Šta je novo?

macOS 11 Big Sur

Imas na MacRumors temu, tamo ti je sve detajlno objasnjeno u prvom postu. Ja nisam koristio nijedna patcher, ja sam instalirao sam. Dakle samo sam iskljucio proveru za model i normalno je prosao instalaciju. Posle toga sam sa kext managerom instalirao kext za WiFi i to je to. Sve radi bez ikakvih problema.

Kako da ugasim ovo? :)
Daj please neki link i pitanje, kada ugasim to, mogu update preko store-a da uradim ili moram na USB flash pa celan install, da sve obrise sa HDD-a?
 
https://github.com/barrykn/big-sur-micropatcher

Ovde je sve objasnjeno sta na kojoj masini radi,a sta ne i imas i detaljno upustvo kako instalirati. Hard kor instaliranje kao sto sam radio ne mogu da objasnim rucno, a ovaj micropatcher radi to sve za tebe. Mada i dalje moras znati da koristis terminal, mada ne u velikoj meri.
 
izasao 11.1 apdejt.
proslo sve ok na mbp 2020 i hackintoshu.
 
Da napišem iskustvo sa prelaskom na Big Sur i vraćanjem na Catalinu, da kolege sa starijim laptopovima ne gube vreme.
U pitanju je MacBook Air Early 2015, i5 1,6GHz, 8GB RAM, Intel HD Graphics.

Na Big Sur-u ceo sistem laguje, a posebno Safari, Preview, nove funkcije na status baru i notifikacioni centar sa widget-ima.
Interesantno je da Opera i Acrobat Reader rade slično kao na Catalini.

Možda je stvar ukusa, ali mi se čini da novi interfejs ne izgleda baš najbolje na ne-retina ekranu.



Big Sur takođe pravi novu particiju na SSD-u pod imenom Update. Ako budete obarali instalirali stariju verziju sistema umesto vraćanja backup-a, možete da je uklonite preko Disk Uttility-a. Meni je ostala, mada ne smeta previše jer ne oduzima prostor od glavne particije.

Strasno, ista je situacija i sa poslednjim Macbook-om Pro 16" (i to najjaci i9, 32GB rama). Laguje, pad FPS-a, notification center/widget-i daleko losiji nego na Catalini. Mrzi me da se vracam, ali poprilicno je lose, valjda ce neki update malo ovo srediti. Sve neke glupe poteze prave, izbacili Dashboard ranije, ubacili polu-upotrebljive widget-e, ali lag je nedopustiv, mogu misliti kako je na sporijim modelima.

Najgore kada izbace nesto sto sam navikao da koristim.
 
Poslednja izmena:
kod mene nema nikakvog laga. radi big sur najnormalnije. mbp 2020 najjaci model.
ono sto mi i dalje smeta je uzasni notification center. toliko je uzasan i nepregledan da razmisljam da ga potpuno ugasim i blokiram i trazim neko drugo resenje ili uopste ne koristim vise to.
nije mi jasno izbacivanje novog sistema sa promenama svake godine, kao da to rade po svaku cenu.
 
Sigurno imas bar mali lag u notification centru, kada vertikalno skrolujes, gledao sam na vise mac-ova, svuda je isto ili kad dodajes widget-e. Stocks aplikacija takodje pocne da laguje posle duzeg koriscenja.
 
Poslednja izmena:
obraticu paznju na to, iskreno do sada nisam primetio jer mi je n. center sada bukvalno neupotrebljiv jer nema podrsku za neke 3rd party programcice koje sam koristio.
 
Pitanje. Jel neko upoznat sa ovim problemom na Mac OS? Nervira me, ovo je desna strana i icone mogu malo da se podvuku pod ivicu ekrana, kao i pointer misa, leva strana je normalna… Big Sur, M1 Mac Pro.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-02-09 at 10.40.18 PM.png
    Screenshot 2021-02-09 at 10.40.18 PM.png
    569.9 KB · Pregleda: 67
Bez ideja a? Mnogo me nervira :)
 
I kod mene je isto, ali tek sam ukapirao da je ovako kad si ti ovo napisao.
Ne znam zašto te nervira, pošto uvek kad pomerim udesno mogu da vratim ikonicu ulevo?
 
Nemam razlog, samo sad kad znam da je tu ne da mi mira haha
 
imam problem sa mac mini m1 i ipad pro 2020 ukratko ne mogu da ih povezem kao sidecar. Probao "fixeve " sa neta ali nista...
Ima li neko slicno iskustvo i mozda soluiju ili da se nastavim nervirati 😅
 
Je l neko vozi safari 15 na bigsuru od prosle nedelje? I ako da, je l jos nekome ovo katastrofa potpuna?
 
da, puno njih se zali na safari sa raznim problemima... ja sam presao na Brave jer mi jednostavno Safari nije vise to sto bio ranije (vizualno)...
+1 za Brave, otkačio sam i Firefox i Safari.
 
Uradio samcsvezu instalaciju big sur na macbook retina 2016 12inci,ali nemam u extenzijama password autofill.
Moze pomoc kako da namestm ?
 
Nazad
Vrh Dno