Šta je novo?

Excel / google sheetsa da problem

boggyman

Čuven
Učlanjen(a)
15.09.2000
Poruke
912
Poena
619
Svasta sam probao, ali nisam uspeo da dodjem do resenja.

dakle, imam niz celija, sa nekim tekstualnim vrednostima, recimo ovako: a, a, a , a , b, b, b, b, c, c, c, c

E sad, treba da to sumiram i filtriram u jednu celiju kako bih dobio: a, b, c


Help?
 

Prilozi

  • primer.xlsx.zip
    6.9 KB · Pregleda: 25
Sva četri a, b, c i d? Sa zarezima?

Kod:
=D3&", "&E3

Nešto ovako pa nastaviš koliko ti tih treba da izboriš.
 
nije baš 100% al' možda može da prođe
 

Prilozi

  • Copy of primer.zip
    7.2 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Da ne otvatam novu temu,
šta je to što je pod obavezno instalirati iz MS office paketa i da će ikada da zatreba, ne mislim na ceo paket?
 
Ništa. Ako ti ne trebaju neke posebne opcije koje ima samo Excel, možeš koristiti bilo koji drugi spreadsheet program. Slično je i za Word, pri čemu je Excel zaista iznad ostalih. A sa text editorima svakako možeš napraviti šta god hoćeš, pitanje je samo koliko lako (ili teško).

Nijedan program nije 100% kompatibilian sa MS Office alatima. Ni MS office alati različitih verzija nisu međusobno 100% kompatibilni. Ako radiš za sebe, to ti nije problem. Ako svoje dokumente šalješ drugima, to opet nije tvoj problem. Ako radiš sa tuđim fajlovima, to već može biti problem :D
 
Nijedan program nije 100% kompatibilian sa MS Office alatima. Ni MS office alati različitih verzija nisu međusobno 100% kompatibilni. Ako radiš za sebe, to ti nije problem. Ako svoje dokumente šalješ drugima, to opet nije tvoj problem. Ako radiš sa tuđim fajlovima, to već može biti problem :D

To je tačno ali uvek ostaje opcija da se dokument snimi u neki "stariji" fromat koji će biti više kompatibilan, zar ne?
 
To se dobija po defaultu prilikom instalacije...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
To je tačno ali uvek ostaje opcija da se dokument snimi u neki "stariji" fromat koji će biti više kompatibilan, zar ne?

Pa i ne baš. U Wordu postoji opcija samo za 97-2003 verzije (.doc) Svi ostali su samo .docx. A Word 2007 i Word 2019 ih neće isto priakzati. Naravno, nema puno Office 2007 korisnika, ali ima takvih slučajeva i sa verzijom 2010.

Čak iako se koriste standardni formati, bilo .odt ili .ooxml, različiti programi će ih različito prikazati. Jednostavno, za potpunu kompatibilnost su neophodni isti programi, iste verzije

Ko baš hoće univerzalni text editor, neka koristi (La)TeX ili Markdown, tu je veća verovatnoća da će biti identično prikazani u različitim programima :d
 
(La)TeX je definitivno najbolja opcija, ali budimo realni, ko ce tu uciti osim eventualno nekog dokonog programera ili prisiljenog studenta :D
 
Kako mogu da rešim ovu situaciju,
u jednoj ćeliji imam cenu u ćeliji do nje hoću da ukoliko se cena menja bude neki znak, ako je cena veća da bude , ako cena pada , a ako se ne menja <>, da li je i kako izvodljivo?
Pokušavam sam preko =IF(F3<9000;"↑";"↓"), ali ne znam kako da dodam boju?
 
Može li pomoć oko bojenja: =IF(F3<2396;"";IF(F3>2396;"";IF(F3=2396;"")))
da li je izvodljivo?
 
nije baš 100% al' možda može da prođe

Videh odgovore na temu, pa da kazem kako sam resio problem

=JOIN(", ",UNIQUE(TRANSPOSE((M20:AL20)))) cime dobijam bas ono sto sam hteo, dakle da tekstualni sadrzaj bude "sumiran" i odvojen zarezima.

Jedina stvar koju ne mogu da izvedem je da novi sardzaj celije sortiram po abecednom redu...
 
Pokušavam da uradim ali ne uspevam da dobijem u različitim bojama.

Idem preko Format only cells that contain, otvorim 3 new rule i u svaki stavim istu funkciju =IF(F3<2396;"↓";IF(F3>2396;"↑";IF(F3=2396;"✓"))) stim što postavim da mi bude u sva tri različito: less than, greather than i equal to.
Dešava se da koji rule bio prvi u toj boji boji ↓ ↑ , a ✓ ostaje u crnoj boji.

Ono što dobijam je da vrednost menja boje u odnosu na promenu iste i isto tako i sama ćelija ali ne uspevam da u susednoj ćeliji dobijem ↓ ↑ ✓ u različitim bojama.
Da li je moguće dobiti ili ne? Verovatno negde grešim... Zna li neko rešenje?
1111111111111.PNG
 
Probaj ovako...
Klikni na ćeliju u kojoj hoćeš da imaš ↓, ↑ i ✓, (u mom primeru to je ćelija B1) pod Conditional formatting izaberi New rule, pa Use a formula to determine which cells to format, kao na slici dole.
Pravilo se gleda u odnosu na ćeliju u kojoj je vrednost, u ovom slučaju to je A1, a pravila su "=A1=5", "=A1>5" i "=A1<5".

excel_01.png

Dodaj sva pravila koja hoćeš da imaš.

excel_02.png

I to bi trebalo da bude to...

excel_03.png

To si hteo?
 
Cortez@
Hvala ti, da to sam hteo.
Ako fiksiram =$A$1=C6 ili ne fiksiram =A1=5, šta dobijam a šta gubim?
 
Ako je u jednom danu bila neka aktivnost koja se računa u vremenu (hh:mm) i dolazi do preklapanja dana i vremena iz dana u dan, kako da postavim da u jednoj koloni bude jedan datum sa vremenom početka delatnosti a u drugoj koloni sa datumom sa završnim vremenom i u trećoj koloni koliko je to utrošeno vreme.

Ako postavim u prvoj ćeliji početni datum:
=DATE(2020;10;1) = 01.10.2020
formatiram ga kao "mmm / ddd, dd.mm.yyyy. hh:mm" = okt / čet, 01.10.2020 00:00
kada upišem vreme koje hoću =DATE(2020;10;1) / 1330 dobijem okt / čet, 02.02.1900 03:52 kako da ispravim da bude
okt / čet, 01.10.2020 13:30
 
Nazad
Vrh Dno