Šta je novo?

iOS 14

frostonja

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
12.02.2002
Poruke
1,235
Poena
675
Moja oprema  
Laptop
Lenovo T490s
Tablet
iPad Pro 11"
Mobilni telefon
iPhone 11 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch series 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
https://www.apple.com/ios/ios-14-preview/

Danas predstavljen, developer beta 1 dostupna (moguc OTA update uz download profila), public beta u Julu.

Podrzani isti modeli iPhone-a kao i za 13 (od 6s do 12).

Meni licno dovoljan razlog da zrtvujem jailbreak i dobijem stvari fabricki.
 
Ono kad na prvu betu lik napise djubre i razocarenje. Pa sta ocekujes od prve bete? Da radi kao i stable verzija?

Prestani sa tim pausalnim i prevremenim ocenjivanjem a non stop si na betama. Neki koji citaju tvoje postove u ovom apple podforumu ne znaju da ti koristis beta verzije i pomislice svasta.
 
Meni je dubre, samo na osnovu ovog previewa sto je okacen. Da sam hteo Windows Phone, koristio bih Windows Phone, a ne iOS.
 
Konačno mogućnost da se widgetima koliko toliko razbije monotonija home ekrana...like it

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Meni je dubre, samo na osnovu ovog previewa sto je okacen. Da sam hteo Windows Phone, koristio bih Windows Phone, a ne iOS.

Slično i ja razmišljam, ali će nam ostaviti opciju da ih ne koristimo tako da možemo zadržati trenutni izgled.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Docekali smo i da moze da se postavi default third party browser i mail client.

Set default email and browser apps. With iOS 14, you can set a third‑party app as the default email or browser app systemwide.
 
Ono kad na prvu betu lik napise djubre i razocarenje. Pa sta ocekujes od prve bete? Da radi kao i stable verzija?

Prestani sa tim pausalnim i prevremenim ocenjivanjem a non stop si na betama. Neki koji citaju tvoje postove u ovom apple podforumu ne znaju da ti koristis beta verzije i pomislice svasta.

Isto sam pomislio, i vec krenuo da pisem. Ali rekoh koji se cimam. Par sati koriscenja bete, i vec je djubre, bez ikakvih navoda, sta to ne valja..

A pogotovo za widgete. Iskljucis brate i ides dalje kao da ih nema. Meni se recimo svidja da ujutru prikaze calendar, posto to prvo gledam, a kako izgleda, naucice vremenom, da mi je to vazno. A i slazem se sa Proday, konacno da malo drugacije izgleda home. Dosadilo je vec.
 
https://youtu.be/WRXijP_D3_M

Samo jedan u nizu prikaza, za pocetak. Meni je odličan za sada, nema bugove kao prethodne beta 1 verzije, zrtvovao sam jailbreak zbog mini siri, widgeta i konacnog uvođenja bannera za pozive. Nisam primetio povecanu potrosnju baterije, jedino ponekad, ali ne u svakoj aplikaciji, zna da secka scroll pred kraj.
 
Ne mogu da verujem da nisu mogli izmeniti nterface...
Sad ce neko reci da postoje widgeti, ali mi je vec muka od "home screen-a" i ostalog od IOS-a 7
 
Poslednja izmena:
Ono kad na prvu betu lik napise djubre i razocarenje. Pa sta ocekujes od prve bete? Da radi kao i stable verzija?

Prestani sa tim pausalnim i prevremenim ocenjivanjem a non stop si na betama. Neki koji citaju tvoje postove u ovom apple podforumu ne znaju da ti koristis beta verzije i pomislice svasta.

Citaj pazljivo ceo sistem je razocarenje , matori dizajn, nista novo ne donosi, ovi widgeti su smece bez grama ideje, monoton os do dna... e to je smece... videces u tekstu gore da pise radi OK ALI.. dzabe kada je ceo os gadan i dosadan.
 
Poslednja izmena:
Njsta za sad... imamo ios iz 2013 godine sa jos ruznijim widgetima.. kao i control centrom... ocekivao sam isti kao na macos.... ali...

Meni je toliko gadan ovaj search, ne znam koja je poenta ovakvog izgleda promenise ga tako sa izgleda ISTO kao na ios 7 :-D na ipados... sve u svemu gomila nejasnih poteza, redizarniraju macos 2x ios 0 za ovih 7 god.

39A11207-EFE5-4735-BBED-5033BC7F235C.jpg

Widgeti, nekad smo mogli da menjamo velicinu bez da se cimamo, sada toga vise nema... sada odaberes izgled i to ti je sto ti je (stock widgets) dok 3rd i dalje imaju stari look ... ne znam za vas ali ja sam ocekivao redizajn ovog monotonog dizajna... ikone su smorile mislim 99% korisnika, a o ovim gadnim widgetima ne zelim da pricam... 0 za dizajn
 
Poslednja izmena:
Pa u neku ruku, ovo je onoliko promena koliko se i najavilo/ nagadjalo. Jos od ranije su zvanicno potvrdili da se ide na optimizaciju i peglanje umesto na redizajn. Funkcionalnost i unapredjenje rada u ekosistemu (Airpods kao najbolji primer trenutno i rad sa svim uredjajima). Mislim da je pogresan pristup i ocekivanje da je poenta ios 14 u RE-dizajnu...
 
Od ios 10 se ceka redizajn i pni najavljuju optimizaciju ... ios 13 je trebao dobiti redizajn dobili smo zaista napredan os za ipade vreme je da se uradi nesto i na polju dizajna ios em je postao monoton em lose radi(13.x) em ios 14 ni jedan jedini bug nije zakrpio koje vuku od druge bete 13... ja optimizaciju ne vidim , kao ni novi dizajn... bukvalno ovo je cista glupost od azuriranja...
Mislim da manji upgrade ili downgrade po pitanju dizajna u istoriji iosa nije bio..
 
Poslednja izmena:
Ja nisam ocekivao masivan redizajn ( mislim da niko ko prati, a realan je nije) i nisam ni zeleo jer mi ovaj odgovara... Trebalo mi je malo više mogućnosti prilagodjavanja i to sam sad dobio da prakticno ne moram da ulazim u većinu aplikacija što je vrhunska stvar... Widgeti su mi super i bas mi služe za to da brže dodjem do info koja mi treba, vremenom ce biti jos bolji.. Konacno su ubacili baner za poziv i vrhunska je stvar, bukvalno da nista nisu dirali ja bih sa tim bio prezadovoljan jer sam milion puta u toku neke bitne operacije bio prekinut pozivom...
Mini Siri je takodje nesto sto mi je uzasno bitno i olaksava koriscenje jer bukvalno sve radim preko nje i uvezan sam u ceo ekosistem, sto znacajno olaksava stvari ali kosta...
Do sada nisam primetio nikakve bugove sem tog lagovanja skrola...
 
Ma ne zezaj ios je prezreo za redizajn... dizajn smece 14 je veliki dowgrade po pitanju dizajna i potreban je hitan redizajn ikona... dosadili su i treba biti realan. Widgeti su smece hteo da priznas to ili ne... bez grama ideje sve napumpano na hs i ne lici ni na sta... onako iskreno govoreci od kada ih je jony napustio postali su smetliste dizajna... today sam koristio i koristicu widgeti su ruzniji nego na 13, control centar ruzan da ruzniji ne moze biti vuce se od ios 11... macos me je prijatno iznenadio... ios... Ne

Evo pocele sprdnje... svi smo pljuvali dizajn windows phone-a sad nam je to “lepo” ma vazi gadno je..

45FDF9C0-1CCF-4326-9FE6-CE5846A90A37.jpeg

I Opet cu reci bolje je reseno kod wm nego na ios-u ...
 
Poslednja izmena:
Setite se da je u vreme izlaska iOS 7, macOS još uvek bio u starom ruhu do izlaska Yosemite-a.

Tako da polako, biće sledeće godine redizajn iOS-a u stilu macOS Big Sur.
 
Dobise 2 redizajna ios nista... vreme je vec sad za novi dizajn.. i pod hitno da promene ove widgete... edit widgeta ne postoji(velicina i izgled) vec mora da se doda novi a stari brise...

^ fali pogledaj na 6.7 inca koliko uzalidno bacenog prostora... a sve to mozes i na today view ... bukvalno ono sto smo pljuvali kod windowsa ubacili su u ios... meni licno je ovo teska glupost i da su ios 14 mogli daleko bolje da odrade ... resenje sa 3D touch je majka... ovo sada je jad i beda...

Ipad Os je smehotres...
 
Poslednja izmena:
Na koja 2 redizajna macOS-a misliš?
Ukinut je skeumorfizam sa Yosemite-em, posle su bile samo sitne promene, kao i kod iOS-a od iOS 7 na ovamo.

