Šta je novo?

28" vs 32"

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Par pitanja za monitor ako moze pojasnjenje...
Dva monitora, dijagonala 28 i 32(skoro) inca, modeli su:
ASUS VA326HR 1080p
U28E590D 4k

Prvi je 144Hz a drugi 60Hz :/

Sta je bolje i zbog cega?
Procesor je Ryzen 1600+Gainward Phoenix 1070(treba li jos nesto od podataka)?

Sto se tice gaminga, trenutno imam 24" 1080p 60Hz i zanima me po netu gledam da je dosta veci FPS u igrama medjutim ja imam 60 zakovano u 3 igre, GTA V(online), Fortnite, Desperados III. Kako i zasto, ima li u opcijama da se to nesto podesi?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ok.. hvala na pomoci. :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Sa tom 1070 grafikom se neces bas naigrati na onom UHD monitoru......tj nema sanse da u vecini novijih igara imas 60 fps pa i na srednjim podesavanjima u igrama

A ovaj drugi ima 1080p na 32 inca velikom ekranu.....meni je i na 27 inca 1080p na granici prihvatljivosti....
 
slušaj maxu, mudro zbori.
 
Samo nije objasnio u kojoj meri "na granici prihvatljivosti". Da li po performansama i onoga sto okom vidimo na monitoru sa hardverom kojim raspolazem(o) ili samo u velicini ekrana tj sto moramo da trzamo glavu levo desno jer je jako blizu a opet jako velika dijagonala?
Ali ok, nema veze...svakako je onaj UHD ispao iz trke iz nekog razloga.Ocaj drugi mi se ucinio lepim, velikim sa finim osvezenjem. Mozda ima manja dijagonala, jeftinija sa 144hz(ima samo nisam gledao) ili jos tavoriti na siromasnih 60hz :)
Za bolje ne znam jer nisam imao priliku da uporedjujem :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
1080p je malo za 32", veliki su pikseli i slika nije ostra...za tu velicinu ekrana se preporucuje 1440p rezolucija...mozda mozes da nadjes za te pare onaj aoc 32" 1440p 75hz monitor...on im od svakog po malo...bolju rezoluciju i hz od tog asusa... :)
 
Aha... znaci da gadjam 75Hz?Drugar ima 24" neki AOC al na 144Hz...kaze razlika spram starog 60,nebo i zemlja, ja zaista ne znam.
Meni je samo da uskladim Hz, dijagonalu sa postojecim komponentama, rekoh 1070 grafka.
A drugo pitanje iz prvog posta!?
Zasto su mi zakovani frejmovi u igrama, sta. da ukljucim tj da iskljucim [emoji848] u GeForce settings?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Verovatno je ukljucena ona vsync opcija. :)
Msm da je to predzadnja opcija u 3D settings... isao na OFF i opet isto, klinci upalili PROKLETI ROBLOX, stoji 60 fps :( iz afterburnera.
Jel postoji opcija da je do grafike, ili samo podesavanja?
Sad trazim na netu ali svi izbacuju za to sto si ti. rekao, tako da ja ne. mogu resiti. problem na taj. nacin.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Moraš i u samoj igri da je iskljucis, nije dovoljno u podešavanjima drajvera

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Moraš i u samoj igri da je iskljucis, nije dovoljno u podešavanjima drajvera

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Daj ne zezaj... u svakoj igri!? Koja glupost :(

LADNO si bio u pravu [emoji23][emoji2960]
Zezam se, to je bio problem, evo probao Desperados 3 iskljucio i dobio odmah 240 FPS :)


Cemu sluzi MSAA, sve je na off, ja sam stavio na 8x!?
Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
MSAA su u sustini ivice, kada je iskljuceno budu krzave, kada ukljucis, sto j veci broj, to sve izgleda lepse, ali je mnogo vise zahtevno po grafiku...ako ti radi dobro, ostavi na 8x, ako secka, smanji. :)
 
Nazad
Vrh Dno