Šta je novo?

Hladjenje i overclock

Wortx

Poštovan
Učlanjen(a)
15.10.2014
Poruke
360
Poena
70
Pozdrav. Imam dva pitanja.

Prvo, uzeo sam Arctic Freezer Esports Duo. Savrseno radi i hladi, maksimalno ide do 50c pod opterecenjem, naspram prethodnih 70+ na stock kuleru. Da li ga ostaviti da radi na 100% ili podesiti odredjeni smart fan target?

Drugo, imam I5 3570 (non-k) i MSI Z77A-G43 plocu. Da li je moguce overclockovati i da li cu uopste dobiti ista na performansama?
Citao sam malo po netu, svako ima neki svoj zakljucak i obrazlozenje, al' reko mozda mi je ovde sigurnije da se raspitam licno.
 
Možeš ga podesiti da ako nije opterećen radi na manjem obrtaju a kada radiš nešto zahtevno postaviš na full. Ako nije k onda možeš da probaš preko radnog takta mada je pitanje koliko bi išlo 105~110MHZ ..... lično mislim da ne vredi. Mali je to dobitak.
 
Sto se tice mog biosa, mogu da biram temperaturu na kojoj ce kad je dostigne ubrzati, a druga opcija je na koliko da vrti dok ne dodje do te temperature. Ranije sam drzao 65% brzine dok ne dodje do 50c, jer je stock kuler bio prilicno bucan.
Ovaj nije toliko bucan, vise me interesuje da li ce mu smetati da radi na 100% sve vreme?

A sto se overclocka tice, pokusao sam sa 4.2ghz i ram na 1600 mhz, ali nije bio stabilan. Odradi on po sata/sat u benchu bez pucanja. Temp ok, stabilan dok radi, ali posle mi je prilikom boota pravio probleme.
MHZ ne mogu da dizem, mogu samo CPU RATIO do 42. Razmisljao sam da ne diram ram i spustim Ratio na 40, da bude 4.0 al' ako dobitka nema, kontam da nema potrebe?
 
Ovako ti funkcionise klokovanje non K procesora na Z chipsetu. Mozes da probas i BCLK ali ti ne bih preprorucio to. Vidi da podesis ram tajminge.
 

Prilozi

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 70
Ovako izgleda moj bios. Jedina opcija koju sam provalio da mogu da menjam je "adjust cpu ratio" do maksimum 42.

Screenshot_1.jpg
 
Nazad
Vrh Dno