Na iPad-u mi se sviđa mogućnost kopiranja pisanog teksta i konverzija istog u štampani.

Za iPad ih briga da još nešto budže, kad im je samo Microsoft Surface konkurencija.

Generalno je tačno da je macOS dobio više, što kroz sam sistem, što budućim prelaskom na Apple čipove.


Inače, ja sam se nadao da ćemo dobiti neko rešenje u interfejsu za visoke ekrane telefona. Nešto kao na Samsung OneUI, gde samim skrolom opcije siđu u donju polovinu ekrana.
 
Poslednja izmena:
Sada su dobili nove ikone... i ako. Nije velika promena bar nesto ovo je brate dosadilo totalno.... po
Prvi put zelim jb da stavim ikone sa macosa ...

Sto se tice kopiranja tekst pisanog.. koristicemo to jednom u nikad... a mozda ni tad. :)
 
“Biseri” pa zna se za ovo sta je skriveno?
 
Još uvek ne može da se promeni grid i da se stavljaju ikonice gde hoćeš?
Phone app nisu ni dirali sem ovoga da konačno dolazni poziv ne zauzima ceo ekran?
Control center i dalje swipe down iz gornjeg dela, nema kao na jailbrake-u da moze iz donjeg dela da se otvori?
I dalje back samo sa levog dela ekrana, ništa multi levo-desno?
Swipe down i dalje isključivo search opcija?
Meni su ovi widgeti u principu ok, podseća na WP ali su bar lepši grafički. Valjda će i više aplikacija vremenom da napravi neke korisne widget-e.
Konačno mali siri i pip mod, je l radi on za jutub?
 
Sada su dobili nove ikone... i ako. Nije velika promena bar nesto ovo je brate dosadilo totalno.... po
Prvi put zelim jb da stavim ikone sa macosa ...

Da budemo precizni velika vecina ikona za Big Sur je potekla sa iOS-a kako bi iOS i macOS imali unifikovan interfejs. I vecina kozmetickih promena kod Big Sur-a upravo sluze da bi se izjednacio design language izmedju Apple-ovog mobilnog i desktop OS-a. Tako da ce pre biti da macOS prilicno kasni sa dizajnerskim promenama u odnosu na iOS nego obratno, sto je i logicno jer veci profit ostvaruju od mobilnih uredjaja.

icons.jpg

Tako da ne razumem sto bi stavljao ikone sa mac os-a kada su sada identicne (osim nerazumnog drop shadow-a na odredjenim) kao sto su na iOS-u godinama?

Bez hejta ovaj homescreen deluje kao android 1.6 xda hindu edition

Izuzetno ruzno, ruku na srce ovde je vise do coveka koji je kastomizovao izgled nego do samog OS-a. Mada generalno se grozim kada vidim sta ljudi rade sa desktop-ima/home screen-ovima ali njihovo pravo, ako njima tako odgovara meni jos bolje dokle god ne pokusavaju druge da ubede da je to "lepo".
 
Poslednja izmena:
Ne bih se slozio sa dizajnom 3x su promenili dizajn ios 1 ;-) proveri... mogli su ovakve ikone i na ios malo da osveze ovu monotoniju... evo iskreno smorio ne je izgled iosa a pored mene jos 99% ljudi i stalno se pita kada ce taj redizajn
 
Ne bih se slozio sa dizajnom 3x su promenili dizajn ios 1 ;-) proveri...

Uvek je OSX uz kasnjenje pratio dizajn iOS-a. Od Leoparda preko Yosemite-a (koji je donekle ispratio iOS 7 dizajn estetiku) pa sada do Big Sur-a (koji sada u ogromnoj meri podseca na iOS, sto po ikonama, sto po istoj upotrebi translucency-ja, sto po vecem prostoru kako bi elementi interfejsa bolje disali - to mozda cak i daje neki hint da se MacOS prilagodjava touch kontrolama).

mogli su ovakve ikone i na ios malo da osveze ovu monotoniju...

Pa iste su ikone na Big Sur-u kao na iOS-u, sta da menjaju? :D Na screen-u koji sam okacio - gornji red ti je Catalina, donji red Big Sur (s tim sto Finder i Launchpad na iOS-u ne postoje). Safari, Messages, Mail, Maps i Photos su ti identicne ikone na Big Sur-u kao i na iOS-u (uz zbunjujuci, nicim izazvani i nigde u okviru OS-a ispraceni drop shadow na Messages i Mail aplikaciji).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno