Šta je novo?

Interesantan problem RX 480 4gb na 8gb

Challenger762

Poštovan
Učlanjen(a)
11.01.2014
Poruke
234
Poena
70
Kupio sam graficku na KP gde me je prodavac prevario da je 8gb a ona je 4gb i flesovan bios na 8gb. Naravno ne javlja se na telefon i poruke.

DUAL BIOS, na prvom ima bios od 4gb koji koliko vidim radi dobro osim sto idu temperature do 77, mislim da je to previse za Nitro seriju. Pokusao sam da flesujem sa TechPOwerUp i to je isti bios fabricki.

Drugi bios je neki nepoznat koji i nece da radi bez patchera za sertifikat. Ali je 8gb. Ono sto je cudno da prolazi sve testove, Valley, Furmark, probao i jednu igricu.
Medjutim kad se ukljuci ETH mining odmah crni ekran, izgubi se slika, krene da gradi DAG file i tu je kraj.
KawPow algoritam radi dobro, verovatno zbog toga sto zahteva manji VRAM.

Temperature takodje oko 77-78 stepeni a FAN vrti tek na 40%, opet cudno zasto je dozvolio toliko temperaturu a da fanovi ne rade brze.

Moze li neko da razjasni o cemu se ovde radi i kako mogu igrice da rade a mining nece na 8gb? RAzmisljam - nisu ispravni svi VRAM moduli, zbog toga su fabricki i zakljucani bili?

Dakle RX 480 4gb Saphire Nitro, Samsung memorija.
 
Možda i nije fejk, što se vram-a tiče. Bilo je RX480 u početku sa zaključanim dodatnim 4gb memorije, pa se otključavao i ostatak i tako dobije 8gb. Ali da li je i kod tebe ta situacija...

Ta dodatna otključana memorije je neretko sa razlogom i bila zaključana jer se desi da nije stabilna, ne može da drži frekvenciju ili slično. Pa je kod tebe moguće takva situacija - igre (one koje si ti probao makar) ne forsiraju vram toliko, dok majning forsira. Pošto je memorija nestabilna na frekvenciji na kojoj jeste, dolazi do tih problema.

Problem je takođe ako je prodavac rekao da grafika ima 8gb vram-a a nije napomenuo da je to flešovanih 8gb. To je već podmuklo sa njegove strane.

Tako da ok razmišljaš na kraju krajeva. A veća temperatura je zbog paste koja je verovatno u krš stanju. Skinućeš minimum tih 7 do 8C ako je zameniš.
 
Poslednja izmena:
Bravo Dzoni legendo, kad si mi rekao za nestabilnost na sadasnjoj frekvenciji ja sam samo smanjio VRAM za 100mhz i evo sad radi i mining.

Svakako jeste prevario i nije rekao da je flesovanih 8gb i da nece da radi bez patcha i na fabrickoj frekvenciji, plus temperature su vece.

Pastu sam sad kupio pa cu zameniti.


Poslao sam prijavu na KP ali oni su mi rekli da podignem privatnu tuzbu. Nisam siguran koliko bi to kostalo, cak i sam da uradim bez advokata. Ako neko zna troskove neka napise.
 
Inace, mogao bi i da linkujes ovde KP profil tog prodavca, cisto da i drugi ljudi znaju da je za izbegavanje.
 
Marko Jaksic iz Subotice, 106 pozitivne ocene, nemam link jer su mu danas ugasili nalog iz administracije, jos nekoga je prevario.

Eto da znate da nekad i 100 pozitivnih nije garancija.

Inace sam resio problem sa VRAM frekvencijom u Polarisu, samo ogranicio na tih 100mhz manje i flesovao. Pastu menjam kasnije pa nadam se da ce resiti i temp.
 
Poslednja izmena:
Bravo Dzoni legendo, kad si mi rekao za nestabilnost na sadasnjoj frekvenciji ja sam samo smanjio VRAM za 100mhz i evo sad radi i mining.

Svakako jeste prevario i nije rekao da je flesovanih 8gb i da nece da radi bez patcha i na fabrickoj frekvenciji, plus temperature su vece.

Pastu sam sad kupio pa cu zameniti.


Poslao sam prijavu na KP ali oni su mi rekli da podignem privatnu tuzbu. Nisam siguran koliko bi to kostalo, cak i sam da uradim bez advokata. Ako neko zna troskove neka napise.

To im je genericki odgovor, ako je cifra preko 5000 odstampaj sve razgovore sa njim i idi u MUP, kada se otvori slucaj onda ce i ti i KP dati njegove informacije, ili direktno MUP-u kako to vec ide (do ovog koraka nisam dolazio jer je mene lik zavrnuo za 4k). Kako ces njima objasniti bios flash i 4 vs 8GB to vec zavisi od tebe :D, u svakom slucaju je obmana koja pritom snosi rizik da karta odapne u bilo kom trenutku. Ako si je platio manje od 5k dobio si sta si platio :S:. Btw sto su tvoj nalog ugasili?
 
Koliko sam razumeo, ugasili su nalog tom prodavcu a ne @Challenger762
 
Njegov nalog su ugasili.

Nasao sam jos jednog prevarenog pa sad bili do Mup-a VTK, pravili zapisnik, a sutra opet moram da idem.

Cifra je 13000din, neka realna cena za tu karticu.
 
Nazad
Vrh Dno