Šta je novo?

iOS 14

Da li vama treba funkcionalan ili lep OS?
Nije provokacija, samo je reakcija na non-stop pozivanje na dosadan izgled.
 
Коначно и иос апдејтован на андроид фројо

OnePlus 7T
 
Nisu pogledaj bolje :) vidis detalji su veoma bitni ovo je sve samo ne finkcionakno... finkcionakan je bio do ios 10 kada su baterije trajale 6h sada na istom tel novom iz vakuma traje 3 :)
 
Slažem se da je važno koliko dugo traje baterija, ali ne videh da to pominješ....a dosadan izgled nekoliko puta.
 
iOS 14 BETA

Ovo je po meni njihov najbolji iOS do sada i utegnuce ga do jeseni. Meni sve aplikacije rade, ubih se testirajuci. Ima nekih malih nelogicnosti ali prva je beta. Jeste li provalili Sound recognition opciju? Prepoznaje lavez pasa, sirenu, zvono... odmah iskace notifikacija.
ac9277b78b6a6e80db80a59a7fb9f780.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni ne radi to probao sam juce i pustao zvukove na yt... baterija je 0 isparava 100% na ipadu za 3-4 h mislim da je ovo najgora naterija ikada na nekom iosu ,a pritom nije doneo skoro nista :) meni je dizajn veoma vazan jer ubije monotoniju uredjaja ovako od iphone 5 do dana danasnjeg furam idetican izgled telefona... smesno je i pod hitno tu moraju sa promene nesto jer dosadi , i ja da vozim bmw 4 god, promenicu jer svaki bmw je slican. Uzecu lexus em je bolji em lepsi ...

A sudeci kako je apple krenuo na trziste dobijamo jos jedan android , veoma nepouzdan, prenapumpan glupostima, bez ideje za dizajn bukvalno sve nabacano kao u kontejneru... od mene ocena 2 za ovaj ios od 10... zasto pre svega za ovaj jadan dizajn , potom toliko mali napredak za godinu dana da je to jezivo, potom jezivu bateriju pocevsi od ios 12 ne mogu da ispeglaju autonomiju vec je sve gora... verujem da se saga nastavlja i sa 14 baterija jos gora i iphone 7 sot 2 ipo h kao tenutno 6s... tuga
 
Poslednja izmena:
Rekao si barem pet puta. Shvatili smo.
 
Ne znam za vas ali ja bas nikad nisam ni zahtevao "novi dizajn", da nesto oni rade da meni ne bude monotono itd. Presao sam na Apple jer ne zelim da se akam, sve mi radi out of the box i ne zelim nikad vise u svom zivotu da udjem u neki task menadzer niti da podesavam razne zezancije. Verujte mi ja ni screen ne menjam. E sad, ne kazem to zato da se pravim pametan, vec sto verujem da je vecina korisnika ios slicnog razmisljanja, bar ono sto vidim oko mene (a u mom okruzenju na 10 telefona 8 je Apple). Tako da verujem da ce ovo biti kao i sa svakom promenom, docekano na noz od nekolicine, vecina ce samo da nastavi da koristi telefon i to je to.

E da, za ovih x godina misli da u zivotu nisam usao u setting za bateriju na ios :) Ne znam ni gde je ovako napamet, koristim danju, punim nocu i to je to. :)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: iOS
^ Prvi pasus potpisujem od rijeci do rijeci. Da me interesovali widzeti i promjena ikonica, kao i slica u slici i etc., uzeo bih neki android.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Mislim da si u pravu Mare. Vecina je navikla i ni ne zeli promene. A davanje novosti na kasicicu je uvek bilo poznato za Apple. Mene je toliko uvukao ekosistem, da vec ne bih voleo ni da izadjem iz njega.. uspeli su :)

 
Poslednja izmena:
Ovo je po meni njihov najbolji iOS do sada i utegnuce ga do jeseni. Meni sve aplikacije rade, ubih se testirajuci. Ima nekih malih nelogicnosti ali prva je beta. Jeste li provalili Sound recognition opciju? Prepoznaje lavez pasa, sirenu, zvono... odmah iskace notifikacija.
ac9277b78b6a6e80db80a59a7fb9f780.jpg
Koja je poenta funkcije sound recognition?
Ili je namenjena gluvonmemima?
 
Namenjena je ljudima sa oštećenim sluhom i onima koji koriste slušalice pa možda ne čuju spoljnje zvuke.
 
Da, objasnio je Falcon, hvala. Apple ozbiljno radi na inkluziji ljudi sa posebnim potrebama. Videli smo u iOS 13 kako su odradili Voice Control sistema.

Privatnost su podigli na visi nivo sada. Lokaciju mozete da podesite da bude precizna ili da bude otprilike.

Ono sto je izazvalo malu paniku. Svaki put kada kopirate nesto i udjete u neku aplikaciju izadje vam obavestenje da ta aplikacija koristi vas clipboard. Meni je upravo izaslo obavestenje da tapatalk koristi moj clipboard kada sam dole kopirani link nalepio ovde:
https://www.reddit.com/r/iphone/com...urce=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf
Ne postoji opcija da se iskljuci. Tako funkcionisu npr aplikacije za passworde ili ako youtube prepozna da ste kopirali neki link. Ali dobro je znati sta se desava u pozadini.

U Wifi podesavanjima moze sada da se maskira mac adresa (use private address opcija).

Kada vam neka aplikacija trazi pristup slikama ima opcija da date pristup samo odredjenim slikama.

Ostale finese tipa da se tapne zadnja strana telefona da bi se neka akcija pokrenula, podesen mirror za selfi, manje dosadna notifikacija za poziv, slika u slici, prevodilac, izvestaj o pracenju u safariju. Mape su poboljsane ali naravno samo za odredjene zemlje. Weather je poboljsan, apple je kupio dark sky pa su i neke opcije i tu ubacene. Naravno, opet nismo region koji moze uzivati u svim funkcijama. Shortcutsi su poboljsani, trebalo bi “okidaci” da rade bez nase interakcije. Videcemo u praksi.

Dizajn ne bih menjao. Oni sa svakom verzijom i podverzijom naprave gomilu promena ikonica i podesavanja, samo sto vecina to ne vidi. Najbolje to prikazuje onaj lik na youtube everythingapplepro koji uporedjuje verzije. Za iOS 14 jos nije izbacio opsezniji review.

I ne zaboravimo da se iOS 14 prvenstveno pravi zbog novih uredjaja koji izlaze ove jeseni.
 
Verujte mi ja ni screen ne menjam.
E da, za ovih x godina misli da u zivotu nisam usao u setting za bateriju na ios :) Ne znam ni gde je ovako napamet, koristim danju, punim nocu i to je to. :)
To je i na Androidu, prosecan korisnik ne menja nista nit ulazi u settings. Ukljuci telefon, skine aplikacije koje koristi i tera tako. A takvih ima najvise.
 
Mene jedino odusevljeva podrska za jako slab A8 procesor u ipad mini 4 ... mada i nije da je obogacen nekim novim funkcijama, ali eto ima je :-D
 
Policija nekog ganja kod mene u kraju:

3f50742a37fc8d5579ff319bb383c1a1.jpg


Ovo bi obradovalo mnoge a posebno Igora ali kontam da je opcija samo za CarKey :)

c2d26d0cd66679975005f4cb2fa340a1.jpg
 
Radi i sa novom peticom, opusteno ;)
 
Lepo radi ova ios14 beta. I baterija je ok. 11 pro max


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

BMW is excited to announce the availability of Digital Key for iPhone in 45 countries for a broad range of models: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M and Z4 if manufactured after July 1st 2020. Compatible iPhone models will be iPhone XR, iPhone XS or newer and Apple Watch Series 5 or newer.
 
Ne mogu da pošaljem poruku. Sada da li je do ios-a ili mreže nemam pojma juče sam mogao. I kada isključim wifi ne prikazuje 4g ikonu u pitanju je 6s.
 
Коначно и иос апдејтован на андроид фројо

OnePlus 7T
I ovakve pošalice smaraju već... Apple je imao widgete na os x mnogo pre nastanka androida, tačnije od 2005-te... mislim da su ih prvi i uveli

onda ih je preuzeo i Microsoft na Visti ako se ne varam, pa tek onda Google prekopirao nekog od ove dve kompanije u implementaciji za mobilni os.
Al mogu da se složim da su tek na androidu dobili funkcionalnost i smisao koji imaju danas.
 
Nazad
Vrh Dno