Šta je novo?

iOS 14

Pozdrav svima. Zanima me da li postoji mogucnost da se nekako podesi da ponovo imam one skracenice za pozivanje? Ranije sam mogao da izvucem na ekran bitne kontakte i samo kliknem za poziv, sada to vise ne mogu da nadjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na osnovu serijskog broja našao sam da je telefon proizveden u drugoj polovini 2019., dakle, pre oko godinu dana ili nešto malo manje.
Za uslove u kojima je čuvan ne znam, niti iko to može da zna u potpunosti.
Ali je simptomatično da je neposredno posle prelaza na iOS 14 battery health skliznuo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[/QUOTE]

U suštini, taj BH ti je bio takav i pre ažuriranja, samo je baterija proverena i procenat prikazan nakon ažuriranja(jer tad sistem radi checklist pa između ostalog i baterije).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Žao mi je jedino što u app library ne postoji tab ‘recently used’ umesto recently added
 
Ugasim bluetooth u settings i internet zakucava brzinu. Sa upaljenim bt ni upola.. Pa ovo je cirkus.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ugasim bluetooth u settings i internet zakucava brzinu. Sa upaljenim bt ni upola.. Pa ovo je cirkus.


Sent from my iPhone using Tapatalk

debbf27d22982bae3bbdd060bb317d72.jpg

Evo kod mene razlike bez i sa upaljenim bt


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kazu od iphone 6, bt i wifi koriste isti hardver stoga postoji problem na 2.4 ghz wifi, na 5 ne bi trebalo biti problema. E pa ovo je cirkus [emoji23].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Primetio sam da više na dugo pritiskanje Phone aplikacije za pozive više ne iskače popup sa omiljenim kontaktima. Nadam se da to nije feature, već bug i da će ga ispraviti.

Inače sam zadovoljan 14-om na prvu loptu, a pre svega onim stack-ovanim widgetima. Interesantni su za motanje :D A konačno mogu da imam i widget za kalendar i za podsetnike kao na Windows 10 phone-u. Nadam se da će dodati još neke widgete i sto neko reče ovde, opciju za podešavanje njihove transparentnosti il slično. Još su mi korisne stvari i pinovanje threadova u porukama, reply-ovanje na neke konkretne poruke, kao mogućnost podešavanje akcije na lupkanje poledjine telefona i naravno povećanje zooma slika. Onako mali predjasnji me je stalno nervirao :)

Kakvo lupkanje poledjine telefona, otvori mi oci :)
 
I ja i dalje ne mogu da rešim favorites. Kako to preko prečica da rešim jer sam čuo da može?
 
Mozda mislis na ovo: Shortcut, pa ides na +, izaberes phone i odredis kontakt.

a07d79f2d3fcd8e927804b2692cb69c1.jpg


Nakon toga shortcuts mozes dodati kao widget.
 
Poslednja izmena:
80% na wifi, 20% 4G. Napunjen na 100% juce u pola 10.
Trenutno 40%. U 23:00 56% bat, probudio se sa 54.

92140b5782cb73e9dc8ca3b4414abcc8.jpg

3b70aa05654fe12ebcf31d6dda40e111.jpg

674016faf8c3a051515d6762d3afa691.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Face id brže i bolje radi, jel neko primetio? A baterija možda malo lošija. Iphone 11
 
Poslednja izmena:
Greje mi se telefon previse izmedju jabuke i kamere. iPhone Xs. Znaci u roku od minut od otkljucavanja na hladan telefon on je vec topao na dodir,tako mi nekako stoji prst.
 
Greje mi se telefon previse izmedju jabuke i kamere. iPhone Xs. Znaci u roku od minut od otkljucavanja na hladan telefon on je vec topao na dodir,tako mi nekako stoji prst.

Meni se prvi dan isto grijao, ali kako izlaze azuriranja za aplikacije, prestalo je. Mozda koristis neku app koja ili baguje sa ios14 ili je jednostavno lose optimizovana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isključite widget za mape. Čak i u steku ako ih imate. Mislim da one jedu bateriju ako su kao widget jer stalno lokaciju uzimaju radi putanje do kuće. Meni je pomoglo to da mi baterija traje normalno.
A nervira me kad navijem alarm više mi se nigde ne prikazuje tekst da će zvoniti ujutro kao što je bilo u Up next u kalendaru pre.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mene nervira ovaj manji widget kalendar, kad se klikne ne otvara njega, vec upisane dogadjaje ili sta vec.[emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A mene nervira sto mi sad ne radi ovaj video pop up ili kako vec zovu a radio je prvi dan. Samo ode dole, pojavi se za sekund u uglu i ugasi se, a ovo je razlog:

https://www.google.com/amp/s/www.theverge.com/platform/amp/2020/9/18/21445912/youtube-videos-website-picture-in-picture-ios-14-google-apple-premium
 
Poslednja izmena:
Za sada 14ica radi super kod mene na Xu. Jedino mislim da mi nešto opasno jede net. Poslednjih 4/5god mi se nije desilo da potrošim sav net iz paketa, juče stiže poruka da je potrošen. Kako mogu videti šta mi jede net? Ima li neko predstavu šta može od stock aplikacija sad na 14ici da troši? Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam zadovoljan sto konacno ponovo radi weather widget bez ukljucene lokacije.
 
Za sada 14ica radi super kod mene na Xu. Jedino mislim da mi nešto opasno jede net. Poslednjih 4/5god mi se nije desilo da potrošim sav net iz paketa, juče stiže poruka da je potrošen. Kako mogu videti šta mi jede net? Ima li neko predstavu šta može od stock aplikacija sad na 14ici da troši? Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Settings/mobile data pa vidis sta je koliko koja app potrosila


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nista ne vuce bateriju, nista u background-u ne pokazuje da pravi problem a ipak osetim da je baterija dosta losija na 14 , u pitanju Pro max.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Takodje... imas na yt test kanal sa 50k pratilaca, meni je tacno na iosu gdje ima najvise bodova bila najbolja baterija, mislim da je 13.4.1 jer sam tad negdje i uzeo telefon. Dok na iosu 14 se srozala posteno. Ali sta je tu je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesu li to omogucili upload fajlova sa tableta?
 
6s, battery health 83%
919cc261ab9ee17d3fd698ff3ae687e0.jpg

Ne vidi se na slici, razgovor i yt su povukli dosta vise vremena, al ove tri izgleda vuku najvise baterije. Deluje mi da je baterija jedno 10-tak posto losija nego na ios 13. Telefon skinut sa punjaca oko 10 sati jutros.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baterija je za mijenjanja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imate li situaciju da ne dobijate notifikacije na Facebook messenger-u od prelaska na 14? Bio je danas i update ali i dalje mi nije resilo problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gmail dobio update, sada se može postaviti kao default email aplikacija.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja sam postavio a i dalje mi otvori apple mail


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Има ли још нека мејл апликација да се тренутно може поставити за default? И мапе?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno