Šta je novo?

Sta do 150e?

hawaii

Poštovan
Učlanjen(a)
12.12.2017
Poruke
428
Poena
80
A da nije vece od 155x72/73 (jos bolje ako je manje), da radi solidno, ima ok kameru i bateriju, 3-4GB RAM, itd. Koliko vidim moze da se nadje P Smart 2019, Honor 10 lite (20 vec tesko), Mi A2 lite i to je otprilike to?
 
Isto pitanje.
Ja sam za xiaomi samo još ne znam koji model. 5 plus je njihova Nokia 3310. Kupio bi i novije modele al ne znam koliko su pouzdani mozda note 6 pro. Meni najbitnije da je dugotrajan i stabilan, pouzdan. Da se ne greje, ne restartuje, ne baguje, da nema neke skrivine mane zavrni slavinu na kadi a voda ide u kuhinji, da mora nonstop da se krpi, doteruje, da se korisnik uzdrzava i prilagodjava.
Koristio sam samsung j7 prime, imao tft ekran pa i nije bio bas preudoban za citanje, a ovi svi imaju lcd dobrog kvaliteta i pribliznih su diemnzija kao j7- 75mm, meni to staje lagano u saku. Korisito sam svojevremeno i G3 to je bila milina od ekrana ali mi i on ispao, mada mi je on nekako ostao u secanju kao glomazan za koriscenje u jednoj ruci iako ima manju sirinu od j7 prajma?
 
1-2mm je veći, tu negde kao modeli koje si naveo

Edit: ako može polovan, i da malo probije budžet, mi 9 se

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mi A3 polovan.
 
Ja samo iPhone koristim, ali danas je dosla tetka kod mene uzela u Mts-u neki Xiaomi, Redmi 8t mislim da je... u svakom slucaju uzeo sam telefon i isprobao mogu reci da radi bas fluidno, ekran je odlican kamera takodje... ne znam cene ali mislim da je negde cca 250 eura nov. Zakljucak je da ides na Xiaomi neko ce ti vec bolje objasniti koji je dobar Xiaomi do 150€. Za te novce Xiaomi je najbolji izbor, mogu slobodno reci mnogo bolji izbor nego novi Samsung od 300€. Retko koji telefon me odusevi kao ovaj Xiaomi, pogotovu taj cenovni rang.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moguce , stvarno ne znam cene androida, ali slobodno mogu reci da xiaomi ima najveci kvalitet za cenu za koji se nudi. Ovo je da kazem jedini xiaomi koji sam cackao malo duze i odusevio se. Pritom vidim nije mnogo skup i potpuno se uklapa u cenu iz naslova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Redmi Note je low-end Xiaomi serija koja je okej u klasi 150-200e. Svakako je bolja od konkurencije, jedino Realme parira sa odnosom cena/kvalitet u tom rangu. Cak i tu je Mi A3 bolji izbor jer dolazi sa svetim trojstvom (Amoled ekran, Sony senzor kamere i Snapdragon chipset).

Za 250e vec idu dosta kvalitetniji Mi 9 Lite i Mi 9T, uskoro ce i solidni Mi Note 10 Lite kostati nesto iznad 250e :)

Mada za 9 Lite i 9T/Pro nemaju pravih naslednika, Note 10 Lite ima Visiontek zakrivljen ekran, Mi 10 Lite koristi Visiontek senzor kamere, ove godine za sada nemaju zaokruzen uredjaj kao sto su to prosle godine bili navedeni..
 
Poslednja izmena:
Najjeftiniji A3 (4/64) je upravo 20.000, 8T kao sto sam rekao ne dolazi u obzir zbog dimenzija a na kraju je uzet Honor 10 lite za 15.000 sa sve maskom i staklom.
 
Veoma los izbor.

Ima polovnih A2 za ispod 100e i na Bench oglasima.
 
Vi tako po 1-2mm i sticete do 200x100... Ja trazim do 145x70, nudite mi 155x73; ovde se trazi 155x73, nudite 160x77...
I sad kao uzas a i dalje ne predlazete bolje, jos na pola foruma hvale P30/40 lite a to isto *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ko taj Honor
 
Poslednja izmena:
Ko to hvali P30 Lite? :D

Najgori midrange fon u 2019-toj. P40 Lite je koliko-toliko okej, za 150e covek da razmisli.
 
Jel moze konkretno sta je problem s Honor-om, a ne to klinacko "smece", "uzas" i sl? S obzirom da nisam sebi uzeo pa da menjam dok jos traje period privikavanja. I predlog drugog modela koji zadovoljava kriterijume. Ebiga, da je @Orchard otkrio gde ima A3 za 150e, ja bih uzeo, ali sta da radim kad tu info ljubomorno cuva
 
Losa kamera, los softver (koji je prakticno zavrsio sa podrskom), losa izrada, 3400mAh baterija. Sve je lose prakticno, osim pristojnog chipseta (i eventualno ekrana, mada sumnjam da je dobar ekran, verovatno neki Tianma/ebbg low end).

Polovni telefoni od 80-90e su osetno bolji od njega, a tih 1.8mm sirine u odnosu na npr. nov Redmi Note 8T su nebitni u odnosu na 2 klase bolji fon koji bi dobio, a tek u odnosu na A3..

S razlogom niko na temi nije predlozio ni jedan Huawei/Honor midrange. Nije mi jasno sto ljudi otvaraju temu i uzmu nesto totalno deseto u odnosu na preporuke. Jos ako je 3/32 verzija ili 3/64, to je pa tek uzas, Huawei bez podrske sa 3GB ram..
 
Poslednja izmena:
Znaci zapravo nema nekih problema nego nije "best buy" i trenutno popularan pa je odmah "smece". Koliko sam video, kamera je osrednja, softver ok (brz, ne lag-uje, poslednji update od 1. juna), izrada ok (ne pamtim kad sam video telefon lose izrade), baterija je tolika kolika je, ekran i vise nego ok. Rekao sam da polovni nisu opcija, 8T je i siri i duzi i dosta tezi tako da ne dolazi u obzir, A3 nema tj. ima tek za 175e, sto je >50e vise od ovog.

Ljudi uzmu nesto deseto zato sto su preporuke desete u odnosu na pitanje, npr. covek trazi telefon sa najboljom kamerom do xxx a pljuste predlozi koji ima bolji SoC i display...
 
Zašto baš taj? Nekako mi se čini da je prestar model za taj novac. Nekako mi prvo pada na pamet redmi 7. Kao bolji i jeftiniji izbor.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Zato što je prvi komentar na 5 plus "Imam ga 2 godine i......" Dok kod svih drugih sto sam gledao komentari su ok 70% a 30% su: Imam ga dva meseca i poceo je erkan da se zacrni kad zovem, signal je slab, pregreva se itd. Redmi 7 pretpostavljam da je neki krs koji se greje.
Treba mi nesto sto je pouzdano kao glavni faktor. Da traje kao sto mi je trajao j7 prime koji nije zmaj ali bi me korsitio jos sto godina da nisam unistio ekran.
Voleo sam double knock, ako se tako zove, na G3 ne mogu reci ni da mi je smetao otisak prsta na samasungu ali bez svega toga se moze. Vazno je samo da ne kleca da ne skripi da se ne greje i ne zakucava. Voleo bih da dobijem gustinu 400 ekrana to nudi note serija. Posto sam odavno razmisljao o xiaomiju pa da napokon ga uzmem u ruke. ALi svakako da moze i druga kompanija, mozda neki LG Q6, mada i nema da se kupi ili je skuplji od 150 a i ne znam koliko je proveren.
Najvise bih dao 20 000 za glupi telefon, ako je dobar. Prilicno je bolesno dati vise od toga. Mada kome treba dobra kamera itd, vazi se. Meni je najosnovnije dovoljno ali da je pouzdan, da ima dobar ekran i da je brz, a svi telefoni u zadnjih par godina pretpostavljam da su brzi, imam ja huawei y300 od 500mb rama, ko misli da mu je telefon los saljem mu ovaj postom, samo da plati dostavu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno