Šta je novo?

iOS 14

Bice jos vise widgeta kako ko ih bude pravio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde ovo je faza 1 widgeta tako da se nadamo da ce biti bolji vremenom. Zamerka je sto ne moze iz stack da se izbace aplikacije jer mi ne treba mapa koja samo dodatno crpi bateriju :<
 
A ovo što su izbacilo favorites je toliko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*na stvar da nemam reči
 
A ovo što su izbacilo favorites je toliko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*na stvar da nemam reči

Slažem se, velika glupost. Kao i uklanjanje quick actions za tt, wa, viber... Na long pres sada ne izlaze kontakti [emoji849] Realno, jedino što valja je popup kod poziva i siri što nije preko celog ekrana. Ostalo baš mlako, ona ‘fioka’ za apps bespotrebna, widzeti još manje bitni... Sve u svemu bezveze updejt.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde ovo je faza 1 widgeta tako da se nadamo da ce biti bolji vremenom. Zamerka je sto ne moze iz stack da se izbace aplikacije jer mi ne treba mapa koja samo dodatno crpi bateriju :<

Može. Long press pa edit stack. Brišeš aplikacije svajpom na levo
 
Odlican apdejt. Sve mi radi kako treba. Baterija je cak kao i na 13ici.
 
Pretraga emojia ne radi ako imate samo Srpsku tastaturu. Mora se imati i engleska. [emoji849][emoji849]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l' instalirao neko 14 na starom SE-u? Pitam zbog baterije.
 
Na Xs odlicno radi, jos je fluidni telefon. Baterija ista. Jedino mi zanimljiv vidzet za prognozu, ostalo meeh [emoji38]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da i omogucen je firefox sync, meni to na 13 nije radilo.
 
Izbrišeš profil i čekaš narednu zvanicnu verziju. Ali od ovog trenutka će bete zapravo biti stabilnije od zvanicne verzije, pa ne vidim poentu brisanja profila.
 
Poslednja izmena:
Осим виџета за временску прогнозу и календар, све остало ми делује некако млако. Успео сам поставити Edge као default app, али Firefox не могу. Користим Edison mail али не може такође да се постави као default. Све је и даље флуидно, што се батерије тиче нисам још увек начисто али рекао бих да је иста у најбољем случају. Све у свему функције које већ одавно постоје на Андроиду али је Епл то упаковао као неку иновацију (као што и увек раде).


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ja sam na 12.0.1 zato i pitam posto znam koliko je losa na 13. Zao mi sto svojevremeno nisam presao bar na 12.4.x zbog bezicnih slusalica.
Ako je losija na 14 nego na 13 bolje da ne prelazim.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam zadovoljan sa baterijom. Od 6:30 do 15:30 mi je ostalo oko 55% baterije, oko 3h sot samo na 4G. I onda od 15:30 do 21:30. Oko 6:30h na 20% baterije. Inace dodjem kuci sa 75-80% sa 2:30h sot samo 4G. 7h i kad oduzmem ovo poslije 00:00 27 min, 6:30h.
Ali uvijek mi prvo koristenje i sot nakon azuriranja bude ocajno...

db88218076bcd6f38d92b909bd3d0a6e.jpg
1430d0fa9af66894e2c467348426eb69.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije baterija sjajna, nema dileme. Cekam da se slegne koji dan pre konacnog utiska.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
App library je odlicna stvar. Pobrisao sam sve nepotrebno i ostavio samo ono sto koristim svaki dan i widgete. Sve ostalo u app library sortirano odlicno. Veliki plus.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
4 meseca battery health na 100%, punim kad stignem, vucem se po beti i danas na zvanican update padne mi jedan posto
 
Zaboravih da napisem da mi je battery health 92%.
 
I men. 11 pro je u pitanju, koji je bas daleko od toga da bude mator. Ounim ga samo nocu.
 
Nakon update-a apple watch-u ne radi merenje pulsa ni ecg.. ne znam koji da mu radim..
 
Nije los iOS 14, sve je mnogo fluidnije i jako lijepo to sve radi.
Trenutno nisam bas odusevljen sa App Library.
Smart Stack widget je prva liga i fenomenalno radi. Mogli su malo ovaj Battery widget graficki prilagoditi kad se koristi jedan uredjaj ali ok. Bilo bi super kad bi u nekom od sledecih update-a imali opciju promjene nivoa transparentnosti ovih widgeta.
Sto se baterije tice, od jutros sam na 100% i za nekih 50ak min. mi je palo na 98% (99% je sistem izgleda odlucio da preskoci :) ). Vidjecemo kako ce se pokazati.
Back Tap je fantastican i fenomenalno radi sa i bez maske, double tap sam stavio za screenshot ali mi je default action sa dugmicima ostao a ne znam da li se to moze promjeniti...
Jos uvijek me nervira ovaj sistem aranziranja ikonica, nevjerovatno kako se ta nelagoda kod mene provlaci vec 12 godina :)
Siri orb animacija je prva liga :)
Sve u svemu, prilicno solidan update gdje mi je na prvu odmah ta brzina i fluidnost zapala za oko a koliko ce se to odraziti na trajanje baterije, vidjecemo.

Edit:
Moram jos dodati da mi je veoma bizarno sto su onako odvojili prvi red ikonica od docka, ne vidim neki poseban razlog za tu odluku...
 
Poslednja izmena:
Jel moguće aranžiranje aplikacija u app library?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne. Za to sluzi home screen.

Btw, jutros sam dobio 14.2 (!?) betu. Jel skinuo neko?
 
Poslednja izmena:
Nakon update-a apple watch-u ne radi merenje pulsa ni ecg.. ne znam koji da mu radim..

Znam da je prilikom aktivacije bilo potrebno da budeš na mreži (u državi) gde su te funkcije podržane. Valjda nije to, da moraš sada da putuješ negde da bi ti se omogućilo.
 
Да ли мора сваки пут да се листа скроз десно да би се ушло у App Library или има нека фора само са једним превлачењем као на Андроиду?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Да ли мора сваки пут да се листа скроз десно да би се ушло у App Library или има нека фора само са једним превлачењем као на Андроиду?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Ja sam obrisao sve stranice sem glavne pa mi jednim prevlačenjem ulazi u AL.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno