Šta je novo?

Preporuka za izdrzljiv bezicni mis

test

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2011
Poruke
141
Poena
170
Do sada sam koristio godinu dana Logitech M185 na kome mi se vrlo brzo nakon par meseci koriscenja pokvario srednji klik. Odmah nakon toga kupio sam komplet MK520 tastaturu i misa M310.
Logitech M310 me sluzi vec 5 godine ali bez srednjeg klika. I na njega mi se vec nakon prvih par meseci koriscenja pokvario srednji klik, radi ali kada stisnes mnogo jako a nekad uopste.
Zatim juce sam kupio jeftino dobro ocuvanog polovnog logitech m310 misa i nakon 1 dana koriscenja uspeo sam i njemu da pokvarim srednji klik, radi ali vec pocinje da baguje, nece uvek.
Inace posao mi je na racnaru tako da misa ne ispustam iz ruku koristim ga po 16 sati dnevno.
Oduvek sam imao tako klasicne oblike misa kao sto je ovaj M310 i to mi najvise odgovara.
E sad vec par dana se razmisljam u vezi logitecha G305. Da li taj mis ima dovoljno kvalitetan srednji klik? Ili imate nekog drugog da mi preporucite u tom cenovnom rangu kao G305 a da je bezicni?
 
I ja pre neki dan na temi o miševima napisao moje iskustvo sa M235
Izgleda da Logitech zanemaruje srednji klik na svojim miševima. S obzirom na toliki broj negativnih iskustava sa srednjim klikom, stvarno neverovatno da tako fušere.
Inače, napisao sam tamo, videh da neki ljudi imaju problem sa prenosom pritiska na taster, tj. kao i kod tebe, radi ako se jako pritisne. Oni su budžili i lepili nešto na tu plastiku (koliko se sećam, čak je dovoljno malo hot glue tj. lepka u topljenoj plastici). Kod mene svakako ne radi prekidač. Našao sam ovaj kod nas, rekao bih da odgovara... no ja nemam pogodnu lemilicu (znam profesionalac će zameniti to i sa nekom debelom lemilicom:)) a ja i da imam verovatno ne bi uspeo. Nego s obzirom na cenu sam svakako planirao da kupim ovaj prekidač, pa nekom prilikom da mi neko to zameni ako odgovara. Najviše bi voleo da ga zamenim da bi video da li je izdržljiviji od fabričkog:D


http://www.kanibal.co.rs/products.php?q=mikroprekidac&pid=13105001

S obzirom na temu i sadržaj linka, nadam se da ovaj link nije problem
 
O neeeee, baš si me utešio, upravo njega sam naručio:D
Znači da menjam navike, i odustanem od korišćenja srednjeg klika ako hoću logitech (imam logi tastaturu, pa sam najviše zbog unify-ja opet uzeo logitech)
S obzirom da mu baterije drže 3 godine, male su šanse da će nadživeti baterije.
Reklamiraju kao ređe menjanje baterija doprinosi očuvanju ekologije, a što češće menjamo miševe to ništa...
 
znači i vama crkava srednji Klik... Nisam jedini.

U zadnjih 2 godine promenio sam bar 4-5komada najviše onih jeftinih ms industrial pa do modaco volcano gejmerskih.

Meni je jako bitno da mis ima bočne tastere a od srednjeg klika mi ni crknu prekidači nego skrol pa počne ili da preskače ili skroz ne radi.

Imate neku jeftiniji mis sa bočnim tasterima da preporucite ili bar Marku koju da gledam?

Kakav je Gembird,jel to isto neki Kinez?



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno