Šta je novo?

Grundig TV izgubio boju, u garanciji

rm:a

Cenjen
Učlanjen(a)
07.09.2013
Poruke
141
Poena
170
Pozdrav svima.
Imam Grundig tv kupljen 10/18 u HomePlus-u.
Otisla je boja na televizoru, tj postoji boja samo po sredini mali deo, jedva se primeti, a svuda sa strane je jako tamna, mutna boja, skoro da je nema.
Tv je u garanciji, kontam da je bolje da zovem odmah ovlasceni servis a ne HomePlus?
Kako je tv u Leskovcu i mora se slati u servis, da li ja placam postarinu ili oni?
Hvala svima

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Zoveš servis i pitaš. Mislim da je tako najlakše , a ne rekla kazala.
Nema šta da se razmišlja kada je u garantnom roku.
Na kraju krajeva odneses gde si kupio i kažeš ne radi, evo vam ga rešite.
Postoji zakonski rok za koje vreme treba da reše i Ćao

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Odneseš tv u prodavnicu sa garancijom,prijaviš kvar ostalo oni obave (slanje u servis) i ne košta te ništa

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Svakako je prodavnica u Bg-u, tako da cu ipak odneti tv kada budem isao kolima. Ne smem da rizikujem sa slanjem preko kurira.
Zvacu sutra i home plus, pa onda servis.
Hvala na savetima

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Zvao HomePlus, jedva su nasli broj servisera. Zovem ja na tom broju, kaze covek, nismo mi ovlasceni servis, mi smo samo servis. :)
Nadjem na netu slucajno preko nekog sajta za ovlascene servisere, za Grundig me navede na Beko call centar.
Oni se uredno jave, dali broj, ispada da je ovlasceni servis za Grundig televizore Nepo System.
Javi se devojka, neverovatno ljubazna, kaze da lepo zapakujem, slikam problem na TV-u i posaljem mejl pa da ih pozovem a oni ce da organizuju kurirsku sluzbu da dodje po TV.
Neocekivano pozitivno iznenadjenje.
Eto, ako nekome bude zatrebalo da zna.

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Dopustio si da te Home plus izvoza i da se sam dovijas za garanciju i servis. Ti si kod njih kupio TV, sa njima imas "ugovor", oni su duzni da ti resavaju reklamaciju i da se macuju sa servisima.
 
Pa lakše mu je da kurirska služba dođe u njihovom trošku po tv, nego da on ide u Leskovac pa da vozi za Bg u Home plus. Nakon toga bi u svom trošku morao i da ga vraća za Leskovac.
Meni je crkao Tesla tv posle dve ipo godine. Samo je zasmredelo nešto u toku rada i više nije mogao da se upali. Vidim spaljen adapter na ulazu u tv kao i sam ulaz u tv.
Nije me mrzelo odnesem tv do Tesla servisa u Tošinom Bunaru. Isti dan mi poprave tv. Zamenili matičnu ploču i strujni adapter.
Da sam išao preko radnje ko zna koliko bi čekao.



Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
f553a7a8b052bd526ef56414f40e2716.jpg
5ac093a9f70c52f4746bf64d72903248.jpg
 
Poslednja izmena:
^"Troškovi. Prodavac, odnosno proizvođač je dužan da o svom trošku prenese stvar do mesta gde treba da se popravi, ili zameni, kao i da kupcu vrati nazad popravljenu odnosno zamenjenu stvar. Prodavac ne sme uslovljavati potrošača da on lično izvrši prenos stvari do ovlašćenog servisa niti može uslovljavati potrošača da plati troškove transporta kako bi pristupio rešavanju reklamacije."
 
Ma da, HomePlus je samo posrednik pri prodaji. Svakako mi je bolje da mi servis direktno posalje kurira nego da se oslanjam na HomePlus kad ova cak i ne zna ko je serviser za Grundig...
Na garantnom listu firma koja je ovlasceni servis izgleda vise ne postoji, naveden sajt je nedostupan a broj blokiran. Sigurno je Grundig predao servis drugoj firmi.
Svakako ce servis ispostovati i preuzeti troskove kurira

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno