,ali jedna stvar koja mogu da ti kazem da razlika u temperaturi nije 2-3 stepena vec 10-14 sto je daleko od zanemarljivog.Veruj mi probao i tako stoje stvari kod mene;)
Pozdrav.
 
Nije mi bas jasno kako je razlika tolika!
 
Pa u mom slucaju je veoma jednostavna:zatvoreno kuciste-prokuvavanje
otvoreno kuciste-kuliranje :smoke:
 
Optimus Prime je napisao(la):
Pa u mom slucaju je veoma jednostavna:zatvoreno kuciste-prokuvavanje
otvoreno kuciste-kuliranje :smoke:

Znaci ovako je dobro ? :)

image(08).jpg
 
Upravooo tako ;) Neznam da li je ovo tvoje kuciste,ali ako jeste svaka cast lepo izgleda tu nema sta.
P.S Ako jeste tvoje,kakav je ono tornado tamo na monitoru? :D
 
Naravno da je moje, nisam ja baltazar :D A za tornado, TV je u pitanju nisam obracao paznju :) E i BTW ,hvala na pohvali :)
 
Naravno da nisi :), nego mi kuciste izgleda tolko dobro da sam u mah pomislio da je mozda slika sa nekog moderskog foruma posto izgleda super! U svakom slucaju svaka cast na trudu ;)

P.S Moje kuciste ce tako izgledati dobro otprilike kada mi budemo pred ulazkom u evropsku uniju znaci za oko 10godina :D :D
 
Poslednja izmena:
Optimus Prime je napisao(la):
Pa u mom slucaju je veoma jednostavna:zatvoreno kuciste-prokuvavanje
otvoreno kuciste-kuliranje :smoke:


Pa onda ti se uticaji kulera u kucistu "biju", pa ne prave pravi protok vazduha kroz isto.
 
Delija je napisao(la):
Pa onda ti se uticaji kulera u kucistu "biju", pa ne prave pravi protok vazduha kroz isto.

Pa gledaj moguce je da je to slucaj ali ja ne primecujem to posto mi je temperatura na zadovoljavajucem nivou.A cekaj bas zar se kuleri ne bi takodje "bili" :D :D i u zatvorenom kucistu i ako ne bi zasto?
 
Pa na "tucu":) sam i mislio za zatvoreno kuciste!
Odatle i tolika razlika otvoreno/zatvoreno!
 
U stvari razlika postoji zbog jedne ali BITNE stvari:kada zatvorim kuciste onda ne moze da "bije" :D u njega moj pocasni montazni ventilator od 60cm. :D :D
 
A da kupiš jedan mali zamrzivač koji se priključuje na akumlator od auta kad se putuje (znači radi na 12V), izvadiš "mehanizam" ugradiš u kućište i priključiš na napajanje...
To bi bilo univerzalno kućište za računar i za hlađenje piva (i sokova, kad očekuješ goste suprotnog pola) :D
A i mogao bi da zatvoriš kućište...
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva misao :D koju si rekao,vec sam o tome razmisljao,ali sam to odbacio jer sam sa ortakom izracunao da mini friz ne bi mogao da izdrzi dispaciju procesora vec bi za tako nesto trebao ili veliki friz ili zamrzivac uz koji bih mogao i da ohladim graficku i nb. BTW u podrumu upravo imam jedan oveci frizider koji mi skuplja prasinu i razne su mi ideje padale na pamet :-devil-: koje cu i probati posto je leto vec doslo a i kada bi instalirao friziderski sistem imao bih uvek hladno pivo :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno