Šta je novo?

iOS 14

Ma ne mislim da greje nego radi kao munja, ne boj se[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ovo je manja zakrpa, ja sam instalirao. [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ово се односи на баг где се ресетују default апликације након рестарта телефона. Тако су бар навели у опису.

Појавила ми се опција NFC Tag Reader са верзијом 14. Интересује ме да ли служи искључиво за Apple Pay или такође за комуникацију са другим уређајима (слушалице, дигиталац...)?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Jel ima neko problem sa proximity senzorom u toku razgovora? Malo radi, malo ne radi i to u toku istog razgovora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Možda bi mogli, kad pišete o dobrim ili lošim stvarima da napišete i o kom je telefonu reč.Nema samo jedan tel. IOS14
 
Kontam da je rano ali na ovom 14.0.1 baterija kao da je jos bolja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Možda bi mogli, kad pišete o dobrim ili lošim stvarima da napišete i o kom je telefonu reč.Nema samo jedan tel. IOS14

Pardon, to sam zamerao drugima, a sad ja napravio propust. 11 Pro Max je u pitanju, al' videću kako sad funkcioniše, posle ažuriranja i restartovanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima neko problem sa proximity senzorom u toku razgovora? Malo radi, malo ne radi i to u toku istog razgovora.

Ja, izluđuje me :) Često mi se upali ekran zbog neke notifikacije u toku poziva ali se ne ugasi. Instaliram sada 14.0.1 pa ću videti da li je i dalje prisutan problem.
Još jedan bug koji je izazvan novim feature-om. Pošto sada notifikacija o pozivu ne zauzima ceo ekran dok je telefon otključan, ako prihvatim poziv, ostajem u aplikaciji u kojoj sam i to vrlo često sa uključenim ekranom gde obrazom klikćem po ekranu.

Može li se ikako isključiti paljenje ekrana zbog notifikacija dok sam u pozivu i koristim telefon normalno, na uhu?
 
Meni jos nije stigao update


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozes jedino izabrati da otvara fullscreen prilikom poziva.
 
Pa to je to, otprilike je potrebno da svaku noc u isto vrijeme stavis na punjac i nakon par punjenja npr od 23:00 do 06:00 ne napuni telefon odmah u 01:00, vec napuni do 80% i sat-dva prije budjenja napuni do 100%. Prije je bilo potrebno da lokacija bude konstantno upaljena kako bi telefon "znao" da sam na istom mjestu u isto vrijeme, sto je bilo suludo. Sad ne palim lokaciju i radi kao singerica. :D
 
Ok definitivno je poboljsana baterija na ios14.0.1 na ip11pm
 
Morao sam sa obrisem profil za skidanje bete pa je tek posle doslo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja, izluđuje me :) Često mi se upali ekran zbog neke notifikacije u toku poziva ali se ne ugasi. Instaliram sada 14.0.1 pa ću videti da li je i dalje prisutan problem.
Još jedan bug koji je izazvan novim feature-om. Pošto sada notifikacija o pozivu ne zauzima ceo ekran dok je telefon otključan, ako prihvatim poziv, ostajem u aplikaciji u kojoj sam i to vrlo često sa uključenim ekranom gde obrazom klikćem po ekranu.

Može li se ikako isključiti paljenje ekrana zbog notifikacija dok sam u pozivu i koristim telefon normalno, na uhu?

Ovo i mene xtremno nervira.
 
Kod cure na ios 14, iphone 11 pro. Juce ujutru u 6 skinut sa punjaca. Sinoc u. 11 stavljen na punjenje. Bolji sot nego kod mene na pro max. 20-80 4g i wifi [emoji23][emoji23]. Onda ovi sa n20 ultra kazu koristim instagram i fb i misle baterija top, 5h sot. E znalci...

00087b7190d773b6c91f2fa0d5b2ecf0.jpg

2b2714026148a0638054a053780012bd.jpg

d0ec8e7cf003c02a43c9b1a275ff571b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja na 14 imam sledece bugove:

- kada mi stigne email na Gmail-u, pojavi se notifikacija na ikonici. Udjem u Gmail, procitam mail, obelezen je kao procitan, izadjem, i jos neko vreme na ikonici stoji kao notifikacija. Nekada se ponasa ovako, nekada ne.

- zove me na mobilni nepoznati broj, ali mi prikazuje kao da me zove zadnji poziv iz istorije, i to sa Vibera. Nakon razgovora, u listi poziva stoji ispravan broj. Desilo se jednom, retko imam tel pozive.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izasla je 14.0.1 , verovatno su neki bagovi ispravljeni. Meni je danas ponudio prilikom aktivacije novog telefona.

Inace, od 14ice je default enkriptovanje DNS-a, i ako neko koristi sopstveni resolver kao Pi-Hole, dobija poruku od narusenoj privatnosti. Takodje , default podesevanje je i promenljiva MAC adresa, i pretraga black listed sajtova sa procurelim siframa .
 
Poslednja izmena od urednika:
Kriminalna baterija i na 14.1. Pro max.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije mi jasno sta se desava sa Apple-om. Svojevremeno kada sam odlucio da kupim prvi smart telefon opredelio sam se za Apple bas zbog stabilnosti iOS-a kao i dugotrajnog apdejta za iPhone telefone. Ovo u poslednjih nekoliko verzija iOS-a se pretvorilo ne mogu da kazem u kuknjavu ali to vise nije to kao sto je bio na primer iOS 8 ili 9(ili raniji ali to ne znam jer nisam imao tada iPhone).
Da me ne napadate odmah razmisljam da i sledeci telefon bude iPhone ali ovo sta se radi sa iOS-om stvarno nema smisla. Ono sto znam jeste da sigurno vise necu apdejtovati verziju iOS-a koji bude dosao na novom iPhone-u. Jer svaka sledeca je izgleda losija za takav telefon. Jer sta vredi meni tih 5-6 godina podrske ako cu se nervirati sa svakom novom verzijom iOS-a.

Naravno ovo je samo moje misljenje. I izvinjavam se moderatorima sto sam malo skrenuo sa teme.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, svakom novom verzijom prestaju da budu ono sto su nekad bili i to sad vise ne mogu da opravdaju ni sa cim a pogotovo cenom.Ne mogu reci da m inesto ne radi, baguje ili slicno ali sve sto dolazi u poslednje 2,3 g je nekako mlako i siromasno. Android takav od verzije 7 , zato sam i presao ovamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja na 14 imam sledece bugove:

- kada mi stigne email na Gmail-u, pojavi se notifikacija na ikonici. Udjem u Gmail, procitam mail, obelezen je kao procitan, izadjem, i jos neko vreme na ikonici stoji kao notifikacija. Nekada se ponasa ovako, nekada ne.

Ovo se kod mene desavalo i na iOS13. Kad bolje razmislim, posto mi se jaaako dugo desava, vrlo verovatno je bilo i na iOS12. Kad se desi i badge ostane vidljiv, stoji tako do sledeceg procitanog mejla kad se opasulji i skine ga.
 
Upravo tako, svakom novom verzijom prestaju da budu ono sto su nekad bili i to sad vise ne mogu da opravdaju ni sa cim a pogotovo cenom.Ne mogu reci da m inesto ne radi, baguje ili slicno ali sve sto dolazi u poslednje 2,3 g je nekako mlako i siromasno. Android takav od verzije 7 , zato sam i presao ovamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Поента је у томе што касне са неким функцијама поприлично и онда када људи очекују нешто ново схвате да су уствари добили оно што други већ годинама имају на другој платформи. Лично такође не могу рећи да сам одушевљен новом верзијом јер заиста је Deja Vu, притом имам и службени телефон Андроид. Али оно што морам признати јесте да имају у обзир и уређаје старе по пар година који и даље раде флуидно након толико времена. Ево моја осмица и даље одлично шљака, нема сецкања, багова и слично. Е сад питање је како би радио да је у питању неки mid-range chipset, пошто Ајфон уграђује само последњи односно најновији chipset у сваки телефон који избаци.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ali to se sve ocekuje od njih,. Znam da to radi kako treba i na 4,5 generacija starim telefonima. Problem je sto je stabilnost, da sve radi kako treba bez ikakvih intervencija sa moje strane, ne radi vise kako treba. Na Androidu sam budzio svasta nesto da radi kako treba ili bar priblizno. Presao na Iphone zato sto je sve funkcionisalo besprekorno bez ikakvih budzotina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce napunjen u 06:30. Sinoc u 23:00 40% baterije. Od 10 do 17h 4G oko 2h sot, ostalo wifi. Nije lose na 14.0.1.

41fcadee6753ce1212e8571b175bd421.jpg

2e9961f181dd4ef59bb2f6e54928b9e4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam o čemu pričaju ljudi ovde meni 14-ica radi bolje od 13-ice. Moji uređaji su iphone 7 i iPad air 2. Bolja je i baterija, fluidnost interfejsa, sve.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno