Šta je novo?

iOS 14

Jos kada bi FaceID radio sa maskom, zbog placanja u prodavnicama :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa lepo uradis dodatni faceid sken sa maskom i to je to!
 
Ne možeš snimiti lice s maskom!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne može skroz, ali može kada se otkrije samo nos. Ja sam stavio alternative sa maskom preko usta, i otključava.
 
Cini mi se kao da Face ID i generalno sve ostalo brze radi na ovom 14.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Takodje. Baterija na satu mi drzi dosta bolje. Sa 14.0.1 i 7.0.2 na satu se bas puno trosila. Sad je na 73%, a inace bude 55-60 u ovo vrijeme. A na tel cu vidjeti za par dana kakva je na 4G. Ali djeluje sve fluidnije i tastatura nema lag vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam iphone se ios je 14 Telefon puni normalno sporo
Kad se koristi telefon brzo pada procenat baterija tj trosi brzo
Baterija je original desay 86% helt ima
Da li je mozda sto hladno bilo u sobi?
Posto telefon bio u sobi gde bilo dosta hladno?
 
Poslednja izmena:
Прешао на 14.1 и одмах сам приметио да ми Weather Widget не приказује информације. У самој апликацији све ок кад уђем али овако изгледа Widget...

e852ddfeb65c156f560f8d0fee8fa53a.jpg



Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Ovo se meni dešavalo i pre 14.1 update-a
 
Imam jedno pitanje iphone se , stack widget uvek nudi razlicite vidzete u cemu je fora ? Npr nekad je tu mondo nekad ne ,nekad aplikacija za korake nekad ne...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zove se smart stack, jer nudi ti one widgete za koje misli da ti trebaju u tom trenutku. Npr, ujutru vremensku prognozu, ako povežeš slušalice onda neku muzičku ili podkast aplikaciju, pre sastanka pokaže kalendar... Nije baš da čita misli, ali zna da pogodi tu i tamo. Uglavnom, ništa posebno
 
Zove se smart stack, jer nudi ti one widgete za koje misli da ti trebaju u tom trenutku. Npr, ujutru vremensku prognozu, ako povežeš slušalice onda neku muzičku ili podkast aplikaciju, pre sastanka pokaže kalendar... Nije baš da čita misli, ali zna da pogodi tu i tamo. Uglavnom, ništa posebno

Mislim da me nisi razumeo , nekad u stack ima mondo aplikacije,kad obrisem vidzet i ponovo stavim onda nema i tako sa jos nekim aplikcijama ,znaci neke aplikacije su nekad u stack nekad ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha, jasno. Ne znam po kom principu on nudi widgete, ali svakako možeš dodati koji hoćeš tako što samo neki widget prevučeš preko drugog i dobićeš stack.
 
Ko zeli da smanji frame drop neka uradi sledece.

Settings/Accessibility/Zoom/Falow Focus stavite na off.

Znacajno se umanjuje trzanje i frame drop.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uh, ovako mi sporije animacije. [emoji23]
Nisam primijetio frame drop za ovih 8 mjeseci (11 pro max).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da me nisi razumeo , nekad u stack ima mondo aplikacije,kad obrisem vidzet i ponovo stavim onda nema i tako sa jos nekim aplikcijama ,znaci neke aplikacije su nekad u stack nekad ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da nije to mozda Siri suggestions?
 
Da li neko ima problema sa videima na fb preko safarija nakon azuriranja na 14.1? Ne mogu stisnuti play.... Ne koristim fb aplikaciju niti messenger. Ponekad udjem preko safarija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prešao na 14.1 sa 13.6.1, osjetno lošija baterija, te sve ukupno ne sjajno korisničko iskustvo. iPhone XR u pitanju.
 
После преласка на 14.1 приметио сам да ми Edison Mail катастрофално ради - секцање, баговање, насумично гашење апликације. Исто тако замрзавање током куцања мејла. Да ли још неко има сличан проблем?

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Прешао на 14.1 и одмах сам приметио да ми Weather Widget не приказује информације. У самој апликацији све ок кад уђем али овако изгледа Widget...

e852ddfeb65c156f560f8d0fee8fa53a.jpg



Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Ne znam da li si rešio, ali meni je proradilo kad promenim na Settings > Privacy > Location Services > Weather > While using App and Widgets.

Bilo je "While using the App".
 
Само је прорадило на крају али хвала ти за инфо. Обратићу пажњу на ово ако се понови.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ima li još neko problem da mu brljave pozivi kada se pomešaju uzastopno sa mreže i Whats/Viber. Ispiše ime onog ko je zvao predhodno umesto onog ko te zove, ako ide poziv jedan za drugim.
 
Potvrdjujem.
 
Ima li još neko problem da mu brljave pozivi kada se pomešaju uzastopno sa mreže i Whats/Viber. Ispiše ime onog ko je zvao predhodno umesto onog ko te zove, ako ide poziv jedan za drugim.
Ja to imam. Cak nekad se sam dialer minimizuje kad uspostavim poziv. Bas cesto to radi. SE mk1 je u pitanju

Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prelaziti na 14.1 ili ostati na 14.0.1 ? Xs Max u pitanju
 
Je l se dešava nekome da se utiša zvuk za notifikacije i zvono, sam od sebe?

Silent mode je isključen, i slider je skroz levo.
Već nekoliko dana me izluđuje, ne čujem poziv ni poruke, a baš sa namerom isključim silent mode.

Dnd nije upaljen.
 
Meni se desava na SE sa iOS 14 da mi nekada ne radi zvuk notifikacije za Messenger. Problem resavam tako sto ukljucim i iskljucim Silent Mod. Na iOS 13 nisam imao tih problema.
 
Dosta brljavi sa pozivima, izbaci mi pogrešno ime. Juče nekom liku se javim "molim lepoto" jer mi je izašlo pogrešno ime i slika (pri tom taj broj ni nema u imeniku koji me zove), a poziv pre toga je bio od te osobe "lepoto". Kako ga nisam olupao ne znam ni sam. Dešava se na više iP, im veze sa iOS, nema veze da li je SE ili 11 Pro.
Sledeća stvar, WiFi je stalno upaljen, ali neće da se konektuje automatski na mrežu kada se vratim u stan, moram da ga ugasim i ponovo upalim da bi se povezao. Ima li neko podešavanja da se podesi na kojoj lokaciji da se pali wifi, a kada izađem da se gasi? Isto i za BT?
 
Ja nemam problem sa pozivima, ali mi se slicna stvar desava sa wifi. Izadjem iz stana i kad se vratim u stan, nema wifi ikonice gore automatski, nego tek kad krenem da otvaram aplikacije se ponovo konektuje.
Imam onaj problem sa porukama, da ne dobijam zvucnu i vibracionu notifikaciju u 50% slucajeva. Pocelo je sa prvim ios 14 i jos uvek se desava.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno