Šta je novo?

Sta do 150e?

hawaii

Poštovan
Učlanjen(a)
12.12.2017
Poruke
428
Poena
80
A da nije vece od 155x72/73 (jos bolje ako je manje), da radi solidno, ima ok kameru i bateriju, 3-4GB RAM, itd. Koliko vidim moze da se nadje P Smart 2019, Honor 10 lite (20 vec tesko), Mi A2 lite i to je otprilike to?
 
Kupi lepo polovan Mi 8 i završi priču. 154.9 x 74.8 x 7.6 su dimenzije.
Baterija dobra (5-6h SOT-a gura u zavisnosti od načina upotrebe i verzije softvera), meni izgura dan, ekran odličan, performanse odlične, kamera odlična. Dizajn nije nešto (bar meni), ali bar ima dobar face id i odličan fp senzor. Bar znaš da si kupio proveren i odličan telefon bez nekih felera i mana, što za skoro 90% telefona iz niže i srednje klase ne može da sigurnošću da se kaže.
 
Kupi lepo polovan Mi 8 i završi priču. 154.9 x 74.8 x 7.6 su dimenzije.
Baterija dobra (5-6h SOT-a gura u zavisnosti od načina upotrebe i verzije softvera), meni izgura dan, ekran odličan, performanse odlične, kamera odlična. Dizajn nije nešto (bar meni), ali bar ima dobar face id i odličan fp senzor. Bar znaš da si kupio proveren i odličan telefon bez nekih felera i mana, što za skoro 90% telefona iz niže i srednje klase ne može da sigurnošću da se kaže.

Cini mi se da sam sad procitao da note 8 drzi 14 sati a ti mi preporucjes ovaj sto drzi 5 sati. Face id mi ne treba a sta je fp senzor ne znam. Sto se tiče ekrana da naglasim da mi je 5,5 odgovarajuca velicina. Na tu sam navikao.
Nemam vremena mozda sutra prekosutra odem u logic shop.
Nije mi jasno zašto je 8t jeftiniji od 5 plusa.
Samo me interesuje jel ima tu neka fora, da se obrati pažnja na nešto na telefonu, račun i garancija ionako ne vrede ništa u srbiji, nego da li ima neke fore da mi ne uvale neki telefon iz indije sa izbrisanim indijskim aplikacijama itd.
Valjda će mi neko dgovoriti mada ko da pišem u prazno.
Još jednom da naglasim da bi voleo ekran iz note serije mada ok, mogu da odem u mts da vidim na licu mesta ako ima neki izlozen xiaomi sa manjom gustinom pa da vidim, i da mi nikakve napredne funkcije ne trebaju samo da mi traje godinama i da se nipošto ne greje na guzici.
 
Preferiram LCD vise od Amoleda, tj ono sto je zdravije za oci i citanje. Nisam korisito amoled ali znam otprilike o cemu se radi, boje su prejake.
Velicina ekrana 5,5 pa na vise. (mada mi je 5,5 sasvim dovoljno)
Ram graficka i sta vec ima untra me ne zanima, samo da se ne greje i da radi posao, necu sigurno igrati igrice za kompjuter na njemu. (pretpostavljam da je fora u optimizaciji a ne brojkama) sistem treba da radi brzo i da najnormalnije prebacujem iz apliakcije u aplikaciju kad god pozelim ali mi ne treba za igranje zahtevnih igara i slicno.
Kamera kakva god zapadne, sta da se radi.
Baterija da bude ko na j7 prime-u, super. Ne secam se koliko mi je trajala na njemu valjda 8h SOT-a, ali vecinu vremena korisitm slabo osvetljenje. J7icom sam bio zadovoljan to je ceo dan jakog koriscenja ili dani i dani slabog koriscenja, sad mi je upaljen ali bez kartice, punio sam ga ko zna kad, ima mozda nedelju dana, sad ima 40% a dokle je bio napunjen ne znam, mozda je bio napunjen samo do 60%.

Vazno je da traje, da se ne greje, da nema slab signal i neke karakteristicne felere za tu seriju. Brend nije bitan. Bilo bi dobro da je zvucnik fino glasan pa da se moze cuti u glasnom okruzneju iz torbice itd. Pretpostavljam da je 90% aktuelnih telefona takvo da tu ne treba postavljati pitanje, to je sad standard valjda. Svakako za xiaomi sam cuo da su zvucnici veoma glasni.

To je to od zahteva.
Dobar ekran, stabilnost i pouzdanost, cena oko 150e. Znaci jedan posten radnicki telefon, za muskarce. Ne treba za selfije. Da razgovaram njim, da ga cujem kad zvoni, da je ekran posten, baterija pouzdana, da me sluzi godinama.
 
Poslednja izmena:
Ekran od 5.5 incha nema, zaboravi na to. To su bili nekad telefoni takvi sad je ekran od 6.5 incha a telefon manji od tog koji ima 5.5incha.
Najbolje bi ti bilo da odes do neke radnje da vidis te telefone.
Ako si bio zadovolja sa J7 prime. Mozes kupiti bilo koji svi ce oni raditi kao taj, cak i bolje.
Kazi u radnji da ti daju da pogledas telefone do 150evra, pa biraj.
 
Motorola One Macro, najprihvatljivija veličina, dobra baterija, dovoljno glasna, uklapa se cenovno.
 
Motorola One Macro, najprihvatljivija veličina, dobra baterija, dovoljno glasna, uklapa se cenovno.

Jeste druze ali je 200 evra koliko vidim.
Motorola mi ovako ne zvuci bas nesto :D ali nema problema ako je dobar svakako. Rekao sam oko 150e nesto. Nemam vremena to je problem, imam u deset uvece. I dalje cu ici na xiaomi popricacu sa nekim iz logicshopa kao covek pa sta mi zapadne. 5 plus ili ovaj neki noviji note, osmica. Rado bih ja trazio sam ali mmnogo mi je lakse da mi kaze neko ko koristi nego da pet sati gledam po forumu, valjda se prihvata.
Hvala na odgovorima.
Svakako jos cu imati vremena da odlucim, kupvoina ce mroati sledece nedelje da se obavi. Jos jednom kazem glavni faktor pouzdanost, fina baterija(pitanje je sta je to danas, mozda ovaj moj bivsi j7 neko ocenjuje kao ocajan, meni je posle raznih krseva bio otkrovenje, u odnosu npr na g3 koji je vec bio istrosen i imao manje radno vreme duplo, čak mogu reći da i na ovom polju kao i na kameri može kompromis, pošto sam ne preterano zahtevan korisnik, samo da ne mora da se puni svaki dan a koristi se umereno) i ekran.
 
Poslednja izmena:
Redmi Note 8T.

Ako ulovis polovan Mi A3 onda uzmi njega, nov vise nema za taj novac. 170-180e mozda naidjes i na nov Mi A3.
 
Poslednja izmena:
Ne bi ja polovan
Radije 8t
A sto svi insistiraju na A3? Sto se tice ekrana mogu da probam ali daleko je bolji lcd meni. Najvaznije da me sluzi godinama a ne zeza mnogo. Sve ovo drugo moze da se pravi kompromis. Jedino bih voleo da imam lep lcd "gust" ekran. Na zalost 200+ evra mi je previse, polovan ne bih tako da a3 otpada.
 
I ja ti preporucujem obicnu redmi note 8, ne 8t. obicna 8ca ima led lampicu, i manji onaj doljni bezel, tj tanji, lepse izgleda od 8t.
Jedino sto 8 nema NFC a 8t ima, pa ako ti je NFC bitan onda uzmi 8t.
 
Zašto ne novi Redmi 9 4/64? On je tu negde oko 150€, Helio G80 je dosta jači SoC nego kod prethodnika, u svemu solidan upgrade.
 
Zato šo je sa 16.5cm daleko od kompakta :)
MI A3 jeste dobar izbor, ali ima OLED koji pokretač teme ne želi.
 
Na KP ih imaš po 150€ koliko hoćeš, i sa dve god garancije

Pogledao sam ima za 130e vise oglasa i to iz BG. Cudno. Koja je tu fora?
Moracu malo da pogledam te nove telefone, znaci moze i na licu mesta? Posto kao kada se kupuje treba da je u vakum pakovanju pa mi zato cudno da daju da se probava. Moze ta motorola jedino mi ekran ne odgovora ovo ostalo je dobro.
Da redmi 9 je malo glomazniji telefon. Treba pogledati u ruci.
A koje su mane kupovine zastarelog telefona, šta gubim ako kupim 5 plus?
 
Ma nemon to da gledas, za te pare mozes da uzmes bolji telefon. Mane, sporije ce ti raditi, ima stariju verziju sistema, ekran je sigurno losiji u odnosu na sve koji su ti predlozeni.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Ne znam sto si zapeo za 5 Plus, telefon nikad nije vredeo vise od 120e nov, sada ne vredi nov preko 80-90e, a niko ga za toliko nece prodavati.
 
Svasta, eno malopre neko u temi za note 5 rece da mu je jedan od najboljih telefona ikada kupljenih iako su pocele da mu se pojavljuju zute tacke posle 2 godine. Da ne sprdate vi mene mozda :D? Znaci ostriji ekran od motorole nego od 5 plus ? Ili su kao bolje boje, ja to ne mogu da primetim. Gledao sam u mi storu cene za note 8 250e a 8t 200, mnogo. Uzeo bih radije tu u slucaju da se pojave neke mrlje ili batery drain i dr. Mada bi mogao i na kp vrv i tu sredjuju reklamacije. Cim budem imao vremena idem u mts da isprobam one macro i xiaomije a ako neko ima jos neki predlog do 20k tu sam. Bolje dati i koju hiljadu vise ali da si miran, i telefonm i garancijom.
 
Poslednja izmena:
Zasto ova tema nije zakljucana, ili obrisana? Utisak je odavno da covek troluje, trazi neka misljenja i prepire se sam sa sobom. Ja bih predlozio moderaciju da odreaguje a zacetniku teme - da kupi sta god mu je volja.
 
Zasto ova tema nije zakljucana, ili obrisana? Utisak je odavno da covek troluje, trazi neka misljenja i prepire se sam sa sobom. Ja bih predlozio moderaciju da odreaguje a zacetniku teme - da kupi sta god mu je volja.

Pardon?

Bio sam pred kraj radnog vremena u mtsu na brzaka sam pogledao 8t i 8pro. Cini mi se da je na 8 pro osetno jaci zvuk. 8t uopste nije nesto glasan. Telefoni su kao pero i zgodni za rukovanje cini mi se, sve je na brzaka pod maskom bilo i sa punjacima odozdo ali dovoljno cisto da vidim sta kupujem. Ekran mi nije nesto mozda su test modeli drugaciji, ne znam, ali npr folder gde su gugl aplikacije npr neke ikonice imaju izlomljenu sliku bukvalno, na j7 sve vidim kristalno iako mi nekako ne odgovara savrseno, tft je. Ni osvetljenje nije bog zna kakvo mozda isto kao na j7prime a minimalno je veoma slabo, to i nije lose. Mozda mi se ucinilo ali ja bih rekao da je na j7 kamera bolja. Sistem mi odgovara gledao neku motorolu nije one macro nesto se nisam snasao ni u podesavanja da udjem. Ili su test modeli losiji ili je xiaomi da ne kazem sta.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja otvarac teme po drugi put me mesate :D.
Ja sam drugi lik koji se dvoumi izmedju xiaomi modela i eventualno motorole one macro sto je neko predlozio. Jedini zahtev mi je bio da mi traje i ekran da je lep i posle pet dana mi jedino taj jedan predlozio tu motorolu i jos ti dosao da me zezas.
Da naglasim i cena da bude 150 pa ako mora i jos 30 da se nabaci nabacicemo. Izgleda da su telefoni i dalje skupa stvar i nema dobro za jeftino. Ali cude me opet svi ljudi koji hvale xiaomi po celom svetu a i cena je kad je npr note 8 pro izasao sigurno veca nego kad je najskuplja verzija j7 primea izasla. Mora da su ovi izlozeni modeli fus. Tu nesto ne stima.
 
Poslednja izmena:
note 5 je bio mnogo popularniji telefon. 5plus kupuju "neobrazovani sto se tice mobilnih telefona ", pa i ako imaju nekih problema, ne primete.

Ne znam ja druze ne razumem se. Ali svi kazu da je 5 plus jedan od najboljih budzet telefona danasnjice. Kod note 5 su cesci problemi posle duzeg koriscenja. A naravno da znam da je note 5 nesto bolji, kamera i performanse, u nijansama.
 
Ja skroz zaglavio
pojma nemam i dalje sta da uzmem :D.
Koristim i dalje j7 prime samo mi fali malo tastature, srecom ipak radi.
Nesto mi nije ulio samopouzdanja note 8t pa sam radije mislio da kupim 8 pro i budem miran pa sam onda video da ima i 9 pro za samo 20e vise(kp). Ali taj ima jos vecu sirinu, doduse i 8 pro ima vecu u odnosu na obican 8 to sam tek sad primetio. Nesto mi je i zvuk i kamera bila slaba na 8t kad sam čapkao pa sam mislio da odigram sigurnije na 8 pro. Video sam i nokiu 6.2 ali onako, ima negativnih komentara dosta. Čini mi se da neće ni za 5 godina ni jedan xiaomi note imati ekran kao što je imao prastari g3 koji bi rado i sad koristio da ima nov da se uzme. Sve ovo novo ja mislim da je razocarenje, samo reklama i sminka, jer je profit jedino bitan. Sta me briga za ekran od pola metra. Tako je neki milorad iz srbije pravio volovsko srce pa je na kraju zasadio plastikaner hibridno seme jer mu se mnogo vise isplati po svim parametrima bolji prinos duze traje itd. Jer narod nece mekana paradajza nego da je tvrd da nema ni tackicu do podne a od podne oce ukusan paradajz kao iz detinjstva. Sizofrena cepanja. Ko prodaje dobar proizvod moze samo da umre od gladi. E takva su vremena dosla, samo brzina i muljanje a nigde kvalitet, samo vise i jace.
Mora svi da imaju 3 metra televizor biciklu od karbona jer ide sama mora se imati sat sa brzinometrom, kompasom i kursom evra, mora se imati sve na dugme jer je to bolje i mnogo olaksava i ubrza zivot za osam sekundi a svaka usteda znaci vise vremena za nas, bice sexa bice vremena za unutrasnu spoznaju uvece ma sve ce biti bolje sa nasim pomagalima za bolji zivot.
E ja bi bas u inat sad sve kontra, uzeo bi najstariji model koji moze da se nadje samo da pokazem da je garantovano bolji od ovog 9pro. Npr neki lg flegship ili sony z3 ili huawei p8 i sl. Ali mora se ici u korak s vremenom pa necu :D. Nazalost mora da se kupi (pa onda da pricam) pa onda da se vidi kakav je, makar mi koji ne kupujemo svakih godinu dana drugi telefon. Onda cu znati da se bolje orijentisem za sledeci put jer ni ja ne znam sta ocu.

Note 8 pro ima mediatek pa ne moze da podrzi gcam itd, 9 pro ima snapdragon koji se navodno manej greje manje crpi bateriju itd, mada kazu da je sporiji u radu a i da je ekran slabiji u odnosu na 8pro a meni je to jedino otprilike bilo bitno no dobro. 8 pro ima jace osvetljenje sto meni nije nesto bitno ali valjda i bolje boje ili sta vec. note 9 obican ima mediatek a note 8 obican sd. 8t nema led lampicu za obavestenja a obican 8 ne znam, a ne znam ni da li je on uopste dobar za nase trziste. 8 pro valjda ima lampicu(?). Bog te pita ko to moze pohvatati. I na kraju kod koga je najbolje da kupim?
Mozda da odem u mi store u usce pa da vidim A3 mozda mi se svidi, bar je normalnih dimenzija a i svi ga kao hvale odavde. Ja znam sta bih hteo ustvari. Samo to nema. Meni je 1 gb rama dosta ako je doabr sistem, koji ce mi 6gb, toliko mi nema ni racunar. 5,5 inca ekran mi je dobar ali nema. 4 kamere mi ne trebaju, ne treba mi ni prednja sto se mene tice. Ni otisak prsta mi nije neophodan mada zna biti koristan. Brzo punjenje mi nije neophodno stavim uvece kad odem na spavanje nisam ja po ceo dan kuci pa da ga punim svako malo. Sve su to pros*ravanja.(bez uvrede, nekome to sigurno dosta znaci). Napravili telefon ko da ja sad uzmem golfa dva i stavim mu besne felne, ciganske farove i ubacim elektircni termometar sa super amoled ekranom i sta to meni sve znaci-nista. Ekran bedan kamere malo bolje nego na j7 (ako pricamo o pro modelima) zvuk u slusalici ne najbolji znaci te tri stavke najbitnije osrednje ali zato ima otisak prsta i NOTCH i zato je best buy. E dokle smo stigli.
 
Nazad
Vrh Dno