Šta je novo?

iOS 14

Na X sam dobio opciju display zoom. Nalazi se u display and brightness, poslednja opcija. Konacno mogu da dobijem krupnine ikine na pocetnom ekranu, ali neke aplikacije ne rade dobro sa ovime


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo instalirao na 11 Pro. Za sad radi odlično. Čini mi se da se aplikacije pokreću malo brže.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na ipadu mi je tražilo da ponovo podesim touch id i passcode. Iphone je prosao bez problema.
 
Sve u svemu, meni nista interesantno od ovog novog sem sto je razmak izmedju prvog reda aplikacija i onnih izdvojenih dole opet nenormalan kao sto ke nekad i bio, ako se ne varam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Battery health i nakon azuriranja ostao 100%, mislio sam da ce spasti za par procenata, ali nista i dalje 100% nakon 7 i po mjeseci. Sinoc sam do 1 cackao, ono sto sam primijetio je kao i Goran, da je nenormalna udaljenost izmedju docka i prvih ikona iznad. Onda folder se otvara dosta sporije, tj animacija predugo traje. Widgeti isto dobra stvar, pogotovo smart stack, app library isto korisna stvar za one koje ne vole previse ikona i foldera. Slika u slici prilikom poziva nakon xx godina. Podrska za 4k rezoluciju na YT, trebao bi YT izbaciti nesto slicno kao sto je imao i YT vanced, da se klip vrti,a da aplikacija ne mora biti otvorena. Tako da ima dosta interesantnih stvari, samo treba istrazivati.
 
Nista od toga ne koristim, widgete prestao davno na androidu jos. Slika u slici je ok i meni najkorisnija stvar onaj double tap nazad za gasenje ekrana da ne moram habati power dugme.[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odlican find za youtube!
 
Da li je jos nekom tražio reaktivaciju Facetime/iMessage prilikom update-a na 14? Drugar update-ovao i njemu nije reaktivirao, sve mu normalno radilo. Meni kad god izvadim sim opet mora da aktivira a sad mi se dešava i posle update-a. Jel ima neko podešavanje za koje ja ne znam koje radi uvek reaktivaciju ili je tako i kod vas?
 
Ne znam da li je još neko primetio, ali sistem je još fluidniji. Znam da je pre seckao ponekad kad prevučem na dole za search bar. Sada radi glatko ko bebina guza.
 
Ja sam radio factory reset posle i trazio je kad sam vracao backup


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko vidim pretraga Emoji-a nije dostupna a takođe u Weather aplikaciji nemamo one informacije o kvalitetu vazduha.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dostupna je pretraga emoji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako double tap otvori mi oci :) isto i to slika u slici kako se aktivira :)
Inace ovi widgeti i app library samo smetaju, posebno taj dodati “prozor”
Nista od toga ne koristim, widgete prestao davno na androidu jos. Slika u slici je ok i meni najkorisnija stvar onaj double tap nazad za gasenje ekrana da ne moram habati power dugme.[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Accecybility pa touch pa skroz dole pa imas double i triple
0ec736e026584f8af610c4b259f84ccc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back tap pa onda ovo
afaa52352ee493b6cac34aae5e664267.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala, dobro je da su ubacili ovo na androidu sam imao jos 2009 godine :)
 
Za sada je 14 bombona. Funkcionise dobro ali ostaje da se vidi kako i koliko ce bateriju urnisati
 
Poslednja izmena:
Ja se baš zbog baterije ustručavam sa ažuriranjem. Ali verovatno ću do uveče instalirati jer ne mogu da čekam..[emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene na 11-ici baterija isto drzi kao i na ios13, sve radi fluidno, za sada OK. Ne svidja mi se ovaj App Library, ova nova aplikacija Translate je odlicna.
 
Bez brige za bateriju, sigurno nije lošija od 13
 
Za sat vremena aktivne upotrebe telefona (deezer i IG) ode 8% sto je ok (plus na mobilnom netu)
 
Ok je ovo za floating video i da moze da se poziv stavi u pozadinu ako ne zelis da se javis. Ostale stvari mislim da ni necu koristiti ali ok je update, meni radi mozda malo lepse, za batt cemo da vidimo.
 
Sve radi super. Nemojte da brinete.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi 14 kao zmaj. Samo oni widgeti su malo bezveze. Ubacili su ih, al nema baš mnogo slobode sa njima niti mogućnosti.
 
Radi 14 kao zmaj. Samo oni widgeti su malo bezveze. Ubacili su ih, al nema baš mnogo slobode sa njima niti mogućnosti.

Widget za bateriju je glup do bola. Pogotovo ako imaš samo iphone i to je to. Vidi kolika su slova za procenat baterije:

45e33e90dc63d43fa402a03bd5c69b8c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam primetio i da su izbacili Favorites widger. Ili samo ne znam da ga nadjem?
 
Ja ne mogu da vidim favorites kada duze pritisnem ikonicu za pozive. Ne znam da li je bug ili su izbacili favorite kontakte.
 
Tako je i osmisljeno sto je Apple i izjavio. Ne da budu interaktivni, vec da pruze konkretnu informaciju i to je to. Ne vjerujem da ce se to promijeniti u buducnosti.
 
Nazad
Vrh Dno