Šta je novo?

Napajanje oko 70 evra

Skiler

Poštovan
Učlanjen(a)
29.10.2018
Poruke
45
Poena
59
Koje napajanje da kupim, dosta se razmisljam, ako mogu neki prelozi koje bi mi napajanje odgovaralo, misljenja sam ne ispod 600w, konfiguracija je ryzen 2600, rx 580, tomahawk max, ssd 480gb, 16gb gskill 3200 mhz... Sta bi bilo najbolje za mene, da li je to neko napajanje od 50ak evra ili mi ipak treba oko 80 evra? Gledao sam na KP beQuiet Pure Power 11 650w CM za 85 evra, da li moze coolwrmaster v3 600w od 50 evra, bas sam u dilemi...
 
Moze li jos neki predlog, ova dva ne mogu da se nadju... Dao bi 60,70 evra ili ako je potrebno dodao bi jos malo novca ako ima dosta bolje napajanje...
 
Preko madjara moze da se nadje Gigabyte P650B, pitaj najpoznatije redom. Druge opcije bi bile COOLERMASTER MWE White V2 600W i 650W Antec NE650M.

Gigabyte i Coolermaster ima u madjarskoj, tako da mogu da ti na KP donesu, Coolermaster i Antec ima za 77.5 evra i u domacim firmama ( oba su 9000 din).

Takodje videh ima ovaj Seasonic SSR-650GB3 650W za 9000 din isto, a mozda i za 8060 din (treba proveriti) u domacim firmama, to je ok izbor isto.

Moja preporuka je Gigabyte > Antec = Coolermaster = Seasonic
 
Poslednja izmena:
Takodje videh ima ovaj Seasonic SSR-650GB3 650W za 9000 din isto, a mozda i za 8060 din (treba proveriti) u domacim firmama, to je ok izbor isto.

Moja preporuka je Gigabyte > Antec = Coolermaster = Seasonic

Seasonic SSR-650GB3 (S12III ) je najlosija kupovina od navedenih. S12II je jos i bilo kako tako napajanje,pa je i proizvodnja bila u Seasonioc-u; S12III je losije od prethodnika i jos se ni ne pravi u Seasonic fabrici, niti ima Seasonic kontrolu kvaliteta.
 
Verovatno bi se odlučio za xilence performance X,beQuiet pure power 10/11 ili jeftiniji beQuiet System power 9..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koje napajanje da kupim, dosta se razmisljam, ako mogu neki prelozi koje bi mi napajanje odgovaralo, misljenja sam ne ispod 600w, konfiguracija je ryzen 2600, rx 580, tomahawk max, ssd 480gb, 16gb gskill 3200 mhz... Sta bi bilo najbolje za mene, da li je to neko napajanje od 50ak evra ili mi ipak treba oko 80 evra? Gledao sam na KP beQuiet Pure Power 11 650w CM za 85 evra, da li moze coolwrmaster v3 600w od 50 evra, bas sam u dilemi...

Vidi druže, možda će biti kritika na moj izbor ali ja po savetu jednog mog drugara koji se bavi servisiranjem napajanja predložio mi je ovo "COBRA GOLD -80PLUS GOLD CERTIFIED FULLY-MODULAR CABLE UP TO 90% EFFICIENCY RX-600/800AE-M" , po karakteristikama je potpuno isti kao i gigabyte ali potpuno modularni. Evo već 10_ak dana je kod mene u mašini i stvarno sam zadovoljan. Tih, pratim napon i ne varira a košta oko 67€ ili 7990din. Pogledaj na njihovom sajtu;

https://www.raidmax.com/product_d.php?lang=en&tb=1&id=513

Ovo su mu karakteristike:
◎ 80 PLUS® Gold efficiency, delivering 90% energy efficiency at real world load condition.

  ◎ High-quality Japanese capacitors ensure solid power delivery and longterm reliability.

  ◎ Stable voltage, low-noise levels by the thermal controlled 13.5cm fan.

  ◎ Low noise and voltage regulate DC output quality perfectly.

  ◎ A strong single +12V rail for high-end system heavy load configuration provides stable and high compatibility.

  ◎ OVP, UVP, SCP and OPP provide maximum safety to your critical system components.

  ◎ Compliance with the latest EU ErP Direction.

  ◎ Fully safety certificate with CE, FCC, TUV, and cTUVus.

  ◎ Haswell Ready.
 

Prilozi

  • ae-m.png
    ae-m.png
    283.9 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
Od Raidmax-a se bega kako se stigne (skoro uvek lažu za specifikacije). Osim ako ga neko nije testirao i potvrdio, to napajanje najverovatnije nije videlo Gold sertifikaciju.
 
Dobro sad, ne traumiraj čoveka, neće explodirati kad ga upali...radiće posao.

Tačno tako, postavljam samo jedno pitanje, da li može neko ako već navede "bega se od toga", "al si ga ubo" da to i obrazloži. Da navede razloge zašto to misli, koje su mane a ne samo da lupi zato što je tako negde čuo. Lako je reći kupi tamo neko koje košta 200-300€ a to za 90% korisnika nije interesantno jer će i ono od 2000din da završava posao.
 
VS serija je dno dna kod corsair napajanja..Nema goreg. Ali zar je to bitno?Mozes predloziti 10x bolje napajanje za isti novac koji je vazan faktor u odlucivanju psu-a oni ce sami na kraju izabrati.Bitno je da pise poznati brend na kutiji,da ima 550/650w i da je jeftino.I?Tom logikom se vode 95% kupaca.Ok,nece upaliti kucu.Da li je to poenta ?
Bolje da je kupio cx 450w,bila bi to bolja odluka..Ali njemu nekim cudom treba 650w.
Na kraju krajeva otvorio je temu da se posavetuje,nevidoh nikog da mu je preporucio vs.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Potvrdjujem, lose iskustvo sa VS.
Pri opterecenju "puca", tj iskucuje se samo iako je kao 550w kod mene a komponente jedva 300 prebace u full.
Da bi sacuvao komp ( iako je sekundarni ) izbacio ga napolje i uzeo neko kung fu od 35e za prvu pomoc i koje i dan danas radi bez problema.
Skuplja prasinu negde, vrv ce u kantu jer ne smem ni na 3d printer da ga montiram da mi ne pukne posle vise casovnog stampanja.

...Helios rising...
 
Postoji stari (narandzasti) i novi (sivi) vs.Noviji je bolji.Ali je opet loš.Cena mu nije mala,mislim da je 73-4evra (650w).Primera radi mogao je za isti novac da kupi formulu ili pure power 500w koji su svetlosnu godinu ispred vs..Zato treba poslusati ljude se foruma,u tome je valjda poenta foruma,kupiti najbolje za taj budzet.Na kraju krajeva mrzim da vidim u 2020 god. grupno regulisan psu,a postoji dc-dc za isti novac.Pre bih uzeo najgori dc-dc nego najbolji "grupni".

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno